21/04/2026
Важливі роз’яснення від МТСБУ щодо можливості оформлення ДТП за допомогою Європротокола, не викликаючи поліцію, коли винні обидва водії.
❓Чи можна оформити ДТП самостійно за допомогою Європротокола, не викликаючи поліцію, коли винні обидва водії?
Коротка відповідь – так ✅
Якщо немає постраждалих і водії дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП, таку пригоду можна оформити самостійно за допомогою Європротоколу.
👉 Важливо:
▪️ обидва водії мають погодити обставини пригоди
▪️ правильно та уважно обрати схему ДТП
▪️ коректно зазначити всі деталі – від цього залежить подальше врегулювання
❓Як відбувається врегулювання у такому випадку?
Кожен водій звертається до своєї страхової компанії за прямим врегулюванням (або до страховиків один одного – за стандартною процедурою).
📌 Відповідно до ч.5 ст.34 Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ», у разі якщо відповідальними за заподіяння шкоди взаємопов’язаними, спільними діями є декілька осіб, розмір страхової виплати за кожну з таких осіб визначається страховиком, якому подано заяву про страхову виплату шляхом поділу розміру заподіяної шкоди пропорційно до кількості таких осіб.
На практиці це означає: якщо у ДТП два учасники і має місце обопільна вина (обидва порушили Правила дорожнього руху, що призвело до ДТП) – кожен отримує 50% компенсації від завданих йому збитків.