Német ügyintézés - Hitelek és biztosítások magyaroknak

Német ügyintézés - Hitelek és biztosítások magyaroknak Ha Önnek is támogatásra van szüksége a Németországban történő letelepedés, munkavállalás során, akkor mi vagyunk a megfelelő partner az Ön számára!
(1)

Megmutatjuk, hogy mindez többről szól, mint egy egyszerű munka-, vagy lakásbérleti szerződés aláírása. Célunk, hogy leegyszerűsítsük és megkönnyítsük a Németországban munkát vállalók és letelepedők első pár hónapját, fél évét, azt az időszakot, amikor még minden bonyolult és segítség nélkül úgy éreznék soha nem lesz vége a kezdeti nehézségeknek. Reméljük, hogy Önnek is számos hasznos tanácsot és megoldást tudunk kínálni egyedi problémáira.

Ha Németországban élsz, ezt jobb, ha tudod, mielőtt lebetegszel, vagy kórházba kerülsz…Képzeld el, hogy holnap reggel fe...
08/06/2026

Ha Németországban élsz, ezt jobb, ha tudod, mielőtt lebetegszel, vagy kórházba kerülsz…

Képzeld el, hogy holnap reggel felkelsz, és nem tudsz dolgozni.

Nem azért, mert nincs kedved. Nem azért, mert szabadságon vagy.

Hanem mert egy váratlan esemény közbeszól.

🚲 Elesel biciklivel.
🚗 Valaki beléd jön az autópályán.
⚽ Egy hétvégi focimeccsen elszakad egy szalag a térdedben.
🦠 Egy makacs tüdőgyulladás hetekre ágynak dönt.
💻 Egy gerincsérv miatt nem tudsz ülni a számítógép előtt.
🏥 Vagy egyszerűen egy műtét után hosszabb felépülési időre van szükséged.

A legtöbben ilyenkor az egészségük miatt aggódnak. Teljesen érthető.

De néhány hét után megérkezik egy másik kérdés is:

„Mi lesz a bevételemmel?”

Sokan nem tudják, hogy Németországban hosszabb keresőképtelenség esetén a jövedelem gyakran jelentősen csökkenhet. A lakbér, a hitel, az autó, a gyerekek költségei viszont ugyanúgy érkeznek minden hónapban.

👉 Itt tud valódi segítséget nyújtani a Kranken-Tagegeld.

Ez napi összeget fizet arra az időszakra, amikor betegség vagy baleset miatt nem tudsz dolgozni. Nem a számlákat kell nézegetned, hogy mit hagyj ki ebben a hónapban, hanem a gyógyulásra koncentrálhatsz.

És van egy másik helyzet, amire még kevesebben készülnek.

🏥 Kórházba kerülsz.

Lehet egy vakbélműtét.
Lehet egy sérülés.
Lehet egy váratlan beavatkozás.

Németországban, ha valaki kórházba kerül, akkor törvény szerint egy kórházi önrész (kórházi napidíj) is felmerül, ami jelenleg kb. 10 € / nap, maximum 28 napig évente. Ez elsőre nem tűnik soknak, de már egy 2–3 hetes bentfekvésnél is több száz euró kiadást jelenthet – és ez csak az alap.

Ilyenkor nemcsak a kieső munka okozhat plusz terheket.

🚗 Utazási költségek a családnak.
👶 Gyermekfelügyelet.
🐕 Háziállat ellátása.
🍽️ Extra kiadások.
📞 Apró, de folyamatos költségek, amelyekről előtte nem is gondolkodtál.

👉 Erre nyújthat segítséget a Krankenhaus-Tagegeld, amely minden kórházban töltött nap után meghatározott összeget fizet.
Egyszerűen azért kapod, mert kórházi kezelésre szorultál.

A legtöbb ember biztosítást köt az autójára, mert egy baleset bármikor megtörténhet.

De érdekes módon sokan a saját bevételüket és a családjuk anyagi biztonságát kevésbé védik.
Pedig az autót lehet javítani.

