Ludmiła Łuczak- Bezpieczne i zdrowe ŻYCIE

Ludmiła Łuczak- Bezpieczne i zdrowe ŻYCIE Zdążyć w odpowiednim momencie, zanim bedzie za poźno.

Bezpieczeństwo...Tutaj możesz się doszkolić👇
05/05/2025

Bezpieczeństwo...
Tutaj możesz się doszkolić👇

KU PRZESTRODZE!Wracając po pięknie spędzonej niedzieli z dziećmi, na trasie S5 w kierunku Pobiedzisk niestety trafiliśmy...
22/07/2024

KU PRZESTRODZE!

Wracając po pięknie spędzonej niedzieli z dziećmi, na trasie S5 w kierunku Pobiedzisk niestety trafiliśmy na smutne i przykre widoki.

Motocykliści! Polecacie między sobą tę trasę do robienia różnych trików, natomiast pamiętajcie, że nie jesteście jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Tu jest wspaniała trasa z ktorej korzystają rowerzyści, spacerowicze w różnym wieku ( od dzieci po osoby starsze). Tu też znajdują się drogi dojazdowe do różnych mniejszych miejscowości, z których wyjeżdżają, jak i wjeżdżają m.in.auta. Rozwijacie na tej trasie takie prędkości, że pojawiacie się nagle w lusterkach kierowców samochodów, po prostu znikąd 😔

Tu są tereny piękne przyrodniczo, do podziwiania, spacerowania, jazdy rowerem. Zatem jeździjcie z rozwagą, żeby takich przykrych widoków było jak najmniej, a najlepiej wcale, z rozwagą.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać coś innego, dlatego że każdy z Was kto się ze mną spotkał jest WYJĄTKOWY! Bez względu czy...
12/06/2024

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać coś innego, dlatego że każdy z Was kto się ze mną spotkał jest WYJĄTKOWY! Bez względu czy jesteś z Wrocławia, Poznania, Międzychodu, Warszawy, Lublina, Nowego Tomyśla, Białegostoku, Gdańska .... Czy też z innego kraju jak Polska. TAK, każdy z Was, dlatego że każdy człowiek jest inny.

Jeśli do Ciebie przyjechałam i spotkałam się z Tobą na żywo, to dlatego, że Ważne jest dla mnie, abyś czuł/ czuła komfort z zadawania pytań, wspólnego spojrzenia w OWU, poznania produktu który ma Ciebie zabezpieczać pod względem zdrowia, pobytów w szpitalu, życia czy Twojego dochodu.

Dzisiaj w kontekście zdrowia, profilaktyki uzależnień, uważności na to co dzieje się dookoło wśród dorosłych i dzieci, piszę dlatego, że był to dzień w otoczeniu WYJĄTKOWYCH osób: Agnieszka Woś realizująca świetny projekt Niepotrzebne skreślić- Pobiedziska i zaproszony Rychu Peja, mówiący o zdrowiu w trzeźwości, o traktowaniu innych, emocjach i o tym jak wygląda walka z nałogiem (podstępną chorobą), z której nie jest łatwo wyjść. Ten Wyjątkowy Człowiek zachęcił młodych do realizacji pasji, bo nikt i nic nas nie definiuje- tylko my sami! A wszystko zaczyna się od własnego podwórka!

Praca w cudnych okolicznościach natury w Międzychodzie. To jeden z przyjemnych aspektów pracy z ludźmi w całej Polsce. M...
06/06/2024

Praca w cudnych okolicznościach natury w Międzychodzie.

To jeden z przyjemnych aspektów pracy z ludźmi w całej Polsce. Mozna wracać do miejsc które dotyczącą naszych młodszych lat życia. Spójrz na zdjęcia, mówią same za siebie.

Obiecałam w marcu, że będę wrzucać tu wartościowe posty o tym, dlaczego warto ubezpieczać zdrowie dzieci i ich pobyty w ...
28/04/2024

Obiecałam w marcu, że będę wrzucać tu wartościowe posty o tym, dlaczego warto ubezpieczać zdrowie dzieci i ich pobyty w szpitalu.

Jeśli uważasz ten post za wartościowy- polub i udostępnij, aby inni rodzice, opiekunowie, mogli do niego dotrzeć.

Zawiera ważne informacje przekazywane przez psychologa dla wszystkim osób będących opiekunami dzieci, dlatego że dotyczy ZAGROŻEŃ OKRESU DOJRZEWANIA.
Psychologowie próbują dotrzeć, informować, pokazywać na co szczególnie zwrócić uwagę u dzieci, podczas spotkań organizowanych przez szkołę, niestety niewielu rodziców, opiekunów się na nich pojawia. Poniższe porównanie przedstawiła zaproszona Pani psycholog przez szkołę mojego syna.

