Devizahitelesek Mentőöve Egyesület

Devizahitelesek Mentőöve Egyesület Bírósági úton, jogi képviselettel! Üzenetet írjon! [email protected] ide várjuk az anyagukat. Tel: 0670/ 384-3769 és 70 422 2798 Üdvözöljük oldalunkon!

Székhelyünk 4400 Nyíregyháza, Pacsirta u. 20, de meghívásra bárhol tudunk tartani lakossági fórumot, fogadó órát. Vezetőink: Zomborszky-Fehér Zsolt és Malcic-Juhász Judit
Központi telefonszámunk: 70/ 428-9688
http://devizamentoov.blogspot.hu/p/alairas.html
http://www.peticiok.com/a_devizahitelesek_kovetelesei

Szeretnénk felhívni figyelmét a devizahitelek/deviza-alapú hitelek és pénzügyi lízingsz

erződések bírósági úton történő támadhatóságára.
„A bank jogellenesen tartja nyílván a tőketartozást:
a. Mert nem ad devizát kölcsön, hanem csak forintot, ezért a tőke az árfolyamváltozástól függetlenül nem változhat - leszámítva a törlesztéseket,
b. mert a forintban folyósított tőke értékállandóságát - ha külföldi devizában tartjuk nyilván - nem befolyásolja a külföldi deviza árfolyama,
c. mert az csak nyilvántartási eszköz. Az csak a forinttőke aznapi árfolyamának megfelelő külföldi pénznemben való nyilvántartási értékét fejezi ki. Így az árfolyamteher növekmény elszámolása kirívó törvénysértés.”
Ezen kívül még számtalan törvényes ok miatt lehet bírósághoz fordulni. A szerződések tisztességtelen tartalmúak és nyilvánvalóan jó erkölcsbe ütköznek. Teljes egyenlőtlenséget tartalmaznak az adósok kárára, kockázatot csak az adósok viselnek! A szerződéseket egyedi tartalmuk miatt mindenkinek önállóan kell bíróság előtt megtámadnia. Még azokat a szerződéseket is, amelyeket közjegyzői okiratokba foglaltak.
Útmutatásunk alapján lehetőség van arra, hogy a törvény által legkisebb összegben meghatározott illetékkel, vagy ha az adósnál meg vannak a feltételek, akkor költségmentességgel lehessen a pert elindítani. A szokásos kérdés, hogy ezeket a pereket meg lehet-e nyerni, és ha igen milyen eredménnyel? A kereseti kérelmek zöme azt tartalmazza, hogy a bíróság állapítsa meg azt, hogy a szerződés olyan súlyos „fogyatékosságban” szenved, ami alapján a jövőben e szerződésből eredően a bank nem követelheti a deviza hátralévő részét, vagy vissza lehet állíttatni az eredeti állapotot. Ezeket a követeléseket együttesen kell előterjeszteni és nemcsak a szerződés egy-egy elemére (pl: csak kamatprobléma, árfolyam emelkedés, devizaköltség, stb.) Ugyanis ha ezek közül már csak egy önállóan is megállja a helyét, akkor az egész szerződés megdől! Ezeket arra alapozzuk, hogy a levont következtetéseket nem csak mi, hanem már több jogász is megtalálta, és bírósági útra vitte, ugyanis a bankok a nekik küldött levelekre folyamatosan azt válaszolják, hogy ők törvényesen jártak el. Már vannak olyan jogerős és első fokon kimondott ítéletek, amelyek teljes egészében alátámasztják azt, hogy a szerződések sikeresen támadhatóak. Ilyen ítéletek születtek már:
- Fővárosi Ítélőtáblán közbenső ítélettel jogerősen megállapításra került, hogy a bank törvényellenesen alkalmazott a THM-jében árfolyam emelkedést, ezért a szerződést érvénytelennek nyilvánította.
- Szegedi Városi Bíróságon a bíróság kimondta, hogy a szerződések mögött nincs tényleges deviza.
- Fonyódi Városi Bíróság a bank kamatemeléseit tartotta törvényellenesnek, ezért megállapította a szerződés semmisségét és a folyamatban lévő végrehajtási ügyet ezért meg is szüntette. Külön is kiemelném a Kúriának 2/2012 (XII. 10.) PK véleményét a fogyasztói kölcsönszerződés-ben pénzügyi intézmény által alkalmazott általános szerződési feltételekben szereplő egyol-dalú szerződésmódosítási jog tisztességtelenségéről. Ez a vélemény korrektül és jogelméletileg is teljesen a hatályos jogszabályokkal összhangban adott véleményt és iránymutatást, amelynek figyelembevételével és betartásával szintén sikeresen támadható a szerződés. Az eddigiek alapján minden ilyenfajta szerződés megtámadható:
- azok is amelyeket az adósok folyamatosan a bank által követelt összegben teljesítenek
- azok is, amelyekben az adósok hátralékban vannak,
