04/11/2021
UBEZPIECZENIE ZE SKŁADKĄ 68 ZŁ MIESIĘCZNIE (towarzystwo Generali)
chcesz sprawdzić wszystkie warianty ubezpieczeń? Zapraszam tutaj: https://www.ubezpieczenia-strzelecka.pl
tel.602 158 561
email:[email protected]
- ⚰️ ŚMIERĆ UBEZPIECZONEGO – jeśli śmierć nie nastąpi wskutek innej klauzuli (np. śmierci wskutek wypadku) wypłacimy z tej klauzuli. BRAK KARENCJI! KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 69 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: zabezpieczamy naszą rodzinę na wypadek najgorszego. Dajemy im czas na odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Nie zostawiamy bliskich z kredytem hipotecznym do spłaty, pożyczkami i pozbawiając ich zarazem dochodu, który przynosiliśmy dotąd co miesiąc. Proszę sobie wyobrazić o skutkach naszej śmierci DZIŚ, gdyby do tego doszło.
⚰️ ŚMIERĆ WSPÓŁMAŁŻONKA LUB PARTNERA – jeśli umrze dostarczamy akt zgonu, akt zawarcia związku małżeńskiego i wypłacamy wskazaną sumę. Ważne, że można również wskazać partnera, czyli osobę z którą nie jesteśmy w związku małżeńskim – wypłacamy na podstawie oświadczenia, które wskazano w deklaracji. Działa, sprawdzałem w praktyce wielokrotnie. KARENCJA 6 MIESIĘCZNA. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: dana osoba nie musi wyrażać na to zgody, nie musi o tym wiedzieć, nie musi nas uposażać w swoim ubezpieczeniu. Mamy pewność, że coś dostaniemy nawet jeśli nie będziemy wskazani jako uposażeni w polisie małżonka / partnera.
👨👨👧👦 OSIEROCENIE DZIECKA – każde nasze dziecko otrzyma ODDZIELNIE tę sumę. Musi wystąpić z wnioskiem o wypłatę z tego tytułu do Generali w swoim imieniu. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: zwiększa znacząco sumę do wypłaty z tytułu śmierci – zwłaszcza jeśli mamy dużo dzieci. Ponadto każde dziecko COŚ otrzyma niezależnie od tego czy w ogóle wskazaliśmy je jako osoby uposażone.
⚰️ ŚMIERĆ UBEZPIECZONEGO W KOMUNIKACJI PRZY PRACY – jeśli śmierć nastąpi wskutek wykonywania czynności zawodowych (np. na wskutek polecenia służbowego lub charakteru naszej pracy np. jako właściciel firmy remontowej jechałem do klienta). Wypłacamy na podstawie notatki policyjnej w której stwierdzono, że śmierć miała powiązanie z wykonywaną pracą. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
🦴 TRWAŁY USZCZERBEK WSKUTEK NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU - wszystkie uszkodzenia w wyniku wypadku, które zostaną z nami do końca życia. Dostarcza się dokumenty ze szpitala lub od lekarza u którego byliśmy i na tej podstawie szacujemy % uszczerbku. Za każdy 1% wypłacamy określoną kwotę. To jedna z najczęstszych przyczyn wypłat z polisy, a przerabiałem mnóstwo sytuacji: wypadki samochodowe (przy poważnych nie skończy się na 1-2%, zapewniam), urazy typu uderzyłem się młotkiem w palec, potknąłem się i uderzyłem głową w mur, mniej lub bardziej poważne złamania. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: ta klauzula ratować finansowo przy poważniejszych urazach, które mogą nas wyłączyć na dłuższy czas. Słyszałem o przypadku osoby, która została uderzona cegłówką w głowę idąc ulicą. Wypłacono 100% z trwałego uszczerbku, bo osoba stała się praktycznie inwalidą zależną od osób trzecich. Pieniądze z polisy dosłownie kupują nam wtedy czas, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
🦴 URAZ NIEPOWODUJĄCY TRWAŁEGO USZCZERBKU – jeśli stwierdzimy, że brak trwałego uszczerbku (co jest świetną wiadomością dla ubezpieczonego) wypłacimy JEDNORAZOWO całość sumy z tej klauzuli. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
🏥 POBYT W SZPITALU (wskutek choroby lub wypadku) - wypłacamy od 1 dnia pobytu i rozumiemy to jako daty na karcie informacyjnej. Jeśli np. trafimy do szpitala o 23:50, a wyjdziemy o 01:00 następnego dnia, to choć fizycznie spędziliśmy tam 1:10h to na karcie informacyjnej będą widnieć dwa dni i za tyle wypłacimy. Jest to dobra klauzula jako uzupełnienie (np. osoby poważnie chore będą często w szpitalu), albo rekompensujące utratę dochodu (np. osoba, która pracuje zadaniowo, a nie może pracować, bo np. leży w szpitalu). KARENCJA NA POBYT W CHOROBIE 3 MIESIĘCZNA. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: jeden z częstszych powodów wniosków o wypłatę. Nie możemy wtedy pracować, ani zajmować się szczególnie czymś innym – rekompensujemy to wypłatą za każdy dzień pobytu. Często ktoś trafia np. na wskutek poważnego zachorowania (wypłacamy), trafia do szpitala (wypłacamy), ma operacje (wypłacamy). Pobyt w szpitalu podnosi nam sumę świadczenia.
