Katarzyna Korycka-Walasiak Ubezpieczenia i Kredyty

Katarzyna Korycka-Walasiak Ubezpieczenia i Kredyty Współpracuję z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz bankami i firmami pozabankowymi.

Zapewniam profesjonalną obsługę, dyskrecję i indywidualne podejście do każdego klienta.

28/02/2023

Informuję wszystkich swoich klientów, którzy próbowali się ze mną skontaktować telefonicznie, że do 16 marca przebywam na urlopie za granicą z bardzo utrudnionym dostępem do Internetu. Nie odbieram id nikogo telefonów ani SMS-ów z uwagi na wysokie koszty, które poniosłyby obie strony.
Bardzo przepraszam za utrudnienia i zapraszam do kontaktu po 16 marca. W biurze będę od 20 marca.

Jeśli posiadamy pojazd mechaniczny podlegający rejestracji, musimy mieć opłacone OC komunikacyjne. Nawet wtedy, gdy poja...
04/03/2022

Jeśli posiadamy pojazd mechaniczny podlegający rejestracji, musimy mieć opłacone OC komunikacyjne. Nawet wtedy, gdy pojazdem nie jeździmy i bez względu na to jaki jest jego stan techniczny! Warto pamiętać, aby kupując pojazd na rynku wtórnym, natychmiast sprawdzić czy jest na niego wystawiona - i opłacona! - polisa OC. Od daty zakupu widniejącej na umowie, odpowiedzialność za brak OC spoczywa na nabywcy. Wielokrotnie byłam świadkiem sytuacji, gdy ktoś kupił auto tylko z certyfikatem potwierdzającym ubezpieczenie (a nie z polisą) i z zapewnieniem sprzedającego, że wszystko jest w porządku i że do daty zapisanej na certyfikacie, która wskazuje koniec chrony, można sobie spokojnie "dojeździć"... A później okazywało się na przykład, że była zapłacona tylko pierwsza rata i teraz po rekalkulacji składki na nowego właściciela trzeba sporo dopłacić - taka sytuacja nie jest jeszcze najgorsza, bo przejętą polisę można wypowiedzieć i zawrzeć nową na lepszych warunkach. Gorzej, gdy nabywca nagle się dowiadywał, że poprzedni właściciel w ogóle nie opłacił polisy, czyli pojazd kupiony kilka czy kilkanaście dni temu (a bywa, że jeszcze dawniej), jest bez ubezpieczenia. Jeszcze raz powtórzę - od momentu kupienia pojazdu odpowiedzialność za brak opłaconego ubezpieczenia OC, spoczywa na nowym właścicielu! Niektórzy myślą, że jak nie jeżdżą, to nie zostaną zatrzymani przez policję i kary nie zapłacą. No i mogą zostać dotkliwie zaskoczeni, gdy okaże się, że pojazd został sprawdzony w bazie UFG i przyjdzie wezwanie do zapłaty kary. A jakie są kary za brak tego ubezpieczenia? Już w zeszłym roku były bardzo wysokie, a mają być jeszcze wyższe. Spójrzcie na zestawienie wysokości kar w roku 2021 i przewidywanych podwyżek w roku bieżącym - kara za brak OC za auto osobowe wyniesie ponad 6 tys. złotych!

Wietrzna i burzliwa pogoda spędza sen z powiek wielu właścicielom domów jednorodzinnych. Posiadanie dobrej polisy ubezpi...
17/02/2022