- azok is, amelyeket a bank már felmondott,
- azok is, amelyek végrehajtás alatt vannak,
- azok is, amelyek már végrehajtásra kerültek,
- azok is, amelyekben a gépjárműveket elvitték,
- azok is, amelyeket végtörlesztéssel rendeztek. A fenti jogi indokok alapján ez idáig a környékbeli bíróságokon több keresetlevél beadásra került, és amelyekből már 2013 januárjára tárgyalásokat is tűztek ki, tulajdonképpen a beadástól számított 4 hónapon belül! Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy autóhitelek esetén a hitelezők többsége választott bírósági eljárást kötött ki, amely rendkívül megnehezíti a jogkereső adósok dolgát. Megtaláltuk annak a jogi lehetőségnek a módját, hogy ezeket a szerződéseket is rendes bírósági eljárás keretében tárgyalják. Amennyiben bírósági kereset benyújtására kerül sor, azokhoz mellékletként be kell nyújtani: a költségmentességi iratot, vagy le kell róni az illetéket, a szerződéseket, amennyiben jelzálog alapú szerződésről van szó, akkor az érintett ingatlan hiteles és teljes tulajdoni lap másolatát, a hitelező Üzletszabályzatát vagy/és Általános Szerződési Feltételeit. Amennyiben történtek szerződésmódosítás (ok), akkor ezek is szükségesek, ha pedig peren kívüli egyezségre vonatkozó ajánlat történt, az adós részéről akkor ez az ajánlat és az erre kapott válasz. Amennyiben szerződéskötéskor nem kaptak Üzletszabályzatot, vagy ÁSZF-et, akkor erről a keresetlevélben nyilatkozni kell, mert a forma szerződések azt tartalmazzák, hogy az adósok az aláírásukkal elismerték ezek átvételét! Az ügyvédi csapatunk által kezdeményezett perekben kikerültük a 6%-os illeték nyomasztó terhét. Aki nem tudná, illeték gyanánt a mindenkori perérték 6%-át kell az államnak befizetni. Ez a legtöbb devizahiteles részéről elképzelhetetlen, így esélyük se lenne – az illetékmentességet leszámítva- az igazuk megvédésére. A 6%-os illeték törvényi maximuma 1.2 millió forint, csak tájékoztatásképpen. Az ügyvédi csapatunk által indított bírósági eljárásokban fix 21.000 Ft illetéket kell csak a devizahitelesnek a bírósági eljárás megindításhoz befizetnie. Ezen kívül fix ügyvédi költségként első fokon csupán 30.000 forint, másod fokon pedig további 20.000 Ft. ügyvédi munkadíjat kell az ügyfélnek előre megfizetnie. Ez összehasonlítatlanul alacsony még a szokásos vidéki munkadíjakhoz képest is, nem beszélve a pesti tarifákról. Az eljárás elindításával a devizahitel törlesztése felfüggesztésre kerül. Erről a hitelintézet a bírósági kereset postai, tértivevényes példányának megküldésével kerül értesítésre. A felfüggesztett törlesztő részletek helyett – jelenlegi teherbírását figyelembe véve- az ügyfél egy nálunk vezetett, saját megtakarítási aranyszámlán gyűjti magának a megtámadott szerződésből eredő havi kötelezettségeit. Ezzel bebiztosítja magát minden jövőbeli eshetőségre. Ez a bíróság felé is egy pozitív hozzáállás, pernyertesség esetén pedig teljes egészében az ügyfél kizárólagos tulajdona marad. Sajnos, akármennyire igaza van a devizahiteleseknek, a magyar igazságszolgáltatás elmúlt 20 évét tekintve, nem mondhatjuk el a hazai igazságszolgáltatásról, hogy az mindig az igazság oldalán állna. Mi valós segítséget kívánunk nyújtani , hosszú távú, anyagi biztonság megteremtésével partnereink számára a mai kiszámíthatatlan világban. Amennyiben igénybe kívánja venni segítségünket, akkor 2 lehetőség közül választhat:
1. elektronikusan elküldi levélcímünkre a teljes hitelszerződése bemásolt példányát, minden melléklettel és módosítással együtt.

2. visszajelez nekünk, hogy kéri segítségünket és csak postai úton, fénymásolatban tudja a szerződését (vagy akár többet is, ha van) eljuttatni. Mi haladéktalanul megadjuk a szükséges postai címet hozzá.
Ügyvédeink a szerződés áttanulmányozása után értesítik Önt, hogy valós nyerési eséllyel tudjuk-e az Ön hitelszerződését bírósági úton megtámadni. Felesleges költségekbe nem akarjuk verni semmiképp sem, nem a pénzére pályázunk, kizárólagos szándékunk az önök megsegítése.

