11/06/2026
Babaváró!
Ma nagyobbnál nagyobb balgaságokat láttam ezzel kapcsolatban, úgyhogy lássuk akkor mit is tudunk most:
Bejelentette a kormány, hogy dolgozik itt egy társadalmi egyeztetésen, Juni 30.án lejár a plusz 2 éves határidő, amit kapott több mint 24.000 szerződő, akiknek az első 5 év alatt nem jött össze a gyerek.
Nem céljuk a határidő tologatása, így nov1ig szeretnének ennek a végére járni, ez most az új határidő.
Ez egyébként elég sok, 270e szerződés kb ötöde érintett, és biztos vagyok benne, hogy szerepet játszik a magas számban az elején csapból is folyó "vedd fel mégha nem is akarsz gyereket" hozzáállás, csakhogy a plusz határidővel igazából a visszafizetendő kamat is növekszik!
Egyedi élethelyzetekre (pl elhalálozás), most is figyelemmel vannak, de a válásokra is ki szeretnének valamit dolgozni, mivel ebből sajnos rengeteg van tapasztalatom alapján, kíváncsi vagyok mi fog kisülni a dologból, jelenleg jobban jár az adott pár, ha előbb visszafizeti önkéntesen és utána válnak el.
Ugyanakkor itt teljesen világos feltételek mellett lett vállalva a hitel, a büntetőkamatszámítás szintén, visszamenőleges módosítás érdekes lenne, mégha "pozitív" irányba is lenne az állampolgárok részére, úgyhogy elengedésre én nem számítok. Meglátjuk :)
https://www.portfolio.hu/bank/20260611/itt-a-kormany-dontese-a-babavaro-hitelrol-sok-tizezren-lelegezhetnek-fel-egy-idore-842666
A diákhitelek 7,99%-os kamatstopja mellett meghosszabbítja a babaváró hitel 2026. június 30-án lejáró gyermekvállalási határidejét is a kormány, mégpedig 2026. november 1-jéig – jelentették be a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Enyhébb, de jogkövető magatartást feltétel...