Jakub Janoušek - poradce životní pohody

Jakub Janoušek - poradce životní pohody Klid a pohoda, pro duši je svoboda.

Někdo to zjistí po první konzultaci, někdo se na to zeptá rovnou. V čem jsem lepší než ostatní finanční poradci? Odpověď...
25/01/2024

Někdo to zjistí po první konzultaci, někdo se na to zeptá rovnou. V čem jsem lepší než ostatní finanční poradci? Odpověď je v ničem. Nejsem lepší než ostatní finanční poradci. Jsem jen jiný, než na co jsou lidé u finančních poradců primárně zvyklí☝️.

Naše spolupráce bude zaměřena na to, abych tě naučil hospodařit s tvými financemi a financemi tvé domácnosti💰. A to tak, abys měl vždy dostatek peněz na vše, co budeš potřebovat👶🎁🏖️🛫🚗🏠.

Většina finančních poradců se zaměřuje na finanční produkty. Pomůže ti je srovnat, správně nastavit a vysvětlit, abys jim rozuměl. A to je naprosto v pořádku. Mně to ale nestačilo. Chtěl jsem se více zaměřit na podstatu toho, proč se lidem nedaří hospodařit🤔. Proto jsem věnoval svůj volný čas studiem nejrůznějších technik, jak hospodařit s penězi. Až vznikla ta, kterou dnes učím své klienty a kterou sám používám. Pomocí této metody se i domácnosti s průměrným příjmem daří dosáhnout na svůj první milion už do 5 let.

Zajímá tě, o jakou metodu se jedná a zda by fungovala i u tebe? Rezervuj si svoji konzultaci👨‍💻. Odkaz na on-line rezervační systém najdeš v biu na mém profilu.

Budu se na tebe těšit🙂.

Proč lidé chodí do práce, která je nebaví? Těch důvodů může být více. Za mě jsou tu ale dva základní☝️. Tím první důvode...
15/01/2024

Proč lidé chodí do práce, která je nebaví? Těch důvodů může být více. Za mě jsou tu ale dva základní☝️.

Tím první důvodem je tzv. pohodlná bída. Jedná se o skupinu lidí, kteří se smířili s prací, která je nebaví, protože se „nepředřou“ a nemusí se tak nějak „o nic“ starat. Výplatu mají takovou, se kterou „přežijí”. Ale jak sami říkají, mají ji jistou. Ráno prostě přijdou, odpracují si osmičkou a jdou domů. Promiňte, ale takový člověk vědomě sabotuje svůj život🤦‍♂️.

Tím druhým důvodem může být strach opustit stávající práci kvůli nízké rezervě, která by nepokryla období hledání nové (minimálně stejně dobře placené) práce. Ještě k tomu takové, která by tě bavila.

Pokud jsi v situaci, kdy se tě týká druhý důvod - lze to řešit. Stačí si osvojit pár SPRÁVNÝCH NÁVYKÚ a rezerva bude✅.

Na mém profilu jich je spoustu. A pokud nejsi zrovna samouk, tak využij konzultace. Odkaz na přihlášení nalezneš v biu na mém profilu👍.

Můžeš to brát jako motivaci do dalšího roku. Budu ti držet palce✊.

Hezký den všem!

Tak co, jak jsi o Vánocích zvládnul množství lidí v nákupáku, přeplněná parkoviště a stání v ucpané dopravě? Že ti to až...
11/01/2024

Tak co, jak jsi o Vánocích zvládnul množství lidí v nákupáku, přeplněná parkoviště a stání v ucpané dopravě? Že ti to až otravovalo život? Tak to příště objednej na internetu!👨‍💻

Možná to nevíš, ale dnes se dá prakticky VŠECHNO koupit tak, že nevytáhneš z domu ani patu. I to podělaný jídlo ti Rohlík.cz doveze až před dveře v posledním patře bytovky. Já to tak dělám léta a nevěřil bys, kolik času a nervů (úplně zbytečných) tím ušetříš☝️.

Možná díky tomu příští rok stihneš víc pohádek, než jen Tři oříšky pro popelku😃.

Hezký den všem!

