30/08/2023
❗És elérkeztünk az egyik legfontosabb területhez, ami sokszor az időbeli távolsága ellenére ÓRIÁSI jelentőséggel bír:
👴🏻NYUGDÍJBIZTOSÍTÁS👵🏻
🏃🏻♂️ 🏃🏻♀️Jelen körülmények között egy 25-30 éves fiatalember vagy fiatalasszony talán úgy gondolja, hogy a nyugdíjas évek anyagi helyzetét bebiztosítani nem a legfontosabb eleme az élethelyzetének, hiszen más célok és más feladatok vannak még az ember előtt. 🤔
🙄A legtöbben azt mondják "Ó! Nyugdíj, hol van az még!", vagy még sokszor elhangzik a "Nekem már nem is lesz...", illetve a "Én azt meg sem érem." Nos, meg tudom érteni ezt a reakciót, mégis minden pesszimizmus ellenére, hadd kérdezzek vissza:
❓De mi van, ha megéred?
Mi lesz, amikor 65 éves leszel? 😲
◻ Amikor betöltöd a nyugdíjkorhatárt, és a fizetésed közel felét kapod. 😱
◻ Amikor rossz esetben nem tudsz már úgy dolgozni, ahogy szeretnél. 😫
◻ Amikor mások segítségére, például gyerekeidre, unokáidra szorulnál anyagilag. 😩
💰📉 Hiszen valljuk be, a kiadások java része nem fog csökkenni, de a bevételi oldal annál inkább.
👉🏻Miért mondom ezt? Tekintve hazánkban a nyugdíjrendszert, amely a TB (társadalombiztosítás) része, a tendencia azt mutatja, hogy egyre kevesebb aktív korúnak kell egy fő nyugdíjast eltartania.
👨🏻🏫A TB-s nyugdíj úgynevezett felosztó-kirovó rendszerben működik: amennyit dolgoztam életemben és amennyi nyugdíjjárulékot befizettem (!!!), az alapján állapítják meg a havi járandóságomat életem végéig.
🤔Így jutunk az első problémához: ha egyre több a nyugdíjas - hála az egyre növekvő átlagéletkornak -, és egyre kevesebb az aktív dolgozó, vajon mekkora havira számíthatok majd én, mire oda kerülök?
🤯A fizetésem egy része hiányozni fog, és a maradékból kell kigazdálkodnom az életemet. Mire lesz az nekem elég? Mit fogok majd akkor tenni, ha már nem leszek olyan erőnlétben, hogy dolgozzak nyugdíj mellett? És ha gyógyszerek is bejönnek a képbe? És az unokákat is szeretném támogatni?
Mivel olyan messzinek tűnik még a nyugdíj, ezekre a kérdésekre csak kevesen gondolnak. Pedig lássuk be, egyáltalán nem buta kérdések, sőt, nagyon is életszerűek, életbevágóak. Biztosan mindenki ismer a környezetében nyugdíjast, akinek szűkölködnie kell, vagy bizonyos dolgokról le kell vagy le kellett már mondania, hogy megéljen. Te hogy látod magadat, tudnál és szeretnél-e hasonló cipőbe kerülni velük?
👉🏻Mit lehet akkor tehát tenni? Hát AKKOR már semmit, hanem MOST!
❕❗❕❗Most lehet, sőt, azt mondom, most KELL! Miért?
➕➖✖➗Egyszerű matematika: minél több időm van 65 éves koromig, annál kevesebb összeggel indítva a havi megtakarítást tudok összegyűjteni annál többet! Példa:
Ha 30 évem van hátra 65 éves koromig - tehát most vagyok 35 éves -, 30 év alatt 6%-os feltételezett éves hozam mellett 20 millió forintot tudok összegyűjteni, ha havonta kb 20.000,- forintot rakok félre. Ha viszont csak 20 évem van hátra 65 éves koromig, ez alatt az idő alatt 6%-os hozam mellett ezt a 20 millió forintot már havi 42.000,- Ft-ból tudom összeszedni. És ha csak 10 évem van hátra nyugdíjig.... a 20 millió forinthoz 120.000,- forintot kell havonta félreraknom.
