31/01/2020
„Érdekes” elvárást fogalmaz meg az MNB…🤔
Tévhit, hogy a bankkártyás vásárlás ingyenes! A bankkártyás tranzakciók során ugyan valóban nem terhelnek a vásárló felé tranzakciós díjat, de a kereskedőnek a kártyatársaság és a bank felé jutalékot kell fizetnie. Amit a kereskedő nyilván az ismert és tervezett forgalom alapján szépen beépít a termék árába. Ergo, a „kedves” vevő a bankkártyás forgalom díját megfizeti, mindegy, hogy egy boltban POS terminálon vagy webes felületen, virtuális POS tranzakcióval fizet. ☝️
Miért elvárás az, hogy a magyar bankok lemondjanak a tranzakciók lebonyolítása kapcsán felmerült költségeik megtérítéséről?? Pl. Van a Giro felé fizetendő kiadásuk és nyilván az IT fejlesztések, folyamat (át)szervezések sem voltak ingyen, hogy bevezethessék az utóbbi évek pénzügyi vívmányait, legutóbb az azonnali idejű forint fizetést, ami 2020. március 2-án indul el Magyarországon. Ne feledjük továbbá a munkatársak költségét, akik rekonsziliálnak, akik az utalások fedezetét biztosítják az adott bank MNBnél vezetett számláján, stb....
Az természetesen jogos felvetés, hogy a magyar kereskedelmi bankok vizsgálják felül a pénzforgalmi kondícióikat. De számtalan magyar kereskedelmi bank már most is kínál mind lakossági, mind vállalati számlacsomagokat , melyben adott számú vagy akár korlátlan számú díjmentes átutalást kezdeményezhet az ügyfél. Lehet erősködni, nyomást gyakorolni, de elsősorban a piaci elvárásoknak kellene az átárazást kieszközölni. És ne legyünk naivak: ha díjmentéssé is válik az átutalási megbízás teljesítése , az adott banki folyamat költségét „valahol” úgyis meg kell fizetni az ügyfeleknek. A kereskedelmi bankok nem népjóléti intézmények, hogy ingyen nyújtsanak szolgáltatásokat…
Te ismered a bankszámla kondícióidat? Mikor ellenőrizted le az átutalásaid költségét? Váltottál már emiatt akár bankon belül számlacsomagot? Örömmel segítek neked a felülvizsgálatban, van „némi” banki tapasztalatom… 😊😉
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.mnb.hu%2Fkiadvanyok%2Fszakmai-cikkek%2Ftovabbi-szakmai-cikkek%2Fbartha-lajos-varga-lorant-draga-az-utalas-a-bankoknak-kell-biztositaniuk-az-ingyenesseget%3Ffbclid%3DIwAR12HNfjrahiaT0rX2H5pOLB49KHn8Lu3twxb2Uq10YqS9NVCcTBmo2oBeg&h=AT3RTRmOKRVRtXp2C3uqo9xvUj14M4C8UJe-AxnaUAMdJZf4XwzM-o_sKr0uxziIUv8Wh0EFeYQGzAyoDE4Ut-_TNr0cHLDm9wLmn5PJekUd-BCrCtPOrq5atEQJCKiA53WD
Bartha Lajos-Varga Lóránt: Drága az utalás, a bankoknak kell biztosítaniuk az ingyenességet nyomtatás Bartha Lajos-Varga Lóránt: Drága az utalás, a bankoknak kell biztosítaniuk az ingyenességet