Madura és Társa Bt.

Madura és Társa Bt. Lakóépületek generálkivitelezése, felújítása

A Madura és Társa Bt. sikeresen pályázott a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz program keretében m...
23/01/2025

A Madura és Társa Bt. sikeresen pályázott a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz program keretében meghirdetett GINOP_Plusz-1.2.2-22 kódszámú felhívásra, mely során vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert eszközparkjának fejlesztésére.

25/09/2020

‼️Telephelyünkre betörtek ‼
Kéziszerszámokat, vésőgépet, láncfűrészt, rotációs kapát és egy nagyon értékes AUDI alufelni garnitúrát (új téligumival 19”) vittek el. Aki bármit tud, az eltulajdonított gépekről, vagy érdemleges információval tud szolgálni, annak 100 000 Ft nyomravezetői díjat ajánlunk fel.
Köszönjük a segítséget!‼️

15/07/2020

Az adott szó
Átadták végre a bölcsődét, amit annyian vártak. Ma volt az átadási ünnepség – hetedhétországra szólt. Meghívást kapott a város apraja-nagyja, kis emberek meg nagyok, meg a „hatalmas nagyok”, egy valaki maradt ki csupán: a kivitelező, vagyis mi.
Érdekelne, hogy a Polgármester úr milyen válasszal állt elő azoknak, akik megkérdezték, hogy hol van a kivitelező? Mert, hogy megkérdezték, abban biztos vagyok. De nem kell félteni a mi „vezérünket”, biztos kimentett minket valami frappáns válasszal. Egy biztos, nem az igazat mondta, mert akkor azt kellet volna mondania, hogy „azért nincs itt, mert ÉN nem hívtam meg”.
Nem az bosszant, hogy nem vagyunk ott egy ünnepségen, hanem az, ahogy egy polgármester a személyes sérelmei miatt felrúgva az etikettet (mert ő bármit megtehet), félre állítja a kivitelezőt, mert neki itt semmi helye, mert nem bírja elviselni a látványát. Egyébként nem ez az első ilyen eset Balkányban. Tavaly, amikor az ebédlőt felújították és átadták, akkor sem hívta meg a kivitelezőt (ezek nem mi voltunk). Egy nagyon egyszerű hasonlat jutott eszembe a minap: ez az átadás a kivitelező nélkül olyan, mint a keresztelő a keresztszülők nélkül.
Ismételten elmondom, nem az bosszant, hogy nem vagyunk ott, hanem az hogy a plusz munkáknak (tetőtéri ablakok, tűzjelzőberendezés, kerítések, feltöltések, stb.) még mindig nem lett kifizetve az ellenértéke. Ez viszont nagyon bosszant. Mivel a bölcsőde költségvetésének a keretébe ezek a munkák nem fértek bele, de ahhoz hogy műszakilag át lehessen adni, és hogy az épület működjön, ezek elengedhetetlenek voltak. A polgármester megígérte, a SZAVÁT ADTA – csak csináljuk meg és ki lesz fizetve. A mai napig nem lett kifizetve, és sajnos nem is lesz, mert nincs róla szerződésünk. Hittünk az adott szónak. Bár ne tettük volna. Egy valamit megtudtunk: mennyit ér az adott szava. Abban is biztos vagyok, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akinek megígért valamit, és aztán nem tartotta be. Gondolok itt a sok jelentkezőre, akik szerettek volna a bölcsődében dolgozni, vagy bárhol máshol. Van egy olyan mondás, hogy szegény ember, aki ígérni sem tud. De milyen ember az olyan, aki felelőtlenül ígérget? Hiú ábrándokat ébreszt másokban, azután meg a telefonját sem veszi fel. Az ilyen ember: komolytalan.
Kapjuk a lejáratást viszont, kiborult falakról, lehullott csempékről, süllyedő épületről. És csodálkozik a tisztelt polgármester úr, hogy nincsen gyerek a bölcsődében. Gondolkozni kellene, mielőtt tücsköt-bogarat beszél mindenkinek. Cégünk jóhírének porba tiprását pedig nem fogjuk hagyni. Mi ezt az épületet a lehető legjobb tudásunk szerint, a műszaki tartalomnak megfelelően készítettük el. Az épület műszakilag rendben van, a múlt héten megtörtént az egyéves bejárás is, és apróbb javításokon kívül nagyobb problémát nem észrevételezett a műszaki ellenőr. Nem vagyunk egy nagy cég, átlagban 10–15 embernek adunk munkát plusz ott vannak az alvállalkozók, akiknek szintén munkát biztosítunk. Nem fogjuk hagyni, hogy ezeknek az embereknek a megélhetését egy gonoszkodó polgármester tönkre tegye. Ha kell, a bíróságra megyünk becsületünk megvédéséért, de ezt a lejáratást és rágalmazást nem viseljük el.

Átadtuk a Julia vendégházat Geszteréden. Wellness részleggel igazi csendes falusi környezetben várja a pihheni vágyókat ...
14/03/2020

Átadtuk a Julia vendégházat Geszteréden. Wellness részleggel igazi csendes falusi környezetben várja a pihheni vágyókat Geszteréden a Diószegi utcában.