Emoce jsou svině! Rozumová část nám říká, vždyť přeci mám mobil, který funguje. Ale ta emoční odpoví: „Nojooo ale ten no...
21/12/2023

Emoce jsou svině! Rozumová část nám říká, vždyť přeci mám mobil, který funguje. Ale ta emoční odpoví: „Nojooo ale ten nový iPhone, když on je tak hezkej!“

Tak za prvé, v lednu ho seženeš o třetinu levněji a za druhé, je to vážně to, co potřebuješ?🤔 Je možné, že ano, protože ho využiješ k práci, která ti vydělává peníze, pak je to v pořádku. Btw já mám iPhone 12 (tedy skoro 4 roky starý model) a jsou z něj natočena videa, na které se tu díváš. Takže i když mě mobil živí, nevyplácnu každý rok skoro 40 táců za placku s jabkem!🤷‍♂️ A pokud je to jen proto, abys kamarádům ukázal, že na to máš, tak jsi idiot (neboj, taky jsem byl).

Krátkodobě z něj budeš mít radost. A jistě ti bude dělat radost i to, že ti jej ostatní závidí, ale bude to jen chvilková emoce. Maximálně do září 2024, než vyjde nový model. Nový model jakéhokoliv spotřebního zboží vyjde každý rok! Představ si. Takže jestli jsi lapen v tom krysím závodě, kdy musíš mít všechno nejnovější a přitom nemáš základní rezervu, tak se kámo prober!!!🤦‍♂️ Stejné je to s autama, oblečením, obuví, hodinkami, lyžemi či jízdními koly.

Ujasni si, na co budeš v životě skutečně potřebovat peníze a toho se drž! Když si na to dáš po výplatě peníze bokem jako první, použiješ na blbiny jen ty peníze, které ti zbyly. A pokud dosažení tvých skutečných finančních cílů bereš zodpovědně, tak ti na tyhle blbiny moc nezbyde👍.

Hezký den všem!

Myslím, že to asi všichni dobře známe. Na jednu stranu se na Vánoce těšíme, na stranu druhou to ve spoustě lidí vyvolává...
19/12/2023

Myslím, že to asi všichni dobře známe. Na jednu stranu se na Vánoce těšíme, na stranu druhou to ve spoustě lidí vyvolává stres z toho, co všechno musí stihnout. Upřímně? Moc tomu nerozumím🤷‍♂️.

Asi jsem z jiné generace. Ale opravdu mi nepřijde důležité mít napečeno patnáct druhů cukroví, když stejně dvanáct z nich nikomu nechutná🤮. Opravdu nerozumím tomu, proč bych měl lítat po přeplněných obchoďácích a trčet v ucpané dopravě jen proto, že potřebuji nakoupit dárky, když jdou objednat přes internet a dovezou mi je až pod nos🙄. Proč bych se měl stresovat s vymýšlením dárků, jenom proto, aby protistrana něco dostala. Když se jich mohu zeptat, co by chtěli🤔.

Neee, vážně nerozumím tomu, proč se lidí o Vánocích konečně nezastaví. Mohou si tak třeba užít sníh, který již dnes počítáme na dny, kdy je. Nebo to, že jsme konečně jako rodina spolu, když přes rok na sebe jinak nemáme čas. A stihnout více pohádek, než jen Tři oříšky pro popelku nebo Pelíšky na Štědrý den🎄.

A jak tyhle kecy souvisí s financemi? Dost zásadně☝️. Pokud budeš mít bo**el v hlavě s tím, co všecko musíš stihnout a zařídit, udělá ti to pořádný průvan v peněžence. Utratíš tak mnohem více, než bylo původně v plánu. Na poslední chvíli pak koupíš předražené dárky jenom proto, aby pod stromečkem něco bylo🤦‍♂️.

A moje rada? Začni řešit dárky s předstihem! Užiješ si tak KONEČNĚ Vánoce v klidu a pohodě🙂.

Hezký den všem!

Chceš někomu udělat radost dárkem, na který nemáš?  Občas se může stát, že někomu chceš udělat opravdu velkou radost. Ch...
17/12/2023

Chceš někomu udělat radost dárkem, na který nemáš?

Občas se může stát, že někomu chceš udělat opravdu velkou radost. Chceš mu koupit něco, co potřebuje nebo něco po čem mooooc touží🤗. Často jsou to věci spojené s elektronikou nebo zážitky.

Zásadním pravidlem je si na tyto věci nepůjčovat!☝️ O to ani v případě, pokud by to měl být „dárek“ pro tebe samotného. V tomto případě se drž jednoduché poučky: „Pokud na to nemáš, tak si to nekupuj!“

Co když na takový dárek nemáš, ale chtěl bys jej přesto koupit… Jak to vyřešit?🤔 No prostě se na něj slož s ostatními. Spočítej si, kolik maximálně můžeš a jsi ochoten na tento dar poskytnout a oslov ostatní členy rodiny, zda by se na tom podíleli🤝.