Viktor! Kis őszinte segítség a bukás megértéséhezhttps://youtu.be/l6U7K6ZW-FgViktor!Nem értitek a bukás okait? Kit nem á...
01/05/2026

Viktor! Kis őszinte segítség a bukás megértéséhez

https://youtu.be/l6U7K6ZW-Fg

Viktor!
Nem értitek a bukás okait? Kit nem árultatok el, miközben kilapátoltátok az ország még mozdítható vagyonát? Érdekel titeket öszintén, hogy hány százezer család ment tönkre a devizahitelek miatt? Egyszer sem ültetek le velünk tárgyalni róla, pedig lett volna mindkét oldal számára elfogadható javaslatunk. Most meg menekültök, mint patkányok a süllyedő hajóról...
De ez még nem állítja meg a kilakoltatásokat, végrehajtásokat...
Ha akartok őszintén, nyílvánosan vitázni a videóban foglaltakról, akkor bármikor-bárkinek állunk rendelkezésére.
Zomborszky-Fehér Zsolt

Viktor! Hova lett a családi ezüst? Őszintén a bukás okairól

https://mek.oszk.hu/29000/29007/Szabó Józsi társunk évtizedes munkássága az "Évszázad csalásáról"Használjátok minden mun...
23/04/2026

https://mek.oszk.hu/29000/29007/

Szabó Józsi társunk évtizedes munkássága az "Évszázad csalásáról"
Használjátok minden munkáját a pereitekhez, amíg törvényileg nem kötelezik a bankokat az érvénytelenségből eredő kártérítésekre

A könyv címében azért szerepel tükör, mert jelen összesítés tükröt tart az Alkotmánybíróság elé: hová jutott a bíráskodás azért, mert az Alkotmánybíróság szabad kezet adott a bíróságoknak, hogy tisztességtelen bírósági eljárásokat folytassanak.

Végre tulajdonosa a SuzukijánakEgy őszinte mosoly egy alkoholmentes sörrel...Nem tudja miért, de S. Józsi lízingre vehet...
26/03/2026

Végre tulajdonosa a Suzukijának

Egy őszinte mosoly egy alkoholmentes sörrel...
Nem tudja miért, de S. Józsi lízingre vehette meg 600 ezer Ft befizetéssel az új gépkocsiját. 2012-ben felmondták a szerződését és 2016-ban ingó kiadása iránti pert indítottak ellene. Szegedről áttettük a perét Szigetszentmiklósra, ahol igazi, esküjükhöz hű bírák 3x függesztették fel a pert az uniós EUB-eljárásokra. Ma folytattuk a pert és a volt Lombard nevében a felperes képviselője elfogadta az egyezségi ajánlatunkat. Ahelyett, hogy kérik az autóját és még 3M forintot, alperes ma, 19 év után megkapta a gépkocsija tulajdonjogát és senki nem követel a másiktól semmit. Ehhez kellett a bírónő és az ügyvédnő konstruktivitása is. Ha a devizahiteles problémát mindkét fél bevonásával kezelték volna, akkor nem kerültek volna családok utcára, elveszítve az egyetlen otthonukat. Nem beszélni kell a problémáról, hanem ténylegesen megoldani!! Egyetértettünk abban is, hogy mindkét fél elfogadná kompromisszumként, ha csak a szerződésben szereplő havi forintrészleteket felszorozva a törlesztések számával kellett volna az adósoknak visszafizetni az érvénytelenség jogkövetkezményeként.
Köszönjük szépen Hölgyeink, Önök ma ismét bebizonyították, hogy háború helyett a tárgyalóasztal hozhat megoldást és ez Nőkkel sokkal könnyebb 🌹🌹🌹

https://youtu.be/iwV8rHeV3HQ?si=vxWCArB9xX1OCuWP
23/03/2026

https://youtu.be/iwV8rHeV3HQ?si=vxWCArB9xX1OCuWP

Az Európai Unió Bírósága döntést hozott a devizaalapú hitelszerződések elévülési szabályairól, pontosabban a tisztességtelen feltételek miatti érvénytelenség...

https://www.youtube.com/watch?v=mvYDD8xqvhw
16/10/2025

https://www.youtube.com/watch?v=mvYDD8xqvhw

Elérhető az alkotmányjogi panaszom a MEK honlapján. Ez a Magyar Elektronikusan Könyvtár. Nagyon-nagyon bízom abban, hogy hamarosan lesz komoly áttörés deviza...

07/10/2025
07/10/2025
07/10/2025
07/10/2025
29/09/2025

Cím

Nyíregyháza

Telefonszám

+36703843769

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Devizahitelesek Mentőöve Egyesület új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Devizahitelesek Mentőöve Egyesület számára:

Megosztás