Život bez rovnátek, aneb 18 let s rovnátky

Život bez rovnátek, aneb 18 let s rovnátky Jaký je život s rovnátky po dobu 18 let? Ano, čtete správně, 18 let. Vede k tomu příběh, kt Tímto případem jsme byla i já. Ano, opět čtete správně. Vaše Kiky

Jako u spoustě dětí se občas stane, že zkrátka zuby nejsou tam, kde by měly být a ani na svá místa zcela nesměřují. Avšak, záhy se zjistilo, že to nebude jen tak. Po prvním RTG bylo jasné, že to, co začalo obyčejným předkusem a mezerou mezi zuby, bude mít vážnější dopad. "Vaše dcera nemá kořeny zubů," zaznělo z úst zubního lékaře. Nemám kořeny zubů (můžete vidět na obrázku z RTG). A tím započala m

á zdlouhavá ortodontistická léčba fixním aparátem a ten mi v podstatě zůstal do dnes. Během léčby se zjistil i zastavený růst čelistí (nemám všechny zuby), ten měl za následek i hluboký zkus zapříčiňující poškození čelistních kloubů. Bolesti a trnutí zubů je na denním pořádku. Někdy kolem 19 let jsem absolvovala genetické testy, které ukázaly, že resorbce kořenů zubů, tedy jejich ztráta, je geneticky nastavená. Jedná se tedy o neznámou genetickou anomálii. Po dokončení růstu v roce 2012 jsem mohla absolvovat jednu z náročných stomatochirurgických operací a to ortognátní operaci spodní i horní čelisti. Jedná se o jejich posun. Poté měla následovat implantace všech zubů, ta se však kvůli vysokým finančním nákladů nemohla uskutečnit. Od té chvíle mi na zubech zůstaly fixační rovnátka, která drží všechny zuby při sobě se snahou udržet je v čelisti, co nejdéle to půjde a zabránit vypadnutí. Potřebuji tedy náročnou implantaci všech zubů, nejen kvůli normálnímu příjmu potravy, ale i kvůli stabilizaci čelistních kloubních hlavic a nastavení správného skusu čelistí. Tato náročná operace i s dalšími potřebnými zákroky, jako doplnění kosti apod., a se všemi náklady může u mě, jako zcela speciálního případu, přesáhnout i 1 milion korun. Což je pro mě částka, kterou nejsem schopna svépomocí dát dohromady. Proto Vás prosím s největší pokorou o Vaši pomoc, abych se nejen mohla opět usmívat, ale především žít bez dennodenních bolestí a strachem, že zuby už to s dalším kousnutím nevydrží či se opět zasekne bolestivě čelist. Ale také mohla opět jíst pro někoho zcela běžné potraviny, které jsou pro mě v tuto chvíli nereálné, jako třeba to - kousnout si do jablka. Všem Vám moc děkuji za pozornost i čas, který jste věnovali těmto řádkům, ale především za poskytnutou pomoc jakoukoliv částkou, protože každá pomoc se počítá. Mějte se krásně a všem pevné zdraví!

Určitě nejednomu z vás přišlo někdy na mysl, zda jsem já či kdokoliv další využil všechny penízky ze svých sbírek…🙏🏻🍀 Mě...
02/02/2024

Určitě nejednomu z vás přišlo někdy na mysl, zda jsem já či kdokoliv další využil všechny penízky ze svých sbírek…🙏🏻🍀 Mě osobně něco málo zbylo.. A bude to využito na další náklady spojené s implantací, jako jsou např. dentální hygiena či nutná plastika dásní, neb vše dostalo pěkně na prdel..😅

Ale abych se dostala k jádru věci🙏🏻
Začátkem týdne jsme navštívili místo.. místo, kde vás zamrazí.. a nacházejí se tu ty nejzranitelnější dušičky z nás.. a tím místem byla dětská psychiatrická klinika ve FN Motol..
Šli jsme sem konat dobro. A proč zrovna na toto místo?🫶🏻
Na tuto myšlenku mě zcela nevědomky přivedla Terezka během jednoho předvánočního představení, kdy na toto místo/téma přišla krátce řeč🙏🏻
A mmj. jsem tím chtěla i podpořit skvělou kolegyni Lucinku a její úžasný projekt ve kterém nám všem nastavuje zrcadlo a přibližuje nám tak každodenní neduhy mnohých z nás.. od anorexie přes alkoholismu až po deprese.. a mnoho dalšího..
Prosím..🙏🏻 nestyďme se, nebojme se a bojujme s naším vnitřním já.. Nacházíme se v době, která je náročná pro nás všechny.. ale pro ty zranitelnější duše může být devastující..😔

No a tak jsme vyrazili. V ten den měly děti nadupaný program, učily se s Terezkou a Danielem tančit nějakou tu rumbičku😁šlo jim to parádně🙃... a posléze přijeli na chystanou besedu Adélka Gondíková s Jirkou Langmajerem.
A v tomto mezičase jsme za podpory předali šek v hodnotě 30.000,- které jsem věnovala z těch mých něco málo zbylých peněz..😁
Jsem jen kapkou v moři, ale jsem jí ráda🙏🏻