Jistě budou rádi, že sami nemusí nic vymýšlet a ty neutratíš více, než je potřeba👍.

Hezký den všem!

Všichni kolem nabádají, abys šetřil. To se bohužel snáze říká, ale hůře dělá. Moc dobře to víš!😃 Existuje na to jednoduc...
14/12/2023

Všichni kolem nabádají, abys šetřil. To se bohužel snáze říká, ale hůře dělá. Moc dobře to víš!😃

Existuje na to jednoduchý trik. Mně pomáhá, třeba pomůže i tobě = UJASNI SI PRIORITY!☝️

Dovol, abych ti to vysvětlil. V životě je jistě více věcí, které si chceš koupit/kterých chceš dosáhnout. Dají se seřadit podle toho, které jsou pro tebe důležitější. Tedy kterých chceš dosáhnou dříve.

Můžeš chtít například iPhone 15, dovolenou za 30 tisíc a zároveň potřebuješ opravit sprchový kout, který zatíká. Kdybych počítal, že iPhone bude stát 25k, oprava sprchy 20k, tak to máme rovných 75 tisíc korun. A teď pozor, priority se neřadí jen podle toho, co chceš, ale také podle toho, co potřebuješ. Protože pokud ti teče sprcha, bude to zřejmě to první, co bude potřeba z těchto tří věcí řešit. Kdybys ji totiž nechal téct dále, mohla by tě škoda stát mnohem více😕.

Opravu sprchy tedy musíš řešit hned. Přesně k těmto účelům slouží rezerva, která by měla být (přesně pro tyto případy) na spořícím účtu. Vzhledem k tomu, že jsi z rezervy vzal 20 tisíc. Bude potřeba je nejdříve doplnit. Cílem je tedy našetřit 75 tisíc. Podle vlastních možností si sám urči, kolik si každý měsíc můžeš dát výplaty bokem a udělej to jako první poté, co ti dojde výplata. V tom případě ti totiž nezbyde na to, abys utratil za něco jiného, než to, co sis naplánoval🙂.

Hezký den všem!

Chodíš do práce proto, abys žil nebo proto, abys přežil?🤔 Čím dál častěji se u svých klientů setkávám s tím, že jsou tzv...
11/12/2023

Chodíš do práce proto, abys žil nebo proto, abys přežil?🤔

Čím dál častěji se u svých klientů setkávám s tím, že jsou tzv. lapeni do kolotoče práce, rodina, víkend. Že si zapomínají dělat radosti a věnovat se tomu, co mají skutečně rádi. Tak nějak na to ve svém vlastním životě zapomněli. Nebo žijí v ažlandu. Budu se tomu věnovat „AŽ“ mě povýší v práci, „AŽ“ děti vyrostou, „AŽ“ budu v důchodu atp🤦‍♂️.

S tímto mají problém zejména karierní typy. A když se jich zeptáš, proč tráví tolik času od rána do noci (včetně víkendů) v práci, tak odpoví, že to dělají pro svoji rodinu. Aby s nimi mohli trávit více času. Fajn a kdy jsi s nimi naposledy někde byl? Řeknu ti to takto, pokud chceš trávit čas se svými dětmi, tak to udělej. Až vybuduješ kariéru, tak budou v pubertě a budeš ten poslední člověk na světě, se kterým budou chtít trávit čas!🤣🤣🤣

Jako malé děti máme spoustu nápadů, co bychom v životě chtěli vyzkoušet. Ale s přibývajícím věkem, odpovědností a starostmi tyto plány zmizí. Chtěl jsi se podívat do zahraničí, odcestuj. Chtěl jsi začít dělat nějaký sport, začni. Toužíš po práci, která tě bude konečně bavit, tak si ji najdi!

Nicméně, nezapomeň na to, že i když budeš mít práci, která tě baví nejvíce na světě, může se ti znechutit, pokud se ji budeš věnovat až příliš a zapomeneš žít i v ostatních oblastech. S prací je to stejné jako se solí. Taková sůl může i z obyčejného jídla udělat neobyčejně chutné, ale pokud je ji moc, jídlo se stane nepoživatelným🧂🤢.

Pokud se ti podaří nastavit fixní náklady domácnosti na 70 %, tak ti zbyde 30 %, díky kterým si můžeš život užívat a nejen přežívat. Zajímají tě nejčastější důvody toho, proč jsou tvé výdaje vyšší, než 70 % a jak to vyřešit? Mrkni na poslední článek.