💉 REKONWALESCENCJA UBEZPIECZONEGO WSKUTEK NW – zalecenie lekarza po nieprzerwanym dwutygodniowym okresie pobytu w szpitalu. Wypłacamy za każdy dzień zaleconej rekonwalescencji. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: bardzo tania klauzula, a będziemy mieli wypłatę z ubezpieczenia nawet jeśli nie przebywamy w szpitalu, a np. w domu.
🤒 POWAŻNE ZACHOROWANIA - to jest JEDYNA klauzula, którą rekomendowałbym każdemu, bo znajduje się tam m.in. nowotwór, udar mózgu, zawał serca, zapalenie mózgu i kilkadziesiąt innych paskudnych spraw. KARENCJA 3 MIESIĘCZNA. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: mam 32 - lata i dwie polisy zawierające poważne choroby w razie zdiagnozowania których otrzymam jednorazowo 156.000 złotych. Jeśli coś takiego się wydarzy, zamierzam wydać to na prywatne leczenie, albo uzupełnić te w ramach NFZ, bo tam nie wszystko jest refundowane.
🤒 LECZENIE SPECJALISTYCZNE – pokrywamy koszt leczenia następujących zabiegów (dotyczących osób po zawale / udarze / raku): chemioterapii albo radioterapii, terapii interferonowej, wszczepienia kardiowertera/ defbrylatora / wszczepienia rozrusznika serca / ablacji / dializoteriapii. KARENCJA 3 MIESIĘCZNA. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: bardzo tania klauzula, a znacząco podnosi sumę do wypłaty przy poważnych sytuacjach jak np. zawał, udar, albo nowotwór.
💉 OPERACJE CHIRURGICZNE - wypłacamy 20,40,60,80 lub 100% z sumy ubezpieczenia. Sprawdzamy, czy dana operacja jest jedną z 540 za które płacimy, a jeśli tak, sprawdzamy do której kategorii należą (np. za otwarte operacje żylaków przełyku płacimy 60%). KARENCJA 3 MIESIĘCZNA. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ?: nie uważam tego za najważniejsze, traktuje to często jako dodatek. Jednak, aby oddać sprawiedliwość, niemal każdy pobyt w szpitalu jaki pomagam wypłacać, zawiera na oko w 60% operacje chirurgiczne.
⚕️ NAPRAWA, ZAKUP LUB WYPOŻYCZENIE PRZEDMIOTÓW ORTOPEDYCZNYCH I ŚRODKÓW POMOCNICZYCH - jeśli wypadek będzie skutkował koniecznością kupna jakiegoś sprzętu (kule, temblak, wózek inwalidzki itd) zrefundujemy na podstawie rachunków imiennych / faktur lub sami go zakupimy dla klienta. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ: nie musimy mieć żadnych pieniędzy, aby coś zakupić, albo zwrócimy za wypadek. Proszę pamiętać, że prawdopodobnie wypłaciliśmy już też za pobyt w szpitalu wskutek wypadku i suma do wypłaty zaczyna rosnąć. Ta klauzula powoduje, że polisa staje się szeroka i niemal każde nieszczęście skutkuje skorzystaniem z polisy.
⚕️ KOSZTY LECZENIA NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU – refundujemy koszty jakie ponieśliśmy w związku z leczeniem wypadku do następującego zakresu: udzielenia pierwszej pomocy lekarskiej lub ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, przeprowadzenia badań, zabiegów (z wyłączeniem zabiegów rehabilitacyjnych) i operacji (z wyłączeniem operacji plastycznych) / nabycia lekarstw i środków opatrunkowych związanych z leczeniem nieszczęśliwego wypadku / przewozu ubezpieczonego do szpitala lub ambulatorium jeżeli stan zdrowia Ubezpieczonego uniemożliwia samodzielne dotarcie do szpitala lub ambulatorium. BRAK KARENCJI. KLAUZULA WYGASA PO SKONCZENIU 67 ROKU ŻYCIA.
✔️ JAKĄ MAM Z TEGO KORZYŚĆ: bardzo tania klauzula, a pozwoli pokryć wszystkie koszty związane z wypadkiem do określonego zakresu, abyśmy nie odczuli wypadku dodatkowo finansowo pokrywając je z własnej kieszeni.
💲 SKŁADKA 68 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE
- Ubezpieczenie na tych warunkach można zawrzeć przed skończeniem 65 roku życia, a trwają do ukończenia 67 roku życia. Po tym okresie AUTOMATYCZNIE przechodzi się do wariantu dla seniorów, który jest dożywotni (można oczywiście zrezygnować w każdej chwili).