Tímto děkuji Lůce za možnost to celé uskutečnit, a VELKÉ DÍKY za to, co děláš!!💚
Děkuji moc Terezce, že tam v ten den byla s námi.. neboť je to pro mě výjimečný člověk s tak čistou duší a já cítím vděk, že jsem ji mohla poznat🙏🏻🩷
Dále děkuji za veškeré úřední vyřizování a starost s převodem financí💛
Děkuji, že dorazil fyzicky i zástupce Čestmír Horký☺️
Děkuji Adélce a Jirkovi za vstřícnost🙌🏻🍀 🥰

Ahooj🤍🤍Dlužím vám tu pár slov a nějakou tu fotku🙏🏻🤍🙏🏻🤍Malé velké výročí🤍🦷Pár dní zpět mé zuby oslavily svůj první čtvrt ...
17/12/2023

Ahooj🤍🤍
Dlužím vám tu pár slov a nějakou tu fotku🙏🏻🤍

🙏🏻🤍Malé velké výročí🤍🦷

Pár dní zpět mé zuby oslavily svůj první čtvrt rok svého bytí a žití se mnou a já s nimi🙏🏻
Zžíváme se, zvykáme si… všechno klape a vše drží… Ale nějaké ty neduhy by tu taky byly, ať už je to citlivost a bolest mých zbylých zubů, či věčně problematické čelistní klouby, aneb “stále se jim něco nelíbí” a když přestane prudit jeden, rázem začne druhý.. krásně se doplňují, to se jim musí nechat!🤷🏻‍♀️🤣 Já však věřím, že si vše postupem času poposedá tam, kam přesně má, ač ono to samo neví, kde je to správné místo…😌
Ale když se poohlédnu v čase zpět, stihlo se toho za ty 3 měsíce tak strašně moc.. že človek i zapomněl, že je něco jinak, něco nového začíná… ať už první jídlo bez většího omezení, rozdali se Thálie, odpremiérovali jsme Olivera, mluvila jsem na kongresu před více, jak 600 lékaři🤯😳 něco “málo”😅 se pofotilo, odpremiérovali jsme Interview, rozdali se Slavící a včera jsme se rozloučili po dlouhých a krásných 10 týdnech se Stardance.. a skrze to desítky dalších krásných a mnohdy únavných akcí..
Ač toho bylo moc, únava už klepe na dveře plnou silou, tak tam ale vždy byli se mnou lidé, kvůli kterým máte důvod se upřímně usmívat🙌🏻😌
Děkuji všem za krásné chvíle a vzpomínky, které si uchovávám…🥹
A prosím, usmívejme se, nic nás to přeci nestojí a třeba tím projasníme den a pomůže někomu, o kom nemáme ani tušení🤍
Kouzelné a krásné Vánoce plné radosti i smíchu přeji všem🤍🎄❄️

A díky vám všem, že to takto mohu prožívat🙏🏻🤍 Ty pocity se skrze řádky těžko předávají, ale věřím, že skrze fotky dokáži alespoň trochu danou emoci přiblížit🤍

22.8.2023 - dlouhý a náročný den a zahájení poslední kapitoly této dlouhé životní štace… Šest hodin v ordinaci, z toho c...
23/08/2023

22.8.2023 - dlouhý a náročný den a zahájení poslední kapitoly této dlouhé životní štace…
Šest hodin v ordinaci, z toho cca 5 hodin v zubařském křesle🦷
Nasazené finále horní čelisti, finálové overlaye na zadní spodní 4 stoličky a vyzkoušená konstrukce na spodní čelist🍀
Únava, bolest, vyčerpání… a následné prospání zbytku dne…🙌🏻
Ale výsledek horní čelistí? Ten za tu bolest i prosezené hodiny na křesle stojí.
Výsledek si pro tuto chvíli ještě nechám pro sebe a své blízké okolí☺️
Pokud vše časově dopadne dobře a stihne se, tak 11.9. se můžete těšit na grand finále a pomyslné ukončení této dlouhé cesty🫶🏻

Děkuji všem za podporu♥️

Znesnáze21

The BIG final is coming💪🏻🙏🏻Dnes otisky a skeny horní čelisti🌿Těšíte seeee???🤪😆🙌🏻Znesnáze21NOVÉ ZUBY 🍀
24/07/2023

The BIG final is coming💪🏻🙏🏻
Dnes otisky a skeny horní čelisti🌿

Těšíte seeee???🤪😆🙌🏻

Znesnáze21
NOVÉ ZUBY 🍀

Za týden mě čekají finál otisky na horní čelist🙏🏻🤍Posíláme letní pozdrav z víkendové návštěvy💦🤍
17/07/2023

Za týden mě čekají finál otisky na horní čelist🙏🏻🤍
Posíláme letní pozdrav z víkendové návštěvy💦🤍

O víkendu tomu byly už 2 roky, co mě obrali o tu mou titanovou výbavu🤣 No a o několik měsíců mi tam zas jiní navrtali ji...
16/05/2023

