21/07/2024
A mai ítélkező és ítéletet mondó társadalomnak ,aki tudja mi a tutti-ezért van ennyi elpuhányodott,értékekben hiányos,mással nem törődő céltalan fiatal-s akinek nem inge nem veszi magára,akinek meg kellene nem teszi..Szóljon ez a Gourmet gazdaság cikke:”
Egy másik termelő oldalán kikerült egy poszt arról, hogy a gyerekei krumplit szednek az esti vacsorához. Kapott ott szegény hideget, meleget, hogy miféle ember az ilyen, aki dolgoztatja a gyerekeit és szégyelje magát.
Mi ritkán megyünk a fóliába ki családosan, mert nehéz visszatartani a nagy segítséget a feladatoktól, de olyan forróság van, hogy nem is a kicsiknek való világ az ott. De este mikor kiderült, hogy gyorsan uborkát kell szedni, akkor már nem győzte a legkisebb is pakolni a ládába az ubikat.
Élvezte!
Tudja, hogy hol a kertben az áfonya, szeder és kedvére majszolja a tőről. Tudja, hogy melyik csapnál engedhet magának a kis poharába vizet, ha inni akar. Igen, van kint cumisüveg, hideg víz, műanyagpohár stb....de sokkal jobban szeret önállóan mindent megoldani, még ha fél szemmel folyton figyeljük is.
Életrevaló lesz. Nem a tv előtt ül, hanem tudja, hogy honnan van a paradicsom. Együtt duggattuk a hagymát is (na nem lettek egyenesek a sorok, de kit érdekel 🤣), felszedtük a borsót, amit örömmel fejtegetett és azzal a lendülettel vagy megevett vagy a kutyának akarta adni. De nem baj!
Dömperbe szedi a paradicsomot, húzóskocsiba a faleveleket, néha kapunk az otthoni asztalra sársütit és este fürdéskor derül ki, hogy mi az alapszíne a gyereknek.
De ez az igazi élet. Nem a tv, telefonnyomkodás....hanem a mesekönyv, a természet, a homokozás, a kert, pancsolás, sarazás és ha van eső: mezítláb a pocsolyában ugrálás.
Nekik a munka még öröm és játék. Sokszor esélytelen távol is tartani őket a "munkától", mert nekik ez érdekes, újdonság és segíteni akarnak mindenben.
Nagyon más lett az értekrend, tele olyan emberrel, akinek vákuumcsomagolásban létezik csak a csirkehús, aki szerint beteg a tyúk, ha nem egyöntetűen barna tojást tojik, aki a görbe paprikát nem veszi meg, mert nem tökeletes. Közben meg pont az egész valódi élet megy el mellettük a tv előtt ülve José Luis Armandó szerelmi életevel...
Adjunk inkább értéket a jövő generációnak: példamutatással, valódi tudással és az életre neveléssel ❤
Addig is, hogy egyesével kérdezzétek meg üzenetben 😅, rendelni itt tudtok: www.gourmetanddelicious.hu/uzlet és Szabi vár titeket a Római parti Piac -on a szokott helyen.
A gazdasagunk meg nyílt napot tart augusztus 10-én, itt Tabdiban: KertAkadémia Nap kisgazdaságoknak, kerteseknek , ahol ezt a szemléletet látjátok többek között…
A Gourmet & Delicious Manufaktúra prémium szószok, chili termékek és nemzetközi díjas lekvárok és fűszerkeverékek készítője.