Állatvédelmi Járőrszolgálat Kispest

Állatvédelmi Járőrszolgálat Kispest Ez a Kispesti Állatvédelmi Járőrszolgálat hivatalos oldala. A Kispesti Állatvédelmi Járőrszolgálat 2015 óta működik a 19.

kerületi Önkormányzat támogatásával, civil önkéntes tagokkal. Közreműködünk a kóbor állatok számának visszaszorításában, van chipolvasónk, segítünk gazdához vissza juttatni az elveszett ebeket. A megállapodás szerint legalább heti 10 órát járőrözünk a kerületben, illetve ellenőrizzük a bejelentéseket. Havi két alkalommal a Kispesti Rendészeti Központ rendészeivel is közös járőrözésben veszünk rés

zt. Közterületi jogszabálysértések esetén együttműködünk a Kispesti Rendészeti Központtal. A bejelentéseket a hét minden napján 7-21 óráig fogadjuk telefonon és e-mailben.Minden hónapban beszámolunk az elvégzett munkáról az önkormányzatnak.A chip nélküli kóbor állatok befogására az állatvédelmi törvény szerint a főváros belterületén a Fővárosi Önkormányzat kötelező feladata, de természetesen ha van épp szabad kapacitásunk, akkor ebben is próbálunk segíteni!Kik vagyunk?Kispesti Állatvédelmi JárőrszolgálatMik az elérhetőségeink?Telefonszámunk: 70/6366230Email: [email protected] lehet hívni minket?- bármikor (minden nap 7-21 óráig)Milyen ügyekben lehet hozzánk fordulni? - kóbor állatok befogása- chip leolvasása/gazda felkutatása- állatkínzás vagy helytelen állattartás bejelentése - balesetet szenvedett állatok bejelentése- felelős állattartási kérdések/állattartási szabályokMivel foglalkozunk ezeken kívül?- heti 10 órát járőrözünk a kerületben, illetve ellenőrizzük a bejelentéseket- havi két alkalommal a Kispesti Rendészeti Központ rendészeivel is közös járőrözésben veszünk résztTaláltam egy kutyát, mit csináljak?- hívj minket, van chip leolvasónk, így meg tudjuk nézni ki a gazdájaMi történik, ha nincs regisztrálva a chip?- próbálunk átmeneti helyet keresni a kutyának és keressük a gazdáját Mi lesz a chip nélküli talált vagy befogott kóborló kutyákkal?- ha van szabad kapacitásunk, akkor gondoskodunk az elhelyezésükről (elsősorban ideiglenes befogadóknál, esetleg panzióban), és megpróbáljuk megtalálni a gazdájukatMi történik, ha állatkínzást jelentek be?- ellenőrizzük a bejelentést és intézkedünk, ha szükséges intézkedünkBejelenthetem, ha a kutyámat vagy engem megtámadott egy másik kutya?- igen, mindenképpen - közterületi jogsértések esetén együttműködünk a Kispesti Rendészeti KözponttalTudok segíteni a munkátokban?- igen, várjuk önkéntesek jelentkezését és az adományokért (tárgyi/anyagi) is nagyon hálásak vagyunk-------------------------------------------------------------SZÁMLASZÁMUNK MEGVÁLTOZOTT!!!Új bankszámla számunk:Magnet Bank 16200144-18527957 Kispesti Állatvédelmi Járőrszolgálat Egyesület.

Update: Otthon van!
27/04/2026

Update: Otthon van!

Frissítés: Bogár is épségben otthon van! Gazdi nagyon keresi!Fifi és Bogár ma egy udvarból szökött meg, Fifi otthon, Bog...
27/03/2026

Frissítés: Bogár is épségben otthon van!

Gazdi nagyon keresi!

Fifi és Bogár ma egy udvarból szökött meg, Fifi otthon, Bogár még szökésben!
Bárki látja, hívja a +36202545069 számot!

Update: MeglettS.O.SNagyon keresik! Bárki látja ne kergesse félős, most hozták ki illatos útról...
23/03/2026

Update: Meglett

S.O.S
Nagyon keresik! Bárki látja ne kergesse félős, most hozták ki illatos útról...

Ma egy olyan védencünket kellett elengednünk, akit azok ismerhettek, akik személyesen találkoztak velünk.Manyi azok közé...
16/03/2026

Ma egy olyan védencünket kellett elengednünk, akit azok ismerhettek, akik személyesen találkoztak velünk.

Manyi azok közé tartozott, akiről tudjuk, esélytelen örökbeadni, mert halmozottan hátrányból indul.

5 évvel ezelőtt került gondozásunkba, Kispest határánál rakhatták ki.
Az orvosok már akkor 12 - 18 évesre saccolták, rossz állapotban volt, ráadásul végtagi deformitás miatt 3,5 lábbal élt.

Sikerült felturbózni a kis testét, lelkét, így 5 évig gondozásunkban élt, családban, szeretetben.

Öreg szervezete ma feladta az életet, hirtelen rohamából kihozni nem lehetett, el kellett engednünk. 💔

Nem minden mentés jár boldog véggel, Manyi esetében is tudtuk, mi vagyunk a végállomás és ez a feladat is a miénk lesz.

A vígaszunk az eltelt 5 év kedvessége, bolondsága, szeretete, amit adott mindenkinek 🥰

Nyugodj békében Manyesz 💔🩶🌈

Update Marci otthon van.Kossuth téri Spár elől lopták el 60-as férfi!Gazdája nagyon keresi, bármelyik aluljáróban feltün...
10/03/2026

Update Marci otthon van.

Kossuth téri Spár elől lopták el 60-as férfi!
Gazdája nagyon keresi, bármelyik aluljáróban feltünhet hajléktalanokkal! Kérjük figyeljétek🙏
📢📢📢+36706201832 gazdi telefon száma!