O víkendu tomu byly už 2 roky, co mě obrali o tu mou titanovou výbavu🤣
No a o několik měsíců mi tam zas jiní navrtali jinou 😆🤩 TERMINÁTOR!🤖

Další rok se s rokem sešel🥳A dnes jsou to již 2 roky, co jsme úspěšně ukončili sbírku♥️No a já dnes s klukama slavím své...
26/04/2023

Další rok se s rokem sešel🥳
A dnes jsou to již 2 roky, co jsme úspěšně ukončili sbírku♥️
No a já dnes s klukama slavím své narozky z minulého týdne🤩🥳
Některé věci se mění🦷ale jiné nikoliv😁😆🤣


Znesnáze21 NOVÉ ZUBY

Dnešní skeny posledních dvou implantátů v horní čelisti🦷🙌🏻 Ty technologie dnešní doby jsou naprosto BOŽÍ a jdou stále ku...
21/03/2023

Dnešní skeny posledních dvou implantátů v horní čelisti🦷🙌🏻
Ty technologie dnešní doby jsou naprosto BOŽÍ a jdou stále kupředu👏🏻🫶🏻

Znesnáze21 🍀

A velké díky všem z Jiří Krug Centrum zubní implantologie 🙏🏻

08/03/2023

🤣 i takové dny jsou🙈💉 aneb.. dnes to bolelo… a zcela upřímně a otevřeně.. Tyto chvíle a zkušenosti vám dají možnosti si uvědomit, že mezi námi jsou miliony lidí s různými postiženími, či po úrazech a nemohou pohybovat kteroukoliv částí těla…
A já jen pouhou hodinu nedokázala ovládat polovinu obličeje, nemohla jsem mrknout ani zavřít jedno oko… a i přes vědomí toho, že se cit do hodiny či dvou vrátí zpátky, byl tak nepříjemný pocit, že smekám před všemi, co mají jakýkoliv handicap a jsou uvěznění ve svém těle 🙌🏻🍀
JSTE BORCI A HRDINOVÉ!!!

Znesnáze21

18.2.2022 - MALÉ VELKÉ VÝROČÍ💛🙏🏻to byl den, kdy jsme do toho prvně řízli, trošku či více vrtli a následně otekli, tedy t...
18/02/2023

18.2.2022 - MALÉ VELKÉ VÝROČÍ💛🙏🏻
to byl den, kdy jsme do toho prvně řízli, trošku či více vrtli a následně otekli, tedy to jen já😆🔪🩸💪🏻 A za ten rok jsem si to dala ještě několikrát i s nějakou tou občas ne zcela milou přidanou hodnotou🙈 Tak snad to letos již dotáhnem do finále. Držte palce🙌🏻

Znesnáze21

Tak včera poslední chirurgická mini ”řežba”😅🔪🦷Dali jsme adiós spodním zubům, dali výplně proti propadu, zašili… narvali ...
06/10/2022

Tak včera poslední chirurgická mini ”řežba”😅🔪🦷
Dali jsme adiós spodním zubům, dali výplně proti propadu, zašili… narvali na to spodní provizorní můstek a pak jen štelovali a štelovali🙈😆
No, a do toho si tato slečna chtěla připsat namyšleně taky nějaké zásluhy🤣 tak neváhala, vzala si na mě odsávačku + další harampádí a po 15 letech si zahrála na sestřičku a pravou ruku doktork👩🏻‍⚕️ GOOD JOB GIRL!!!👏🏻🙏🏻 Byla skvělá a smekám klobouček! Já bych totiž byla asi totál ve stresu a v p*deli🙈

A níže se můžete pokochat, jak vypadají kořeny za všechny prachy 🤣🤣

PS: toho mého ještě polomrtvého rtu si nevšímejte🤪💋

Implantace je za mnou. Vlastně poslední z celého procesu... 🙏🏻Nevím, co více psát.. je to zvláštní pocit vědět, že už js...
28/09/2022

Implantace je za mnou. Vlastně poslední z celého procesu... 🙏🏻
Nevím, co více psát.. je to zvláštní pocit vědět, že už jsme nějak tak za tou polovinou. Že to nejhorší jsme snad už zvládli a teď už bude jen a jen dobře... Ikdyž dle slov doktorů nemohu čekat zázraky, ale že udělají všechno pro to, aby to fungovalo a vypadalo hezky. Zkrátka, nejsem klasický případ, který si prostě jen jde vyměnit hubu z rozmaru...🤣 Je tam spousty překážek, které se třeba časem objevují a vyplouvají na povrch a se kterými se musí ihned pracovat. Např. jeden den vám nastaví na zbylých stoličkách skus a za týden je to vše jinak.. Ale já věřím, že i přes to stojí za to bojovat, když už jsme se do toho pustili🍀🙌🏻
Opět děkuji všem za podporující zprávy❤️
Všechny zdraví jedna neforemná tykev🤪

Znesnáze21

Adresa

Praha 1

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Život bez rovnátek, aneb 18 let s rovnátky zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Život bez rovnátek, aneb 18 let s rovnátky:

Sdílet

Kategorie