Az egészség helyreállítása viszont időt igényel.
És ebben az időszakban minden segítség számít.

✅ Nem azért kötjük ezeket a biztosításokat, mert biztosan szükség lesz rájuk.

✅ Azért kötjük őket, hogy ha egyszer szükség lesz rájuk, ne a pénzügyek miatt kelljen aggódnunk.

Ha kíváncsi vagy, hogy a Te helyzetedben milyen lehetőségek érhetők el, szívesen segítek eligazodni a német rendszerben. 📩

Keress bátran!
[email protected]
Tel.: 0176 34827997

Van egy számla, amire szinte senki sem készül fel…Nem az autószerelő.Nem a mosógép.Nem a kazán.Hanem a saját fogaink.Érd...
08/06/2026

Van egy számla, amire szinte senki sem készül fel…

Nem az autószerelő.
Nem a mosógép.
Nem a kazán.

Hanem a saját fogaink.

Érdekes, hogy egy új telefonra, autóra vagy nyaralásra sokan félretesznek. A fogainknál viszont hajlamosak vagyunk úgy tenni, mintha az idő nem számítana.

Pedig számít.

20 évesen még ritkán gondolunk rá.
30-40 évesen már jóval több a tömés, korona.
50 év felett pedig egyre többen találkoznak komolyabb fogászati kezelésekkel.

Ez nem pesszimizmus. Ez statisztika.

Lehet azt mondani, hogy „majd ha szükség lesz rá, kifizetem”.

Csak amikor eljön az a pillanat, sokan döbbennek rá, hogy egy implantátum, korona vagy nagyobb kezelés ára akár több ezer euró is lehet.

És ilyenkor már nincs idő visszamenni az időben.
A fogászati biztosítás nem azért jó, mert holnap biztosan szükséged lesz rá.

Hanem azért, mert mire szükséged lesz rá, már késő lesz elkezdeni gondolkodni rajta.

A legjobb az egészben, hogy nem csak egy „vészhelyzeti mentőöv”.

Sok csomag támogatja a megelőző kezeléseket és olyan szolgáltatásokat is, amelyekért egyébként saját zsebből kellene fizetni.

Magyarul: nem csak akkor segít, amikor baj van, hanem akkor is, amikor még nincs.

3 csomag közül is választhatsz, ami leginkább a Te igényeidhez és anyagi elképzeléseidhez illik.

A struccpolitika olcsónak tűnik.
Egészen addig, amíg meg nem érkezik az első több ezer eurós kezelési terv.

Ha Németországban élsz, és szeretnéd tudni, milyen lehetőségek vannak jelenleg, írj egy üzenetet, és megmutatom, milyen megoldások közül választhatsz – érthetően, kötelezettségek nélkül. magyar nyelven.🇩🇪🇭🇺

[email protected]
Tel.:017634827997

💶 Van egy dolog Németországban, amit sokan egyszerűen nem használnak ki – pedig évente konkrét, vissza nem térítendő áll...
03/06/2026

💶 Van egy dolog Németországban, amit sokan egyszerűen nem használnak ki – pedig évente konkrét, vissza nem térítendő állami pénzről van szó.

És ami a legmeglepőbb: sokszor nem a nagy befizetés a kulcs.

Hanem az, hogy valaki egyáltalán elindítja-e.

📌 Egyes megtakarítási konstrukcióknál a logika egyszerű:

👨‍👩‍👧‍👦 Gyermekek után akár ~300 € állami támogatás/év
👤 Saját megtakarítás után ~175 € állami támogatás/év

És ami igazán sokakat meglep:

👉 már nagyon alacsony havi befizetéssel is működhet az egész

Például:
💡 Vannak olyan helyzetek családi körülmények, ahol 5 € / hónap (évi ~60 €) befizetéssel is elérhető lehet a rendszer és támogatások
és ha csak egy gyermekkel számolunk, akkor is az állami támogatás ~475 € / év összesen.