Nos, ezért nem mindegy! Minél fiatalabb vagy, annál kevesebb is elég, hogy NAGY tőkét építs fel. Érdemes úgy számolni, hogy meghatározod, mennyi havit szeretnél magadnak nyugdíjkiegészítésként, vagy például abban az esetben mennyi lenne elég, ha nem lenne akkor TB-s nyugdíj! Abból kiszámítjuk a 20 évig elegendő tőkéd, amit össze kell gyűjtened, és az havi mekkora megtakarítással jár.
📄 Ezt az előkalkulációt elkészítjük Neked! És van még egy jó hír mindemellett: az állam most éves 20 %-kal támogatja a nyugdíjcélú megtakarításaid, amit a saját jövedelemadódból kapsz vissza! Ha tehát saját nyugdíjad megtervezésébe fogsz, az állam ebben segít, hogy ezzel némileg csökkentsd az ő feladatkörét a Te időskori ellátásodban.
‼ Persze így is Te fizeted a nyugdíjadót, merthogy ez már nem nyugdíjjárulék, hanem adó tulajdonképpen, amiért cserébe nem köteles szolgáltatni az állam, nem úgy, mint a járulékért cserébe. Viszont a nyugdíjbiztosítás mindenekelőtt magánvagyon, és az államnak semmi köze nincs hozzá. Nem veheti el Tőled.
Vállalkozóként, főleg ha KATA-s vagy, mindenképp kezdj el gondolkodni egy nyugdíjbiztosításon - keress, hogy segíthessek benne! :)
Ha 10 éved van 65 éves korodig, akkor is érdemes kihasználnod a lehetőséget, hogy adót igényelj vissza, és tőkét halmozz fel, amivel jól jársz, mert egyrészt itt az adóvisszatérítés lehetősége másrészt pedig a hozamok értéken tartják a pénzed, és még többletre is szert tehetsz vele!
❗És még egy fontos dolog: 65 éves korodban egyösszegben üti a markod, a Tiéd az összes addig összegyűjtött pénzed, és azt kezdesz vele, amit akarsz. Senki sem mondja meg, hova tedd, mire költsd - a Te dolgod az onnantól már. :)
----------------
Azt javaslom tehát, gondold át, mennyit tudsz félrerakni, majd vedd fel velem a kapcsolatot, hogy személyre szabottan tudjak Neked előkalkulációt készíteni.
👉🏻Amennyiben felkeltették az érdeklődésedet az itt olvasottak, és további kérdéseid volnának, kövesd az oldalt a további hasznos információkért, illetve írj, ha úgy döntöttél, szeretnél többet megtudni erről a lehetőségről, amivel úgy érzed, itt az ideje, hogy élj!
😎 😍 Gondold el, képzeld bele magad a 65 éves énedbe: mit fogsz érezni, ha kezedben lesz az a pénz, amit hosszú idők alatt összeraktál magadnak? Hálás leszel magadnak, amiért így döntöttél? Hálásak lesztek egymásnak a pároddal? Örülsz majd annak, hogy biztonságban tudhatod az anyagi körülményeidet, hogy nem vagy kiszolgáltatva más embereknek e téren? És ha Veled valami történne, a gyerekek, az unokák kapják a pénzed?
Az időbeli távolság ellenére nem gondolunk rá, pedig olvashattuk, az egyik legfontosabb terület, és minél távolabbnak érezzük, annál fontosabb, hiszen MOST elkezdve a takarékoskodást, NAGYOBB összeget tudunk apránként összegyűjteni - és annál TÖBB adójóváírást kapunk!
✅ Az én feladatom az, hogy segítsek Neked, hogy egy olyan megtakarítási programmal élhess, amivel a nyugdíjas évek anyagi biztonságát magad és a párod, és ezáltal a családod részére megteremthesd. Itt az idő! :)
Várom a jelentkezésed! ;)
📞 +36-70/397-6211