11/08/2022
Egy elismert könyvelőtől idézem és maximálisan egyetértek vele:
“Sziasztok, mint könyvelő, megpróbálom röviden és tömören összefoglalni, hogy mi a dolgom a vállalkozásoddal.
A legfontosabb, hogy nekem is akkor fog jól menni az üzlet, ha az ügyfeleimnek, tehát egy hajóban evezünk, nem ellenérdekelt felek vagyunk.
Amikor először találkozunk, egyikünk sem tudja, mire számíthat. Kölcsönösen fel kell mérnünk, hogy mit várhatunk egymástól.
Sikeres első beszélgetés után, szerződünk.
Innentől a következő nyűgöket veszem le a válladról:
• minden ami NAV
• minden ami egészségbiztosító, nyugdíj és egyebek
• minden, ami önkormányzati adó
• minden, ami KSH, kamara és egyéb szervezet, aki tőled, mint vállalkozótól vagy pénzt vagy csak adatot kér
• ügyfél/cégkapus meghatalmazást kérek, nem a te ügyfélkapudon fogok garázdálkodni kvázi a nevemre veszlek 🙂 (ha a céged időközben elhalálozik, megszűnik, eltűnsz, akkor a hivatalok először engem fognak keresni, mert mindenhol az én nevem szerepel ügyintézőként.
Eddig még egyetlen tételt sem könyveltünk.
Az alap, hogy adod az anyagot, lekönyvelem úgy, hogy neked az jó legyen. Ha nem kapok mindent meg, akkor zaklatni foglak, hogy figyi, volt ám ott még számlád.
Az adójogszabályok jobban változnak, mint az áprilisi időjárás, így sokat foglalkozom velük (napi 1 órát minimum), hogy időben tájékoztatni tudjalak és együtt fel tudjunk készülni a változásokra.
Ahogy írtam, az érdekünk közös, így az is feladatom, hogy bármilyen hülyeséget csinálsz, vagy szeretnél csinálni, akkor megvédjelek először magadtól, utána a hivataloktól. Nem azért, mert karitatív vagyok, hanem mert utána nekem kell rendbe tenni, ha tudom.
A vállalkozók 80 %-a gyűlöli az ügyfélkaput, nem is nézi. Általában én is megkapom ezeket az üzeneteket, értesítelek is, hogy figyi, ez jött, csinálj valamit.
Ha a vállalkozásodat vizsgálat éri, akkor én leszek az, aki közéd és a hivatal közé beáll, fogom a kezed, és nem hagyom, hogy bevigyenek az erdőbe.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még más is, de ezek azok a dolgok, aminek a súlyát leveszem a válladról. Ezért annyi a könyvelési díj, amennyi.
Tudom, nem mindegy, hogy cég vagy egyéni vállalkozás, de itt csak általánosságban foglaltam össze, mindenki élete más.”