Most gondolj bele:

Valaki évente 60 eurót tesz félre…
és mellé az állam ennek a többszörösét hozzáteszi.

📈 Ez nem „gyors meggazdagodás”.
Nem is trükk.

Ez egy lehetőség – amit a legtöbben azért nem használnak ki, mert senki nem mondta el nekik érthetően.

A legnagyobb veszteség sokszor nem az, amit elköltünk.

Hanem az, amit el sem indítunk.

És ez évek alatt több ezer – akár több tízezer euró különbséget is jelenthet a jövőben.

Ha Németországban élsz, dolgozol, és szeretnéd látni, hogy te pontosan mire vagy jogosult, és hogyan tudnád ezt a saját helyzetedben kihasználni, írj egy üzenetet.

Nem kötelez semmire – viszont lehet, hogy meglep, amit találsz. 📩
[email protected]

Egy érdekes dolgot figyeltem meg.Amikor elköltözünk egy másik országba, szinte mindent megtervezünk.Megnézzük, hol fogun...
03/06/2026

Egy érdekes dolgot figyeltem meg.

Amikor elköltözünk egy másik országba, szinte mindent megtervezünk.

Megnézzük, hol fogunk lakni.
Kiszámoljuk, mennyi lesz a fizetés.
Utánanézünk az adóknak.
Biztosítást kötünk az autónkra.
Biztosítást kötünk a lakásunkra.

Mert szeretjük biztonságban tudni azt, ami értékes számunkra.

Aztán telnek az évek.

Dolgozunk.
Túlórázunk.
Lemondunk dolgokról.
Küzdünk.

Nem azért, mert olyan jólesik hajnalban kelni vagy késő estig dolgozni.

Hanem azért, mert van egy álmunk.

Hogy a családunknak könnyebb legyen.
Hogy a gyermekeinknek több lehetőségük legyen.
Hogy egyszer majd büszkén mondhassuk: „Megérte.”

De van egy kérdés, amit sokan nem szeretnek feltenni maguknak.

Mi történne azokkal, akikért ma ennyit dolgozunk, ha holnap már nem tudnánk ugyanúgy ott lenni mellettük?

Nem egy kellemes téma.

Sőt, talán az egyik legkellemetlenebb.

Mégis ez az egyik legfontosabb kérdés, amit egy felelős családanya vagy családapa feltehet magának.

Mert az élet nem mindig igazságos.

Láttunk már egészséges embereket megbetegedni.
Láttunk már olyan helyzeteket, amelyekre senki sem számított.
Láttunk már családokat egyik napról a másikra nehéz helyzetbe kerülni.

És ilyenkor nem az számít, hogy mennyire voltak nagy terveink.

Hanem az, hogy mennyire voltunk felkészülve.

Sokan azt gondolják, hogy az életbiztosítás egy papír.

Egy szerződés.

Egy újabb havi költség.

Pedig valójában sokkal több ennél.

Az életbiztosítás egy üzenet.

Egy üzenet azoknak, akiket a legjobban szeretünk.

Azt mondja:

„Gondoltam rátok akkor is, amikor minden rendben volt.”

„Nemcsak ma akartam gondoskodni rólatok, hanem akkor is, amikor esetleg már nem tudok.”

„Nem hagylak benneteket teljesen egyedül a nehéz helyzetekben sem.”

Számomra az életbiztosítás nem a halálról szól.

Hanem a szeretetről.

A felelősségről.

És arról a nyugalomról, hogy bármit is hozzon az élet, megtettünk mindent azokért, akik a legtöbbet jelentik számunkra.

Mi, magyarok Németországban gyakran több száz vagy akár több ezer kilométerre élünk a szüleinktől, testvéreinktől, rokonainktól. Sok esetben itt csak egymásra számíthatunk.

Éppen ezért különösen fontos, hogy ne csak felépítsük a jövőnket, hanem meg is védjük azt.

Mert a családunk jövője nem akkor kezdődik, amikor baj van.

Hanem akkor, amikor még minden rendben van.