S.O.S eredeti gazdáját keressük. Kispesti SZTK környékéről!!!
03/03/2026

S.O.S eredeti gazdáját keressük. Kispesti SZTK környékéről!!!

Frissítés: Zoét végre sikerült befogni, gazdi azonnal viszi orvoshoz.Köszönjük mindenkinek, aki segíteni próbált az elmú...
25/02/2026

Frissítés: Zoét végre sikerült befogni, gazdi azonnal viszi orvoshoz.
Köszönjük mindenkinek, aki segíteni próbált az elmúlt napokban 🥰

📢📢📢Bejelentést kaptunk, hogy Zoét a tegnap óta Kispest utcáit járó befoghatatlan tacskót, fekve látták az M5-ös belső sávjában. Mi végigmentünk gyalogosan a pálya mellett fenn az egyik oldalon, gazdák csatlakozva a másikon. Zoét nem találtuk meg. Kérjük ha bárki bármilyen infórmációt tud jelentkezzen:
06309841815 Patai Georgina-gazda vagy hívjon minket, köszönjük ha figyelitek, lehet Erzsébeti oldalon is feltünik....👀👀👀👁️👁️👁️📢📢📢

Update: Hivatalos szervek kommunikálni fogják a részleteket...ELTŰNT FIÚT KERESÜNK‼️Eltűnt egy 18 éves fiatal, Egressy M...
18/01/2026

Update: Hivatalos szervek kommunikálni fogják a részleteket...

ELTŰNT FIÚT KERESÜNK‼️

Eltűnt egy 18 éves fiatal, Egressy Mátyás, aki tegnap hajnal óta ismeretlen helyen tartózkodik.
Járőreink este óta autóval és gyalogosan keresik a fiatal fiút, akit több bejelentés és szemtanú elmondása szerint 17-én a XVIII. kerületben láttak, majd ma 18-án, 18-19 óra között Bozsik stadion és Havanna lakótelep között észleltek, futott zavarodottan.
Számos önkéntes, szervezet,hivatásos szervek, Rendőrség, Polgárőrség ....közösen dolgozik azon, hogy épségben megtalálják.

Ha bárki látja, fotózzon, kövesse és értesítse
a rendőrséget a 112-es segélyhívón keresztül!

Nagyon reméljük, hogy még ma épségben előkrül.

Kereső csoport friss infókkal:

https://www.facebook.com/groups/1370925457563169/?ref=share

Nem minden az aminek látszik, avagy maci kutya története.Adott egy gazda aki Kispestre költözése elött körbetelefonálta ...
09/01/2026

Nem minden az aminek látszik, avagy maci kutya története.

Adott egy gazda aki Kispestre költözése elött körbetelefonálta az illetékes hatóságokat és egyeztette velük a kerületi megfelelő tartási körülményekre szolo jogszabályokat, a kutya tartási helye ennek megfelelően lett kialakítva.

Maci egy közép ázsiai munka kutya, aki egy 70kg-os hegyi pásztor és örzö-védö fajta.

Macinak már volt háza szendvics panelböl amibe nem ment bele, ellenben a megrágásával sérülést okozott saját magának, így a ház kikerült.
Tavaly a gazdát bilincsbe vitték el a rendvédelmi szervek, a kutyát pedig az ebrendészek az illatosra, mert valaki feljelentette állatkínzás vétsége miatt. A hatósági vizsgálatok lezajlása után újra egymásra találhattak, ugyanis valótlannak bizonyult a feljelentés, megfelelőek a tartási körülmények.
Most megint felrobbant a közösségi média a kutyaház hiánya miatt, ezért a gazda újból fejet hajtott, h átvegyen egy kutyaházat,/ amibe maci azóta sem ment bele, a tetején alszik/ mert sem saját magát sem kutyát nem akarja kitenni mondva csinált vádaskodásokból újabb hatósági eljárásnak.
Maci oltott, cipes, lemozgatott, jól táplált egészséges 4 éves kutya, aki imád a fagyba és a hóban szaladgálni és feküdni, ez a fajta jellemzöje is többek között.
Megkérünk mindenkit, hogy műanyag zacskóba tápokat és konzerves macska eledeleket ne dobáljanak be a kennelbe, mert a kutya nyers etetésen van, vadhúst, egész nyulakat ropogtat stb. Így viszont a jó akarok az életét kockáztatják ,megsérül a szétrágott konzervtől és zacskókat kakil aminek elöbb-utobb tragédia lesz a vége.
Szertnénk ha maci és gazdája végre nyugalomban élhetne és befejeződne a vegzálásuk.
Köszönjük a megértést

Mázlit a Csengő utcánál csípték fülön állatbarátok, Erzsébet elejétől nyargalt az átjárón keresztül Kispestre.A helyes c...
01/01/2026

Mázlit a Csengő utcánál csípték fülön állatbarátok, Erzsébet elejétől nyargalt az átjárón keresztül Kispestre.
A helyes chipadatok alapján épségben hazajuttattuk a kapun kisurrant, kedves pulit.
Köszönjük, hogy a fiatalok nem mentek el mellette 🥰

Jacky karácsonyi kalandja szerencsésen zárult, épségben hazajuttattuk 🥰Köszönjük állatbarátok segítő közreműködését 🥰
24/12/2025

Jacky karácsonyi kalandja szerencsésen zárult, épségben hazajuttattuk 🥰
Köszönjük állatbarátok segítő közreműködését 🥰

Cím

Budapest

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Állatvédelmi Járőrszolgálat Kispest új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Állatvédelmi Járőrszolgálat Kispest számára:

Megosztás