15/03/2023
Investice - krach bank v USA
---------------------------------
Dobrý den všem investorům,
v posledních dnech finančním světem mohutně cloumá kauza krachu několika amerických bank. Objevují se už i různá varování ohledně další finanční krize (jako před 15 lety) apod.
Nadechneme se, zvolna vydechneme a v klidu si řekneme co a jak. Banky, které zkrachovaly, jely rizikový byznys a ještě špatně. Nicméně vláda USA všechny střadatele ochránila. Vydělají na tom velké stabilní banky, ke kterým střadatelé přecházejí. Co udělaly akciové trhy - pochopitelně reagovaly v první chvíli negativně, poklesem. Kapitálové trhy jsou i o náladách. Nicméně po vyjasnění situace se zase trhy začaly zvedat. Co s našimi investičními portfolii-akciovou částí? Kvůli této příhodě nic :) Velké fondy mají v portfoliích spíše velké banky :) a tato portfolia jsou i diverzifikovaná. Navíc akcie jsou přeci dlouhodobá investice (když dáme péct kachnu do trouby na 3 hodiny, tak jí po jedné hodině taky nevyndaváme, že ještě není). Spíše se otevírala specifická investiční příležitost na levné nákupy, ale ani to není nakonec nyní tak horké. Všeobecně, akciové trhy mají před sebou jiné otazníky.... Jako vždy :)