DOJRZEWANIE- jest jak plac budowy i życie na placu budowy. Każdy raczej w swoim życiu przeprowadzał jakiś REMONT MIESZKANIA, DOMU, prawda? Łatwo było?
Zatem dojrzewanie = bałagan i chaos. Zanim powstanie ostateczna wersja projektu następuje: wynoszenie, przenoszenie, rujnowanie, burzenie, przerabianie, szpachlowanie, malowanie, sprzątanie. Żeby powstała piękna wizja najpierw jest totalna rozpierducha, którą trzeba w określony sposób przebrnąć. Tylko chwila…. Ile ten okres trwa?
Otóż 15 lat- zaczyna się ok. 10-11 r. ż., a kończy kiedy dziecko/dorosły ma 24-25lat.

Zmienia się RYTM DOBOWY- wszystko się zmienia o jakieś 3 h, rano brak chęci do wstawania, a wieczorem dłuższe przesiadywanie ( dziecko kładło się spać o 21:00 a teraz do północy może pełne werwy przesiadywać).

ZAGROŻENIA które się pojawiają:
- mniejsza koncentracja;

- zwiększona krytyka wszystkiego i wszystkich; zatem krytycyzm i negatywizm-brak dystansu wobec własnych decyzji;

- mit na temat własnej osoby/egocentryzm; co to nie ja…

- zmienność poglądów, przekonań i wartości;

- konformizm interpersonalny- zgadzam się i robię tylko to, co robi grupa rówieśnicza; koledzy wpadają na genialny pomysł=>dobra robimy to! Warto znać kolegów własnego dziecka; Niebezpieczne eksperymenty, wyzwania….

- TOŻSAMOŚĆ PRZEJŚCIOWA, czyli 180 stopni względem mamy lub taty, zaczyna wszystko negować

- TOŻSAMOŚĆ LUSTRZANA, czyli dziecko naśladuje rówieśników/idoli;

- liczy się tu i teraz, a nie konsekwencja- poczucie bycia niezrozumianym, drażliwość i nadwrażliwość na swoim punkcie, szczególnie ważne dla opiekunów dzieci, gdy grupa rówieśnicza nagle chce pokazać, kto jest ważniejszy, bardziej wartościowy, a dzieci w tym okresie „nie chcą wyjść na słabsze”, chcą przynależeć do tej grupy; dzieci zwracają uwagę innym w jakich ubraniach chodzą, gdzie kupionych i z czym mają kanapkę lub czy śniadanie zabierane do szkoły codziennie jest wymyślne;

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że 50% osób dorosłych chorujących na choroby psychiczne ma pierwsze objawy w okresie dojrzewania, na które dorośli nie reagują lub reagują nieodpowiednio. Uwarunkowania genetyczne i środowiskowe mogą tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi chorób psychicznych i zaburzeń.

W okresie dojrzewania pojawia się u dziecka prawo reaktancji-prawo oporu, reagują oporem na odebranie im swobody działania lub możliwości. Można to porównać do jednego z praw dynamiki Newtona: gdy ciało A działa na ciało B pewną siłą, to ciało B oddziałuje na ciało A z taką samą siłą….. Nic na siłę, WYSŁUCHAJ swoje dziecko, z poszanowaniem zdania tej młodej osoby, bez oceniania.

Drodzy dorośli odpowiednio obrany kierunek przez Was w tym trudnym okresie dla dzieci i dla Was poskutkuje w przyszłości zdrowiem psychicznym. Jeśli zauważasz niepokojące sygnały szukaj pomocy psychologa. Nie działaj na własną rękę.

"Jakoś to będzie...", "Jak sam o siebie nie zadbam to nikt mi nie da...", "Przezorny zawsze ubezpieczony" A Ty w której ...
21/04/2024

"Jakoś to będzie...", "Jak sam o siebie nie zadbam to nikt mi nie da...", "Przezorny zawsze ubezpieczony"

A Ty w której grupie jesteś?

4%- nie wiem🤔
Część moich klientów z którymi widzę się pierwszy raz nie wie czy posiada ubezpieczenie na życie;

39%- nie posiada wcale ubezpieczenia na życie
Część z tej grupy osób nawet nie chce się dowiedzieć dlaczego warto, opierajac przekonania na tym co błędnie powtarzają między sobą ludzie bez sprawdzenia u źródła;

56%- posiada ubezpieczenie na życie
Są osoby świadome, ktore dokładnie wiedzą co obejmuje ich ubezpieczenie, jaki ma zakres i kiedy zadziała. U sporej części osób, kiedyś zawarte, zostaje schowane do szafy i zapomniane. Wiedzą, że mają ubezpieczenie na życie, ale nie wiedzą, jakie sytuacje losowe im zabezpiecza.

