11/12/2025
🚗 В Україні з’явиться можливість повідомляти про ДТП (оформити Європротокол) та подавати заяву на страхову виплату через застосунок Дія.
Кабінет Міністрів України ухвалив порядок, який дозволить учасникам ДТП повідомляти про подію у “Дії”(оформити Європротокол онлайн), а потерпілим – одразу подавати заявку на страхове відшкодування. Відповідна постанова була затверджена 10 грудня.
📱Як повідомити про ДТП у “Дії”?
Учасники ДТП зможуть оформити повідомлення через мобільний застосунок за умови, що в них у “Дії” є електронні документи: паспорт (ID-карта або закордонний), РНОКПП, електронні водійські права, техпаспорт та чинний поліс ОСЦПВ.
Під час подання повідомлення вказуються: персональні дані та контакти; інформація про автомобіль і документи; опис обставин ДТП: дата, час, місце, напрямок руху, учасники, дорожні знаки, схема, фото місця події.
Користувач має підтвердити, що:
✅ у пригоді немає травмованих;
✅ водії не мають ознак сп’яніння;
✅ транспортні засоби без причепів;
✅ увімкнена геолокація для фіксації місця ДТП.
Після цього повідомлення підписується “Дія.Підпис”. Щойно інформація надійде до страховиків, учасники отримають сповіщення в застосунку.
Також у застосунку Дія потерпілий зможе подати документи на отримання страхової виплати. Для цього необхідно зазначити: особисті та контактні дані; страховика, до якого звертається заявник; вид завданої шкоди та дані полісу; марку та номер авто; реквізити для отримання коштів.
Очікуємо впровадження у першому кварталі 2026 року – слідкуйте за новинами.