19/02/2020

Egy építkezés margójára

Szeretünk építeni, sőt szlogenünk szerint „jövőt építünk” – új dolgokat létrehozni, értéket teremteni, maradandót alkotni. 17 év alatt sok munka került ki a kezünk közül, amire méltán lehetünk büszkék. Amikor felépül egy épület – nevezzük, ezt mondjuk bölcsődének – mielőtt átadásra kerül, nagyon sok ellenőrzésnek és szakhatóságnak kell megfelelni ahhoz, hogy műszakilag az átadható legyen. A felelős műszaki vezető koordinálja, a műszaki ellenőr ellenőrzi és végül az építési hatóság átveszi az elkészült munkát, és csak ha mindenben tökéletesnek találják, akkor adják rá ki a használatba vételi engedélyt. Aminek a nevében is benne van, hogy az épület HASZNÁLHATÓ!
Ha egy épületnek kiborul egy fala, pláne ha kettő, akkor azt nem szabad használni, ha potyog a csempe a falról, az veszélyes, főleg ha pici gyerekek vannak benne – az ilyen épületet nem szabad használni! Ekkor a megrendelő feladata az épületet bezárni és a szükséges intézkedéseket megtenni. Az, hogy egy új épületben a falakon hajszálrepedések vannak, és emiatt havonta kell festeni, ez – hogy úgy mondjam – szükségtelen, mivel körülbelül egy év kell ahhoz, hogy a falak teljesen kiszáradjanak. Ilyenkor szokták ismét kifesteni a szobákat.
Ennek az épületnek – amit fentebb most bölcsődének neveztünk – megtörtént a műszaki átadása, és a használatba vételi engedélyt is kiadták rá. Tehát műszakilag mindenben megfelel a jogszabályokban elvártaknak. Hogy miért nem adták át, és miért nem nyitott még ki? Nos, ennek a kérdésnek a megválaszolása már nem a mi feladatunk. Mi a feladatunkat elvégezük, rohamtempóban építettünk, mivel szeretünk építeni: jövőt építeni. Nehéz volt, de kész lett – rövid idő alatt.
Amikor egy munka elkezdődik, a tervek alapján árazzuk be az előre elkészített költségvetést az utolsó apró csavarig: elvileg a munka folyamán ettől eltérni már nem lehet. Ha ehhez tartjuk magunkat, akkor ebben az épületben – amit mi bölcsődének neveztünk – nem lenne egyetlen szaniter sem, nem lenne rajta tetőtéri ablak, tűzoltó- illetve tűzjelzőberendezés, és a szintkülönbségek miatt udvar helyett halas tavat lehetett volna csinálni a gyerekeknek, de még lehetne sorolni a hiányosságokat, amik mind tervezői hibákból adódnak. Ezeket a pótmunkákat előre nem lehetett látni, így ezek költségelve sem voltak, és a mai napig nem lettek kifizetve.
Mit tud csinálni egy olyan vállalkozó, aki becsülettel elvégez egy munkát és köszönet helyett egy lejárató kampány kellős közepén találja magát? Nem tudom rá a választ, mint ahogy arra sem hogy miért jó ez valakinek, mindenesetre furcsa egy kisváros Balkány. Az biztos, hogy vannak olyanok, akik tudnak az árnyékban is napozni, de vannak, akik csak mások hátán szeretnek lélegezni, míg mások pedig amnéziában szenvednek. Ha nincs valami, akkor felmerül a kérdés, hogy „miért nincs”, holott máshol „van”. Ha felépül valami, akkor „miért pont ez”, hiszen az a pénz másra is mehetett volna. Az pedig, hogy egy elkészült munkát mindenféle mondvacsinált indokok miatt inkább nem használnak, csak hogy az önös érdekek kerüljenek előtérbe, az csak azt minősíti, aki a dolog mögött áll, és most roppant rafináltnak hiszi magát. Más kisvárosban örülnének egy ilyen létesítménynek – nevezzük bölcsődének – de hát ez kérem Balkány, ahol úgy tűnik, hogy vagy a tányér görbe, vagy a leves nem egyenes.
Sok kérdés felmerült az elmúlt időszakban, szinte mind nyitva maradt, viszont alig valószínű, hogy ezek valaha is meg lesznek válaszolva. Egyszer majd biztosan kiderül, hogy ez kinek jó és miért, de addigra már nem biztos, hogy ez bárkit is érdekelni fog.

Még van EGY eladó társasházi lakás Balkány központjában. A lakás ára 15 000 000 Ft, ami előzetes egyeztetés után megteki...
17/01/2020

Még van EGY eladó társasházi lakás Balkány központjában. A lakás ára 15 000 000 Ft, ami előzetes egyeztetés után megtekinthető. A CSOK és kamattámogatott kölcsön igénybe vehető. A lakásba akár azonnal be lehet költözni. Érdeklődni a fent látható telefonszámon, e-mailben [email protected], vagy itt Facebook-on.

02/10/2019
Bökönyi Piac ünnepélyes átadása,
02/10/2019

Bökönyi Piac ünnepélyes átadása,

Bölcsőde képekben.
05/09/2019

Bölcsőde képekben.

Bölcsőde. Belső helyiségek, vizesblokk, csoportszoba.
02/09/2019

Bölcsőde. Belső helyiségek, vizesblokk, csoportszoba.

“Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztései őr községben új Egészségház létesítésével” elnevezésű projekt á...
23/03/2019

“Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztései őr községben új Egészségház létesítésével” elnevezésű projekt átadási ünnepsége.

Átadás előtt az Ajaki városháza.
22/03/2019

Átadás előtt az Ajaki városháza.

Cím

Balkány
4233

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 16:00
Kedd 08:00 - 16:00
Szerda 08:00 - 16:00
Csütörtök 08:00 - 16:00
Péntek 08:00 - 16:00

Telefonszám

+36209432707

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Madura és Társa Bt. új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Madura és Társa Bt. számára:

Megosztás