19/05/2026
Stát mi bere 31% ze mzdy, aby ji rozházel mezi dnešní důchodce?
V kolika bychom jako generace Z měli jít do penze? 67? 70? 75? A dostaneme vůbec alespoň stejnou částku, co jsme do státu nasypali?
Ať počítám, jak počítám, tento systém mi přijde neudržitelný a spoléhat se na stát je do určité míry bláznovství.
Otázek je spousta. Kdy se systém zhroutí? Kdy bychom šli do penze, kdybychom místo do státu posílali peníze do svého investičního portfolia?
Za každý názor, připomínku budu rád. Jedná se o téma, které by mělo n ainternetu rezonovat více.
Více jsem napsal zde:
75% generace Z přijde v penzi o životní standard a bude živořit. To neříkám já, ale renomovaní ekonomové. Co generaci Z hrozí?