04/04/2026
😎 Neked mi a legnagyobb elismerés a munkád során? A tartalom számít, vagy az, hogy kitől kapod?
A héten két kiemelkedő dicséretet is kaptam, és bevallom, nem tudok választani közülük, melyik esett jobban.
🤝 Az első az újdonsült vezetőmtől érkezett, aki a következő jellemzéssel mutatott be a régi munkatársaknak:
"Ági olyan típus, aki ha talál egy nehéz esetet, addig nem ereszti, míg ki nem bogozza és meg nem oldja." Ez nemcsak azért jelent sokat, mert az ügyfeleket tényleg maximális színvonalon igyekszem kiszolgálni, hanem azért is, mert egy korábbi munkahelyemen épp ez a tulajdonságom szúrta a kollégák szemét, rendre megkaptam, hogy "ne foglalkozz vele, majd ha valakit zavar, oldja meg ő". Csakhogy amikor egy-egy felfedezett hibából az ügyfélnek kára származik, azt én nem tudom becsukott szemmel ott hagyni.
👌 És kicsit kapcsolódik is ehhez a második nagy elismerés, amit pont egy ügyféltől kaptam a héten. Néhány hete vettem fel a kapcsolatot vele, nem én kötöttem a szerződését, de "megörököltem", és a beszélgetés során kiderült, hogy valahol valami nagyon félrecsúszott. Hogy ő értett félre valamit, vagy a régi kolléga rontotta el, ezt már kideríteni nem lehet, mindenesetre akkora volt a csalódás, hogy az is elhangzott, most azonnal felmondja a szerződést. ☹️
Örökölt ügyletként akár hagyhattam is volna, de ez a lépés az ügyfélnek még nagyobb veszteség lett volna, így néhány nappal később felhívtam, hogy ha még nem küldte el a felmondást, beszéljük át az esetet, mert van olyan alternatív javaslatom, amivel talán helyrehozható a hiba. 🤔
Először kategorikusan elutasított, a tüske túl mély volt. Ettől függetlenül egy másik területen mégis bizalmat szavazott nekem. Majd a napokban jött egy hívás tőle, azt hittem, a friss kötéshez kapcsolódó kérdése van. De legnagyobb meglepetésemre azt mondta: gondolkozott azon, amit mondtam, és nemcsak hogy nem mondja fel a korábbi szerződését, de az átalakításban is kikérte a tanácsomat. 🤩
Hogy mit mond ez a történet nekem? Visszaigazolása annak, hogy lehetnék akár biztosítási üzletkötő is, de én inkább arra tettem fel a karrieremet, hogy szakértő legyek. Ebbe beletartozik a professzionális ügyfélkiszolgálás, a korrekt tájékoztatás, és az, hogy mindig azt a megoldást keresem, ami tényleg az ügyfél érdekét szolgálja, akkor is, ha nekem nincs belőle plusz hasznom. Legalábbis anyagilag. Mert azért valami mégiscsak van: az az elismerés, ami egy ilyen eset után jön, és az, hogy ez az ügyfél biztosan nem a panaszával fog kampányolni, inkább a pozitív tapasztalatát fogja megosztani az ismerőseivel. 💫
Szóval... mi a te sztorid?