❤️ Ha szeretnéd megtudni, milyen lehetőségek vannak számodra és a családod számára Németországban, írj üzenetet, és beszélgessünk róla kötetlenül.

[email protected]

Képzeld el, hogy 20–30 év múlva egy hétfő reggel van.Nem kell dolgoznod.Nem azért, mert „szerencsés vagy”, hanem mert a ...
26/05/2026

Képzeld el, hogy 20–30 év múlva egy hétfő reggel van.

Nem kell dolgoznod.
Nem azért, mert „szerencsés vagy”, hanem mert a tegnapi éned hozott egy döntést, amit akkor még sokan halogattak.

Most képzeld el a másik verziót is:

Ugyanaz a hétfő.
Ugyanaz a kávé.
Csak közben a szabadság helyett ott van a kérdés:
„Meddig kell még dolgoznom, hogy kijöjjek?”

A különbség nem a fizetésed volt.
Nem is az ország.
Nem a főnök.
Hanem egy dolog: hogy a pénzed dolgozott-e helyetted, vagy csak te dolgoztál érte.

Sokan úgy gondolnak a megtakarításra és a magánnyugdíjra Németországban, mint valami „majd egyszer” témára.

Pedig ez kicsit olyan, mint fogat mosni:
nem akkor kell elkezdeni, amikor már fáj.

A legtöbb ember itt ugyanabba a csapdába esik:

„Jól keresek, most nem kell ezzel foglalkozni”
„Majd 5 év múlva elkezdem”
„Az állami nyugdíj majd megoldja”

És közben telik az idő.

Nem hangosan. Nem látványosan.
Csak csendben eltűnik 10–15 év.

A pénzügyi szabadság nem ott kezdődik, hogy „sok pénzed van”.

Hanem ott, hogy:
van egy rendszered, ami akkor is épül, amikor te nem dolgozol.

Ez lehet megtakarítás.
Lehet magánnyugdíj.
Lehet befektetés.

A lényeg nem az eszköz neve.
Hanem az irány.

Egy kényelmetlen igazság:

Németországban sokan keményen dolgoznak egész életükben…
…és mégis meglepődnek a nyugdíj első levelén.

Nem azért, mert rosszul éltek.
Hanem mert nem építettek mellé semmit.

És most jön a lényeg, ami ritkán hangzik el őszintén:

nem kell milliomosnak lenned ahhoz, hogy elkezdd.
De ha nem kezded el időben, később már nem a pénz lesz a probléma – hanem az idő hiánya.

Nem motiválni akarlak.

Csak feltenni egy kérdést:

👉 Ha 15 évig semmit nem változtatnál, az életed pénzügyileg, az közelebb vinne a szabadsághoz… vagy távolabb?

Ha a válasz nem tetszik, az nem baj.

A lényeg nem az, hogy mit gondolsz most.
Hanem az, hogy mit kezdesz vele utána.

Tel.:017634827997
E-mail: [email protected]

Sokan az életbiztosítást úgy képzelik el, mint egy „szomorú témát”, amit jobb elkerülni. Pedig valójában nem a halálról ...
26/05/2026

Sokan az életbiztosítást úgy képzelik el, mint egy „szomorú témát”, amit jobb elkerülni. Pedig valójában nem a halálról szól.

Hanem az életről – csak épp arról, ami akkor is folytatódik, amikor te már nem tudsz ott lenni, hogy kézben tartsd.

Képzeld el így:

Az életed egy ház.
Te vagy az építész, a kivitelező, a karbantartó, és sokszor még a takarító is.

És van benne egy család, egy partner, vagy akár gyerekek, akik ebben a házban élnek veled biztonságban.

A kérdés nem az, hogy „mi lesz, ha valami történik?”

Hanem az:
ki tartja majd állva ezt a házat, ha te már nem tudsz ott lenni?

Sokan azt mondják:
„Majd félreteszek.”
„Majd lesz valahogy.”
„Nem akarok erre gondolni.”

