31/05/2022
Proč jsme se rozhodli kurzy pořádat?
Dle našeho názoru by vědomosti, které se na kurzu dozvíte měl znát každý člověk. Studenti by měli získat tyto znalosti při studiu na střední škole, aby byli připraveni na vstup do finančního života dospělých. Sám jsem před lety navštěvoval střední ekonomickou školu, i když jsme ekonomiku měli 4x do týdne, od paní učitelky jsem se pro praktický život z oboru financí nedozvěděli nic chytrého.
V začátcích svého osamostatnění se v 18-ti letech, jsem dával na rady rodičů, různých poradců a časem zjišťoval, jaká smlouva je pro mě výhodná, jak vyhazuji peníze z okna za něco, co jsem myslel..., neboť jsem věřil slovům a nečetl podmínky. Nebo zjištění, že mé šetřené peníze z brigád polyká inflace nebo poplatky.
Chceme pomoci mladým i ostatním lidem zorientovat se ve světe financí, tak, aby věděli jaké jsou produkty na trhu, aby znali jejich úskalí, mohli si je porovnat a sami porozuměli tomu, jaký je mezi mini rozdíl. Chceme, aby věděli co dělat, na co se ptát, až je navštíví nějaký finanční poradce nebo zajdou do pojišťovny, do banky, budou si chtít uzavřít pojištění, načerpat úvěr, spořit.
Naučíme Vás jak se vyznat v podmínkách jednotlivých produktů, které většinou nikdo nečte, neboť mají desítky stran, ale jsou velmi důležité.