👉Ubezpieczenie ma towarzyszyć Ci w życiu, ma być Twoim cichym "partnerem wspierającym" w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach losowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej:
☎️796 846 360
📧[email protected]

Moja praca jako Agenta- Life Protection Advisora w UNUM Życie 🙂 Telefon, Spotkanie i co dalej.....Większość osób słysząc...
19/04/2024

Moja praca jako Agenta- Life Protection Advisora w UNUM Życie 🙂 Telefon, Spotkanie i co dalej.....

Większość osób słysząc w telefonie słowo ubezpieczenie odpowiada automatycznie: "nie jestem zainteresowany", " mam już jakieś", "nie mam czasu". Hm... Jakieś? No właśnie...
Zastanawiam się wtedy czy na pewno nie interesuje Cię, jaka będzie Twoja sytuacja, gdy nie będziesz mógł zarabiać🤔 i jak zabezpieczyłeś życiowe interesy?

Zanim dojdzie do spotkania- dzwonię i zapraszam, aby porozmawiać o najważniejszych kwestiach u każdego człowieka: zdrowiu, życiu i to co utrzymuje nasze zdrowie i życie- kwestia zabezpieczenia DOCHODU. Tak- to najtrudniejsza część - zaufać agentowi przez telefon, chwilę porozmawiać i spotkać się.

Jest jednak wiele interesujących osób, które z pełną otwartością podchodzą do tematu, gdyż są świadome, że więcej mogą zyskać na takim spotkaniu niż stracić.
Spotykam się z ludźmi i rozmawiam o tym, dlaczego cenią życie, dlaczego cenią zdrowie i co nie powinno się wydarzyć, aby spokojnie żyć. Na chwilę sprawiam, że pojawia się u danej osoby tzw. Stop- Klatka. Okazuje się, że dopiero podczas takiego spotkania zastanawiasz się co jest dla Ciebie w życiu istotne.
Mogliście przeczytać o troskach Polaków w moim poprzednim poście 🙂

Czy będę sprzedawać Ci ubezpieczenie na tym spotkaniu? Nie, ponieważ nie przychodzę z ofertą nie znając Twoich potrzeb życiowych.
Nawet nie wiem czy mogę Cię ubezpieczyć, ponieważ nie każdy posiada zdolność ubezpieczeniową.

Po takim spotkaniu -liczę na Twoją opinię- jest dla mnie cenna i ważne jest co Ty sądzisz o tym co mowię i czy to temat dla Ciebie wartościowy. Od Ciebie zależy czy pójdziemy razem dalej i poznasz mądrą ofertę ubezpieczeń na życie. Od Ciebie też zależy czy inni dowiedzą się o takich możliwościach, o jakich Ty się dowiedziałeś i czy to właśnie do mnie trafią te osoby i będą mieć szansę rozmowy.

Osoby z którymi się spotykam mówią, że są pod wrażeniem oraz podkreślają, że wcześniej z nimi nikt tak nie rozmawiał.

Więc nie obawiaj się rozmowy telefonicznej ze mną 😘 i spotkajmy się na ☕

Udostępnisz ten post, aby inni dowiedzieli się, że tak właśnie pracuję?

Cześć, Wrzucam dzisiaj trochę liczb, żebyście mogli zobaczyć, co skłania innych żeby siebie ubezpieczyć :)  oraz w jaki ...
19/04/2024

Cześć,

Wrzucam dzisiaj trochę liczb, żebyście mogli zobaczyć, co skłania innych żeby siebie ubezpieczyć :) oraz w jaki sposób zabezpieczają oni swoje troski. Jeśli najdzie Was jakaś refleksja- piszcie, śmiało komentujcie, zostawcie jakiś znak pod postem czy Was tego typu treśc zainteresowała 👍

Adres

Pobiedziska
62-010

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 20:00
Wtorek 08:00 - 20:00
Środa 08:00 - 20:00
Czwartek 08:00 - 20:00
Piątek 08:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 15:00

Telefon

+48796846360

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ludmiła Łuczak- Bezpieczne i zdrowe ŻYCIE umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Ludmiła Łuczak- Bezpieczne i zdrowe ŻYCIE:

Udostępnij