Wietrzna i burzliwa pogoda spędza sen z powiek wielu właścicielom domów jednorodzinnych. Posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej jest nieodzowne, by choć trochę ten niepokój zmniejszyć. Jednak warto pamiętać, że szkody w mieniu nie występują tylko i wyłącznie wskutek takich zdarzeń losowych jak wichura, ulewa czy uderzenie pioruna, czyli zupełnie od nas niezależnych. Zdarzają się też pożary, których powodem jest zapłon sadzy w nieczyszczonym kominie czy wadliwa instalacja elektryczna, zdarza się wybuch gazu i inne katastrofy, których można by uniknąć, gdyby w porę zrobić stosowne przeglądy. Warto pamiętać, że jeśli nie mamy dokumentów udowadniających przeprowadzeni takich przeglądów, TU może odmówić nam wypłaty odszkodowania.
Spójrzcie proszę na poniższą tabelkę co i jak często trzeba robić:

ODPOWIEDZIALNI KIEROWCY, którzy niedawno pili alkohol, zanim wsiądą do samochodu, SPRAWDZAJĄ STAN SWOJEJ TRZEŹWOŚCI. W t...
14/10/2021

ODPOWIEDZIALNI KIEROWCY, którzy niedawno pili alkohol, zanim wsiądą do samochodu, SPRAWDZAJĄ STAN SWOJEJ TRZEŹWOŚCI. W tym celu najlepiej jest udać się na komisariat lub użyć dobrego alkomatu z certyfikatem. Osoby, które nie mają takiego urządzenia, czasem wybierają tzw. "wirtualny alkomat". Tak potocznie nazywa się strony www lub aplikacje działające na zasadzie kalkulatora - po wpisaniu określonych informacji aplikacja wylicza prawdopodobną ilość promili alkoholu we krwi danej osoby.
W wirtualnym alkomacie trzeba podać wiek, płeć wzrost i wagę pijącego, czy piło się po jedzeniu, czy na tzw. pusty żołądek,
ilość i rodzaj spożytego alkoholu oraz o której godzinie rozpoczęto picie i ile czasu upłynęło od jego zakończenia.
Jednak po takim "badaniu" otrzymany wynik stężenia alkoholu we krwi jest tylko przybliżony i nie można go traktować jako pewnik, ponieważ ludzie w różnym czasie metabolizują alkohol (tzw. mocna lub słaba głowa), czego wirtualny alkomat nie ma możliwości stwierdzić.
O tym, jak szybko człowiek trzeźwieje, decyduje wiele czynników, m.in. płeć i waga danej osoby.

Aktualnie w Polsce dopuszczalna dawka alkoholu, jaką kierowca może mieć we krwi nie ponosząc żadnych konsekwencji, wynosi 0,2 promila.
Polskie prawo rozróżnia
- stan po spożyciu alkoholu – gdy kierowca ma od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi,
- stan nietrzeźwości – kiedy kierowca ma ponad 0,5 promila alkoholu we krwi.
Jazda "po spożyciu alkoholu" jest wykroczeniem, natomiast prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości to już poważne przestępstwo.

Recydywiści, którzy już kiedyś zostali ukarani za jazdę pod wpływem alkoholu, a mimo to kolejny raz wsiedli za kółko w takim stanie, muszą się liczyć z koniecznością zapłaty kary (minimum 10 000 zł) na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, a także z pozbawieniem prawa jazdy na dłuższy czas (np. na rok). W przypadku trzykrotnego przyłapania na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, kierowcy grozi DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW.

O tym jak wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników naszych dróg stanowią pijany kierowcy, chyba pisać nie muszę - wypadki przez nich spowodowane to niestety codzienność.

Warto pamiętać również o jednym - jeśli mamy możliwość zapobiec temu, by ktoś z naszych bliskich wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu, a tego nie zrobimy, również ponosimy moralną odpowiedzialność za to co może się potencjalnie wydarzyć...

