16/04/2026
Dobrý den / Ahoj,
mé jméno je Martin Bečvář a letos jsem se poprvé dostal do VIP klubu, tedy mezi poradce s nejlepšími výsledky v rámci celé České republiky. V únoru jsem měl možnost vystoupit na fóru Generali před více než tisícovkou kolegů. 🎤
Upřímně? Ještě před pár lety bych si něco takového vůbec nedokázal představit. 🔝
Do Generali (tehdy ještě České pojišťovny) jsem nastoupil v roce 2019, během prvního ročníku studia ekonomky (VŠE). Do té doby jsem měl klasické brigády - roznášel poštu, pracoval v továrně na psí krmivo nebo doplňoval zboží. Byla to zkušenost, ale měl jsem pocit, že jen měním čas za peníze a nikam už se neposouvám. 📶
Na profesní dráhu finančního poradce jsem se dostal vlastně úplnou náhodou. V mých devatenácti letech jsem si šel v doprovodu mámy sjednat úrazové pojištění. Během schůzky jsem se vyptával na detaily smlouvy, jak rizika fungují a proč jsou nastavené právě takto... Po návratu domů přišla zpráva, jestli bych nechtěl přijít na pohovor. Začal jsem navoláváním schůzek, pak adaptačním programem a postupně jsem se posouval dál. Původně jsem to bral jako zkušenost při škole. Nakonec mě to chytlo natolik, že jsem u toho zůstal. 🦁
Dnes mám již dostudováno a kromě vlastní poradenské práce buduju i svůj tým P-VZ (přímých vázaných zástupců). Ten v současnosti tvoří 3 studenti VŠ, které postupně zaučuji. A příští měsíc přivítáme dalšího nového kolegu, taky studenta. Je zajímavé sledovat, jak se ta cesta, kterou jsem tehdy šel já sám, vlastně opakuje. Najednou jsem v roli, kdy předávám zkušenosti, které jsem sám před pár lety získával. 🎯
Baví mě sledovat, jak se členové mého týmu posouvají - od prvních nejistých telefonátů až po moment, kdy si začnou věřit. A trochu se v tom vidím. Řekl bych, že já sám jsem býval poměrně stydlivý a nesebevědomý. Práce s lidmi mě však naučila vystoupit z komfortní zóny a posunula mě nejen pracovně, ale i lidsky. 👑
Práce mi dnes zabírá většinu času, takže volného času mi moc nezbývá. Ale když už ho mám, tak si rád zahraju nějakou deskovku s přáteli, zajdu si do divadla, do sauny nebo odjedu někam na kratší dovču. I když je to někdy hodně náročné, dává mi to smysl. Vidím tu cestu - od brigád během školy až po moment, kdy pomáhám dalším studentům získat praxi a náskok před ostatními. A možná právě to je na tom nejlepší. Že to, co pro mě začalo náhodou, dneska pomáhám rozjet i dalším. 🤝
A jaké byly Vaše brigády při škole? A pokračovali jste tam i po dokončení studia? Dejte nám vědět do komentáře! 👇