22/05/2026
Panie Premierze Donald Tusk, Panie Ministrze Andrzej Domański, Panie Ministrze Waldemar Żurek, Pani Maria Ejchart - Wiceministra Sprawiedliwości, funkcjonariusze Służba Więzienna nie mogą być traktowani jak mundurowi drugiej kategorii.
Najpierw państwo wprowadziło świadczenie mieszkaniowe. Dziś pojawiają się działania zmierzające do jego obniżenia nawet dla ponad 16 tysięcy funkcjonariuszy SW.
Straty mają wynosić od 60 do nawet 510 zł miesięcznie.
Nie ma naszej zgody na odbieranie funkcjonariuszom rozwiązań, które zostały wcześniej zagwarantowane ustawą i rozporządzeniem.
Jeżeli mają obowiązywać równe zasady dla wszystkich służb mundurowych, to również funkcjonariusze Służby Więziennej powinni mieć prawo do takich samych korzystnych rozwiązań ustawowych jak służby podległe MSWiA.
3500 funkcjonariuszy w Warszawie we wrześniu to był dopiero początek.
Miasto Stołeczne Warszawa, wracamy!
Nie dotykajcie naszej mieszkaniówki!
Nie oddamy ani złotówki!
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, prosimy o interwencję.
Nie ma naszej zgody na takie działanie Kancelaria Premiera, Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Sprawiedliwości