SZANOWNI RODZICE dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz tych jeszcze młodszych! Co roku o tej porze stajecie przed ...
07/09/2021

SZANOWNI RODZICE dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz tych jeszcze młodszych!
Co roku o tej porze stajecie przed wyborem ubezpieczenia dla swoich dzieci. Najczęściej w pierwszej kolejności brana jest pod uwagę wysokość składki, którą trzeba zapłacić - to zrozumiałe, że przy wielu kosztach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego, liczy się każdy grosz.
Jednak wypadki niestety naprawdę się zdarzają, dlatego ubezpieczenie NNW należy traktować nie jako narzucony, uciążliwy wydatek, lecz jako niezbędny element wyprawki dziecka do szkoły.
Aby takie ubezpieczenie naprawdę spełniało swoją rolę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego ZAKRES (czyli w przypadku jakich zdarzeń polisa zadziała) oraz na wysokość świadczenia, które wypłaci ubezpieczyciel, czyli SUMĘ UBEZPIECZENIA przypisaną do poszczególnych przypadków losowych, które mogą się zdarzyć.
UWAGA❗️❗️❗️
Nie mają Państwo obowiązku przystąpienia do grupowego ubezpieczenia, jakie proponuje szkoła lub przedszkole. Każdy rodzic może sam wybrać takie ubezpieczenie dla swojego dziecka, jakie mu najbardziej odpowiada. Ceny i zakresy ofert poszczególnych ubezpieczycieli różnią się dość znacznie - warto je zobaczyć, porównać, a potem zdecydować czy chcemy wybrać ofertę proponowaną przez placówkę, czy też chcemy ubezpieczyć nasze dziecko indywidualnie.
Mam w swojej ofercie propozycje kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych i chętnie pomogę Państwu w dokonaniu dobrego wyboru, odpowiem na pytania oraz wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Co ważne - w razie wypadku zapewniam kompleksową pomoc w zgłoszeniu szkody i uzyskaniu należnego świadczenia!

SERDECZNIE ZAPRASZAM do swojego biura mieszczącego się
w Łobżenicy przy ul. Sienkiewicza 3ba w godz. 9-15 lub w innych godzinach umówionych telefonicznie - tel. 608-478-297

Ubezpieczenie Państwa dzieci może zostać zawarte za moim pośrednictwem, ale również mogą Państwo zrobić to samodzielnie przez Internet.
Poniżej podaję linki do przykładowych trzech TU, które mam w swojej ofercie:

WARTA:
https://www.warta.pl/kalkulator/ubezpieczenie-szkolne-nnw/wybor-placowki?p=NNW092021

COMPENSA:
http://nnwszkolne.compensa.pl/ /StartScreen?guid=5d3fb1a4-f3ef-4eb4-a920-dba4ff139535

SIGNAL IDUNA:
https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/nnwmajatek/link?rauNbr=11195178/P&polNbr=383114

Mimo pojawienia się szczepionki i związanej z nią nadziei na pokonanie pandemii, ryzyko zachorowania na COVID-19 wciąż p...
20/01/2021

Mimo pojawienia się szczepionki i związanej z nią nadziei na pokonanie pandemii, ryzyko zachorowania na COVID-19 wciąż pozostaje bardzo duże. Warto zabezpieczyć się dobrą polisą, dzięki której otrzymamy wsparcie finansowe, jeśli z powodu zachorowania na tę chorobę będziemy musieli znaleźć się w szpitalu. Mam w ofercie ubezpieczenie, dzięki któremu można w takiej sytuacji otrzymać świadczenie w wysokości nawet 500 złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu, wypłatę za pobyt na OIOM-ie od pierwszego dnia pobytu oraz dodatkowe świadczenie lekowe. Także w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej wskutek COVID-19, osoba uprawiona otrzyma wypłatę kwoty wskazanej w umowie. Na wszystkie świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu w wyniku zachorowania na COVID-19 nie ma karencji – Klient otrzymuje pełną ochronę już od pierwszego dnia trwania polisy! Zachęcam do kupna polisy już teraz, bo oferta specjalna znosząca karencję trwa tylko do 31 marca 2021!
Oczywiście w zakresie tego ubezpieczenia jest więcej ryzyk niż tylko zachorowanie na COVID-19.
W razie pytań proszę o kontakt: 608-478-297