- Spis poważnych chorób: anemia plastyczna / Ciężkie oparzenia / Leczenie operacyjne choroby wieńcowej / Łagodny nowotwór wewnątrz czaszkowy / Niewydolność nerek / Nowotwór złośliwy / Operacja aorty / Operacja zastawek serca / Przeszczepienie narządu / Stwardnienie rozsiane / Śpiączka / Udar mózgu / utrata kończyn / Utrata wzroku / Zakażenie wirusem HIV / Zawał serca
- Spis poważnych zachorowań u dziecka: bakteryjne zapalenie opon mózgowo rdzeniowych, łagodny nowotwór wewnątrzczaszkowy, niewydolność nerek, nowotwór złośliwy inwazyjny, operacja aorty, operacja zastawek serca, przeszczenie narządu, stwardnienie rozsiane, śpiączka, utrata wzroku
- Polisa działa 24/7 na całym świecie (nie ma znaczenia, gdzie wydarzy się wypadek, albo pobyt w szpitalu)
- Wypłatami zajmuje się osobiście. Wystarczy do mnie zadzwonić lub napisać. Wypytam co się wydarzyło, podpowiem jakie dokumenty należy zebrać i pomogę złożyć wniosek, a następnie będę go nadzorował do samego finału.
- Z polisy można zrezygnować z miesiąca na miesiąc. Można przestać płacić lub wysłać do nas pismo z informacją o rezygnacji. Nie powoduje to żadnego obowiązku zapłaty. Działa zasada, że po prostu brak wpłaty skutkuje brakiem ochrony.
- Ochronę można rozpocząć dowolnie wybranego dnia. Polisę w całości można zawrzeć online. Wprowadzam dane, a system wysyła maila z warunkami do akceptacji i danymi do wpłaty.
❓ Może pan podać przykładowy scenariusz wykorzystania z polisy? Czy warto w niej być?
Z dnia na dzień źle się czujemy. Na tyle, że trafiamy do szpitala. Diagnozują nowotwór (drugi najczęstszy powód zgonów w Polsce) – na podstawie dostarczonych nam dokumentów medycznych wypłacamy jednorazowo kwotę z ubezpieczenia. W szpitalu spędzamy wieeeeele dni i co jakiś czas do niego wracamy. Dostajemy za każdy dzień pobytu – także ilekroć idziemy na chemioterapie. Jeśli mamy ryczałt za leki to choćbyśmy trafili na jeden dzień jest duże prawdopodobieństwo, że każdy pobyt w szpitalu będzie skutkował wypłatą co najmniej kilkuset złotych (zależy czy zalecą nam leki). Każda chemioterapia będzie skutkowało wypłatą za leczenie specjalistyczne. Niewykluczone, że zostaniemy poddani operacji – za to również wypłacimy. Po co nam te pieniądze? Możemy nasz przypadek leczyć zupełnie prywatnie, albo (co robią niektórzy) spłacają za to długi, dać rodzinie i tak dalej. Jeśli zaś tego nie przeżyjemy (przepraszam, że tak brutalnie, ale taką mamy rzeczywistość) rodzina otrzyma świadczenie za naszą śmierć.
❓ Czy wypłacacie na choroby / skutki wypadków z przeszłości?
Dołączając do ubezpieczenia pojawia się ankieta medyczna. Należy odpowiedzieć na wszystkie zgodnie z prawdą. Jeśli przyjmiemy do ubezpieczenia oznacza to wtedy, że będziemy również wypłacać za skutki wymienionych chorób / przypadłości. Świadome zatajenie informacji może skutkować odmową wypłaty.
❓ Załóżmy, że wiem już wszystko i chcę zawrzeć polisę. Jak to zrobić?
Można na jeden z trzech sposobów.
1] Jeśli odległość to umożliwia (proszę pamiętać, że na co dzień mieszkam w Kamieńsku ale czesto bywam w Belchatowie) mogę się stawić z maseczką na twarzy.
2] Rozwiązaniem, które polecam jest jednak zatwierdzanie mailem. Umawiamy się na telefon, wprowadzam dane do systemu. Przychodzi od Generali mail na wskazany przez państwa adres. Klika się w link „potwierdź chęć zawarcia polisy”, który przekierowuje do strony Generali, gdzie sprawdzacie państwo, czy dane się zgadzają (imię, nazwisko, pesele, uposażeni itd.). Tam wyraża się wszystkie zgody, a następnie można od razu opłacić (tak jakby robiło się zakupy w sklepie internetowym np. PAYu, czy BLIK-iem). Cały proces trwa około 10-15 minut.
3] Trzeci sposób to zdalne podpisanie.
❓ Zawarliśmy polisę. Co dalej?
Wysyłam polisę listem do domu z szeregiem materiałów do kilku dni od startu polisy. Od tej pory jestem stale pod telefonem / mailem. Wystarczy się ze mną skontaktować i pomogę przy składaniu wniosku o wypłatę (w całości przez internet). Klienci są zaskoczeni, że wystarczy mi często wysłać zdjęcie dokumentów smsem o które poproszę i nr. konta do przelewu. Osobiście pilnuje , by wypłacono jak najszybciej i jak najwięcej.