03/04/2026
Sokszor hallom, hogy az életbiztosítás „nem sürgős”, „ráér még”, vagy egyszerűen „túl drága”. Értem, honnan jön ez a gondolat, de hadd mondjam el, én miért tartom legalább olyan FONTOSnak, mint az autóra a kötelező biztosítást.
Az életnek van egy közös nevezője: EGYSZER VÉGET ÉR. Ez egy tény, nem vélemény. A különbség csak az időzítésben van. Van, akinél ez természetes módon történik, és van, akinél betegség vagy baleset miatt sokkal hamarabb. És ilyenkor nem csak egy élet változik meg, hanem azoké is, akik mögöttünk maradnak. Sokszor olyanoké, akik részben vagy teljesen tőlünk függtek.
Lehet ezt szépíteni, de kimondom: még ez a „jobbik eset”. Mert mi van akkor, ha nem távozunk, hanem hosszú időre segítségre szorulunk? Ha „biodíszletként” maradunk ott a gyermekeink nyakán? Ez nem csak érzelmileg megterhelő, hanem KOMOLY ANYAGI TEHER is. Vizsgálatok, kezelések, gyógyszerek… és mindez HÓNAPokon, ÉVEKen át.
Sokan azt gondolják, az életbiztosítás drága. Az igazság az, hogy nem lehet egy mondattal elintézni, hogy „napi egy kávé árából kijön”. Mert nem mindegy, kinek milyen az a „kávé”. Van, aki feketén issza, van, aki növényi tejjel, mézzel, különleges pörköléssel. Pont ugyanígy az életbiztosítás is személyre szabott. És pont ezért fontos, hogy jól legyen megválasztva.
Nem a félelem miatt kell ezzel foglalkozni. Hanem a FELELŐSSÉG miatt.
Mert az igazi gondoskodás nem ott kezdődik, amikor már baj van, hanem jóval előtte.
Gondolj bele, ha ma történne valami, rendben lennének azok, akik a legfontosabbak számodra?