27/05/2026
Czy rozmawiać, czy zamieść pod dywan?..bo to taki trudny ponoć temat :
POLISA NA ŻYCIE
# bo jak zabraknie Ciebie ( umrzesz) to Twoja żona/ mąż muszą nadal żyć z dziećmi. Wychować je, wykształcić, nakarmić...a czy to jest łatwe ?
# gdy dostaniesz diagnozę ( a nikt jej nie chce!!) ciężkiej choroby, np.rak, zawał, udar, itp
To musisz nadal żyć, płacić rachunki, nakarmić dzieci, rodzinę...a Twoje potrzeby finansowe dodatkowo wzrosną, bo jeszcze bedziesz potrzebować się leczyć - leczenie kosztuje
# gdy choroba dotknie Twoich bliskich to jeszcze trudniejszy temat dla Ciebie, bo nie zostawisz: żony/męża, dzieci i nie powiesz im:
" to wasz problem"
Nauczyliśmy się mówić
" to trudny temat"
A może to nasz brak odpowiedzialności?
Każdy ma prawo wyboru , wybierz dobrze....
Posprzątaj pod "dywanem" i odpoczywaj spokojnie...