Hezký víkend všem!

Jestli se ptáš, co toto číslo představuje, tak si ho dobře vryj do paměti!☝️ Toto číslo totiž představuje procentuální p...
07/12/2023

Jestli se ptáš, co toto číslo představuje, tak si ho dobře vryj do paměti!☝️ Toto číslo totiž představuje procentuální podíl TVÝCH fixních výdajů vůči příjmu. Tedy maximum toho, co bys měl utratit za věci jako bydlení, jídlo, dopravu a finanční produkty jako jsou úvěry a pojištění.

Zbyde ti tak 30 %, které můžeš použít na život. Tedy ne na to, abys přežil, ale na to, abys žil🙂.

Nejčastější důvody, proč máš fixní výdaje vyšší, než 70 %.

🔥 Výše splátek, které platíš, jsou příliš vysoké

✅ ŘEŠENÍ – Využij konsolidace, tedy sloučení více závazků v jeden, jehož splatnost si prodloužíš. Díky tomu si můžeš snížit měsíční splátku.

🔥 Platíš vysoký nájem

✅ ŘEŠENÍ – Najít levnější nebo jít do spolubydlení

🔥 Se zvýšením úrokových sazeb došlo ke zvýšení splátky hypotečního úvěru

✅ ŘEŠENÍ – Pokud je to možné, prodluž si dobu splatnosti. Buď si o to můžeš zažádat v době refinancování nebo je možné (v určitých případech) požádat banku i poté, co jsi tento krok udělal. Myslel sis, že to zvládneš, ale po půl roce jsi zjistil, že tě to ždíme. O tomto postupu se však poraď s finančním poradcem. Resp. úvěrovým specialistou.

🔥 Žena šla na mateřskou/rodičovskou

✅ ŘEŠENÍ – S touto situací bylo potřeba počítat předem. Mohla však nastat neplánovaně. V tomto případě hledej další nebo jiný zdroj příjmu. A to ideálně oba dva.

🔥 Matka samoživitelka

✅ ŘEŠENÍ – Zažádat si o přídavky na dítě a bydlení. Zajistit si co nejvyšší výživné. Pokud je to možné, poprosit rodinu o finanční pomoc na překlenutí rodičovské dovolené. Jakmile se vrátíš do práce, příjem se opět zvýší.

🔥 Prostě žiješ život, na který zatím nemáš.

✅ ŘEŠENÍ – Vrátit se nohama na zem. Osekat co jde. Tedy snížit fixní výdaje na těchto 70 %. A pokud chceš žít takový život, tak hledej jiný nebo další zdroj příjmu.

Hezký den všem!

To, že budeš 14 dní ležet doma s chřipkou asi utáhneš, ale co kdyby to bylo něco vážnějšího, co by si vyžádalo léčbu del...
04/12/2023

To, že budeš 14 dní ležet doma s chřipkou asi utáhneš, ale co kdyby to bylo něco vážnějšího, co by si vyžádalo léčbu delší - půl roku nebo třeba celý rok?🤔

V případě, že jsi v zaměstnaneckém poměru, tak lze čerpat od 1. do 14. dne náhradu mzdy od zaměstnavatele a od 15. dne od OSSZ (od státu). Tato náhrada však nevykompenzuje příjem do 100 %. V tabulce je vidět, o kolik by poklesnu tvůj příjem v závislosti na výši platu. Čím vyšší plat máš, tím vyšší je procentuální pokles. V případě člověka, jehož příjem je 25 tisíc, by příjem poklesnul o 35 %, zatímco zaměstnancovi s příjmem 45 tisíc by poklesnul o 45 %.

Tento propad příjmu (způsobený nemocí nebo úrazem), kdy jsi nucen zůstat doma na neschopence, lze řešit buď z rezervy nebo pomocí připojištění pracovní neschopnosti = denní dávka, kterou lze čerpat od pojišťovny po dobu trvání pracovní neschopnosti. Toto riziko si lze pojistit za pár korun v rámci životního pojištění🍀.

Uvažuješ o zajištění pracovní neschopnosti? Tak mi napiš. Rád ti pomohu s výběrem vhodné pojišťovny🙂.

Adresa

Žarošická 13
Brno
62800

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Jakub Janoušek - poradce životní pohody zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Jakub Janoušek - poradce životní pohody:

Sdílet