De az élet nem kér időpontot. Nem vár meg, amíg „készen állunk”.

Az életbiztosítás nem egy félelemre épülő döntés.
Hanem egy felelősségre épülő gondolkodás.

Egy csendes ígéret:
„Ha én nem tudok többé gondoskodni, akkor is lesz, aki tud.”

És van itt még valami, amiről ritkán beszélünk:

Az életbiztosítás nem csak akkor érték, ha „baj történik”.

Hanem akkor is, amikor nyugalmat ad.

Amikor nem a „mi lenne, ha…” gondolatok irányítják a döntéseidet, hanem az, hogy:
te már megtetted, amit felelős emberként meg lehet tenni.

Mert az igazi kérdés nem az, hogy megengedheted-e magadnak az életbiztosítást.

Hanem az, hogy: megengedheted-e magadnak, hogy ne legyen?

Ha szeretnéd átbeszélni a részleteket, keress bizalommal!

Tel.: 0176 34827997
E-mail: [email protected]

👶 Sok szülő azt mondja:„Majd félreteszek a gyereknek.”És el is indul a jól ismert út:➡️ külön számla➡️ havi megtakarítás...
25/05/2026

👶 Sok szülő azt mondja:

„Majd félreteszek a gyereknek.”

És el is indul a jól ismert út:
➡️ külön számla
➡️ havi megtakarítás
➡️ minimális kamat
➡️ „majd idővel összegyűlik valami”

A kérdés viszont az:

Mi történik, ha a szülő életében váratlan helyzet áll be, és a rendszeres megtakarítás megszakad?

❌ A befizetés leállhat
❌ A felépített terv megtörhet
❌ A gyermek jövője bizonytalanná válhat

Pedig pont akkor lenne a legnagyobb szükség a folytonosságra.

📌 Ma már léteznek olyan megoldások, amelyek ezt a kockázatot kezelik.

✔️ Már kisebb összeggel is elindítható
✔️ Hosszú távú, rendszeres megtakarítási keretet biztosít
✔️ A pénz befektetési jelleggel is működhet
✔️ Rugalmasan alakítható az élethelyzethez

És van egy fontos kiegészítő védelem is:

👉 ha a megtakarítást fizető szülővel váratlan élethelyzet történik, a szerződés nem feltétlenül szakad meg automatikusan.

🎓 Ez nem csak megtakarítás.

Ez egy tudatos terv a gyermek indulására:
🏡 első otthon
🚗 jogosítvány
🎓 tanulmányok
✈️ lehetőségek
💡 stabil kezdés az életben

A legtöbben nem azért nem gondolkodnak ebben,
mert nem fontos nekik a gyermekük jövője.

Hanem mert egyszerűen nem ismerik ezeket a lehetőségeket.

👉 A kérdés nem az, hogy „félreteszel-e valamit”.

Hanem az, hogy:
tudatosan fel van-e építve a gyermeked jövője – akkor is, ha az élet közbeszól.

Keress bizalommal és konkrét számokkal megnézzük, hogy Nálatok mit jelentene!

Tel.: 0176 34827997
[email protected]

🚗 Amikor megveszed az autódat, az első dolgod a biztosítás.🏠 Amikor veszel egy házat, biztosítást kötsz rá.📱 Még a telef...
25/05/2026

🚗 Amikor megveszed az autódat, az első dolgod a biztosítás.

🏠 Amikor veszel egy házat, biztosítást kötsz rá.

📱 Még a telefonodra is vigyázol tokokkal, fóliával, garanciával.

De mi van azzal, aki mindezt megteremtette?

Veled.

Furcsa, hogy az emberek sokszor mindenüket biztosítják, kivéve azt a személyt, akinek a munkájából, erejéből és gondoskodásából minden létrejött.

Pedig egy család számára a legnagyobb érték nem az autó, nem a ház és nem a megtakarítás.

Hanem az a személy, aki reggel felkel dolgozni, aki hazaviszi a fizetést, aki biztonságot ad, aki ott van a szerettei mellett.