Wszystkim swoim klientom życzę zdrowego, bezpiecznego i szczęśliwego Nowego Roku 2021! Niechaj ani na chwilę nie opuszcz...
31/12/2020

Wszystkim swoim klientom życzę zdrowego, bezpiecznego
i szczęśliwego Nowego Roku 2021! Niechaj ani na chwilę nie opuszcza Państwa pogoda ducha i nadzieja na lepsze jutro 🙂

Zachęcam Państwa do przeczytania poniższego artykułu.A później serdecznie zapraszam do mojego biura 🙂
31/12/2020

Zachęcam Państwa do przeczytania poniższego artykułu.
A później serdecznie zapraszam do mojego biura 🙂

Wraz z końcem grudnia większość z nas wybiega już myślami w kierunku Nowego Roku. Podejmujemy postanowienia i wyznaczamy cele na nadchodzące miesiące. Najczęściej dotyczą one naszej aktywności fizycznej, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym,...

Sezon grzewczy w pełni.A wraz z nim znowu - i niestety jak co roku - słyszymy o wybuchach gazu, ulatnianiu się czadu czy...
25/11/2020

Sezon grzewczy w pełni.
A wraz z nim znowu - i niestety jak co roku - słyszymy o wybuchach gazu, ulatnianiu się czadu czy pożarach.
W wypadkach spowodowanych wadliwymi instalacjami i brakiem ich rzetelnych, regularnych przeglądów, domy obracane są w gruzy oraz GINĄ LUDZIE.
Pamiętajmy, że okresowe przeglądy instalacji są absolutnie konieczne - przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa! Przeglądy te muszą być wykonane przez osoby do tego uprawnione, a my za każdym razem powinniśmy otrzymać stosowne zaświadczenie potwierdzające, że dana instalacja jest sprawna. Takie zaświadczenia są niezbędne, gdy mimo wszystko dojdzie do powstania jakiejś szkody, którą bedziemy chceli zgłosić do zakładu ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel będzie miał prawo zażądać zaświadczenia o dokonanym przeglądzie. Jeśli go nie będzie, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło uznać, że szkoda została spowodowana naszym niedopatrzeniem. A ponieważ może się zdarzyć, że zniszczeniu może ulec cały nasz dobytek, dobrze jest kserokopie lub skany dokumentów przechowywać poza miejscem zamieszkania lub online.
Niestety - nierzadko zdarza się tak, że nie tylko nie pilnujemy terminów przeglądów naszych domowych instalacji, ale również w ogóle naszych mieszkań lub domów nie ubezpieczamy lub ubezpieczamy je na kwoty zupełnie nieadekwatne do szkód, które mogą się zdarzyć.
Składka za ubezpieczenie przeciętnego domu to około 300zł na rok, a ile może kosztować zlikwidowanie skutków powstałej szkody?...
Bardzo ważne jest ubezpieczenie od wypadków losowych nie tylko mienia, ale również własnego zdrowia i życia, ale to już temat na inny post.
Po wszelkie informacje na powyższe tematy zapraszam do biura przy ulicy Sienkiewicza 3b w Łobżenicy. Mogę ich również udzielić pod nr tel. 608-478-297.
Poniżej zamieszczam wskazówki jakie kontrole instalacji trzeba wykonywać, kto ma do nich uprawnienia i jak często należy to robić.

