08/05/2026
Sikeresen lezajlott az 5. Nagyváradi Gazdasági Konferencia!
A Festum Varadinum rendezvénysorozat keretében megszervezett esemény idén is kiváló lehetőséget teremtett arra, hogy vállalkozók, gazdasági szakemberek és döntéshozók közösen gondolkodjanak a régió gazdasági kihívásairól és lehetőségeiről.
A konferencia köszöntőit tartották:
▪ exc. Böcskei László megyés püspök úr
▪ Grezsa Csaba főkonzul úr
▪ Szabó Ödön parlamenti képviselő úr
Az idei konferencia előadói és meghívott szakértői:
▪ Banai Péter Benő, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
▪ Bálint Csaba, a Román Nemzeti Bank Igazgatótanácsának vezetőtanácsi tagja
▪ Szentkuti Gabriella, a Gránit Bank nemzetközi terjeszkedésért felelős vezetője
▪ Aurel Bernat, a Banca Transilvania SA ügyvezető igazgatója
▪ Jakab István, a Goldring Srl. igazgatótanácsának elnöke
▪ Kovács Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium Üzleti Ismeretek Műhelyének vezetője
A beszélgetések moderátorai:
▪ Szakáli István Loránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
▪ Bántó Norbert közgazdász, turisztikai szakember, valamint az Országos Magyar Továbbképző Központ igazgatója
Külön köszönjük Tripa Renátának a rendezvény professzionális konferálását, valamint azt a figyelmet és energiát, amellyel hozzájárult a konferencia gördülékeny és színvonalas lebonyolításához.
Köszönettel tartozunk együttműködő partnerszervezeteinknek, kollégáknak és segítőknek a háttérben végzett munkáért, amely nélkül a rendezvény nem valósulhatott volna meg ilyen színvonalon.
Bízunk benne, hogy az idei konferencia is hozzájárult új szakmai kapcsolatok és jövőbeni együttműködések kialakulásához.
Találkozunk jövőre is Nagyváradon!
📸 Fotók: Vígh László