Az életbiztosítás nem azért fontos, mert valami rosszra számítunk.

Hanem ugyanazért, amiért bekötjük magunkat az autóban.

Nem azért, mert balesetet akarunk.

Hanem azért, mert felelősséget vállalunk azokért, akik velünk utaznak.

Németországban sok magyar család építi a jövőjét. Dolgozunk, terveket szövünk, lakást veszünk, gyermeket nevelünk, álmodunk.

De egyetlen kérdést kevesen tesznek fel maguknak:

👉 Mi történne a családommal, ha holnap már nem tudnék róluk gondoskodni?

Meg tudnák tartani az otthonukat?
Ki tudnák fizetni a számlákat?
Folytatódhatna a gyermekek jövője ugyanazon az úton?

Az életbiztosítás nem neked szól.

Neked már nem lesz rá szükséged.

Azoknak szól, akiket a legjobban szeretsz.

Mert a szeretet nemcsak azt jelenti, hogy ma gondoskodsz róluk.

Hanem azt is, hogy akkor is véded őket, amikor már nem tudsz mellettük állni.

❤️ A legnagyobb örökség nem az, amit hátrahagysz.

Hanem az a biztonság, amit előre megteremtesz.

Keress bizalommal!
Tel.:017634827997
[email protected]

18/05/2026

Minden szülőnek érdemes megnézni!!

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

„A legtöbb szülő nem azért nem tud félretenni a gyerekének… mert nem akar. Hanem mert azt hiszi, hogy ehhez sok pénz kel...
18/05/2026

„A legtöbb szülő nem azért nem tud félretenni a gyerekének… mert nem akar. Hanem mert azt hiszi, hogy ehhez sok pénz kell.”

Pedig az igazság sokkal egyszerűbb.
Nem nagy összegek változtatják meg a jövőt. Hanem a rendszeresség.

Már havi 25 euróval el lehet kezdeni.
És ha lebontjuk a mindennapokra:
napi 0,83 euró.

!!!!! NAPI 0,83 euró !!!!!

Ennyi a különbség egy „majd egyszer foglalkozom vele” és egy tudatosan felépített jövő között.

Ez az apró, szinte észrevehetetlen összeg hónapról hónapra csendben dolgozik. Nem terheli a háztartási büdzsét, mégis évek alatt olyan tőkét épít, ami 18 évesen nagyon is számít:

Jogosítvány? Könnyebb.
Továbbtanulás? Biztonságosabb indulás.
Kezdőtőke az élethez? Elérhetőbb.

És ami még fontosabb: ez nem csak egy „számla”.

Ez egy rugalmas előgondoskodás, ami igazodik az élethez. Bármikor alakítható, hozzáférhető, és a család pénzügyi helyzetéhez igazítható.

A legérdekesebb része pedig csak ezután jön:
Amikor a gyermek felnő, egy bizonyos életkorban ezt át is tudja venni.
És tovább tudja vinni saját magának – mint egy már elindított előnyt.

Akár nyugdíj-előgondoskodásként is folytatva.
Így nem nulláról indul, hanem egy már felépített alapból. Ami rengeteg előnyt ad az életében.

És van itt még valami, amit sokan csak később értenek meg:

A gyerek nem csak pénzt kap.
Hanem egy szemléletet is.

Hogy a jövőt nem várni kell… hanem építeni.

És ez sokszor többet ér, mint maga az összeg.

Ha szeretnéd, kiszámolom neked konkrétan, hogy nálatok ez mit jelentene számokban – teljesen személyre szabva.

Keress egy ingyenes telefonos konzultáció miatt!
TEl.:017634827997
[email protected]

Adresse

Herzogenaurach
91074

Telefon

+4917634827997

Webseite

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von Német ügyintézés - Hitelek és biztosítások magyaroknak erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Service Kontaktieren

Nachricht an Német ügyintézés - Hitelek és biztosítások magyaroknak senden:

Teilen