W poprzednich postach pisałam na temat ubezpieczenia szkolnego NNW dzieci i młodzieży - dlaczego jest ono bardzo ważne i...
25/09/2020

W poprzednich postach pisałam na temat ubezpieczenia szkolnego NNW dzieci i młodzieży - dlaczego jest ono bardzo ważne i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczyciela i konkretnej oferty. Jeśli mają Państwo wątpliwości lub pytania - proszę o kontakt pod nr tel. 608-478-297
A teraz dla tych z Państwa, którzy chcieliby ubezpieczyć dziecko samodzielnie, on-line, bez konieczności przychodzenia do biura, zamieszczam link do jednego z wiodących TU - bardzo dobra oferta, trzy warianty do wyboru. A gdyby zdarzył się wypadek i trzeba było wystąpić o wypłatę świadczenia, pomogę napisać wniosek, niezależnie od tego czy polisa była zawierana u mnie w biurze czy on-line.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla nas najważniejsze. Ubezpieczenie NNW Szkolne to kompleksowa ochrona w szkole jak i poza nią. Kliknij i sprawdź możliwe warianty!

Coraz więcej jest rodziców w pełni świadomych tego, że ubezpieczenie ich własnych dzieci to nie jest po prostu jeden z u...
18/09/2020

Coraz więcej jest rodziców w pełni świadomych tego, że ubezpieczenie ich własnych dzieci to nie jest po prostu jeden z uciążliwych szkolnych wydatków do "odhaczenia" we wrześniu. Dla takich rodziców jest to sprawa bardzo ważna - chodzi przecież o życie i zdrowie ich dziecka, o pieniądze na leczenie i rehabilitację. Bardzo istotna jest więc nie tylko wysokość składki, ale również zakres tego ubezpieczenia i wysokość świadczenia jakie można otrzymać gdy naszemu dziecku przytrafi się jakiś wypadek. Bo wypadki się zdarzają! To truizm, ale jakże często myślimy: "tak, zdarzają się, ale innym"...
Niestety często wciąż jest tak, że patrzymy tylko na składkę - im mniejsza, tym lepiej. Nieważne, że za składkę większą np. o 10zł (na rok!) możemy ubezpieczyć dziecko w dużo większym zakresie. Różnice występują też między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi - dlatego zanim coś wybierzemy warto porównać kilka ofert. A jak jest najczęściej? Szkoła proponuje ubezpieczenie np. za 40zł? - "ok, może być, taka składka nam pasuje". Ale gdyby zapytać - od czego konkretnie dziecko jest ubezpieczone i na jaką sumę ubezpieczenia? ile pieniędzy można się spodziewać gdy np. złamie rękę? - najczęściej pada odpowiedź: nie wiem...
Czy naprawdę warto wybierać ubezpieczenie NNW w ciemno, zapłacić nie wiedząc za co konkretnie płacimy, byle tylko mieć to z głowy?

A przecież oprócz wypadków zdarzają się też poważne choroby. Z jednym i z drugim na ogół wiąże się pobyt w szpitalu, konieczność wizyt u specjalisty czy rehabilitacji.
W swojej ofercie, oprócz różnych ubezpieczeń NNW, mam również ubezpieczenie od poważnych zachorowań (SU za diagnozę - 30000,-) oraz pobytu w szpitalu (z powodu wypadku lub choroby). W zakresie jest też leczenie u specjalistów, transport medyczny, rehabilitacja czy opłacenie łóżka w hotelu dla rodzica, jeśli dziecko znajdzie się w szpitalu w innym mieście i rodzic będzie chciał być być przy nim. I to wszystko za składkę od 30zł miesięcznie - niezależnie od ilości dzieci (jeśli mamy ich dwoje lub więcej też płacimy tylko 30zł na miesiąc).
WAŻNE! - Nawet jeśli wykupi się polisę w szkole, można też dodatkowo ubezpiecyć dziecko indywidualnie. Obie polisy będą działały niezależnie od siebie.
Zainteresowanych rodziców zapraszam do biura w Łobżenicy (Sienkiewicza 3b) lub do kontaktu telefonicznego: 608-478-297

Adres

Powstańców 1
Łobżenica Gmina
89-310

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katarzyna Korycka-Walasiak Ubezpieczenia i Kredyty umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Katarzyna Korycka-Walasiak Ubezpieczenia i Kredyty:

Udostępnij