NASTAVLJA SE SA HUMANITARNIM AKCIJAMA ČAČAK ZA ČAČAK.
Чачак – Већ четврту годину за редом Коло српских сестара „Надежда Петровић“ и ВБ Лизинг организују хуманитарну акцију „Нек се свако дете радује Божићу“.
Према речима једног од организатора ове акције Игора Јеринића прошле године је прикупљено 450 пакета који су прослеђени у 130 породица.
„Пакети су били прикупљени захваљујући донаторима и садр
жали су храну, средства за хигијену и слаткише за најмлађе“, рекао је Јеринић и додао да су донатори показали социјалну одговорност, као и да очекује одзив сличан прошлогодишњем па чак и већи.
„Оно што је новина у овогодишњој акцији прикупљања средстава јесу новогодишње честитке које ће бити понуђене фирмама а средства добијена њиховом продајом биће употребљена за куповину потребних намирница“, казао је Јеринић из ВБ Лизинга.
Он је истакао да ће се овогодишњој организацији хуманитарне акције прикључити и удружење „Весела дружина Чачак“ и удружење „Ред Змаја Жена Србије-Свод“. Председница Кола српских сестара Бојана Јакшић казала је да је основни критеријум за доделу пакета лоша материјална ситуација. „Као и претходних година пакете ће добити деца без родитељског старања, самохрани родитељи, стари, болесни и социјално угрожене особе“, нагласила је Јакшићева. Она је позвала све суграђене који су у могућности да дођу у Коло и помогну својим донацијама ову акцију и додала да ће након завршетка прикупљања средстава и робе бити достављен финансијски извештај.
Иначе, додела ових пакета биће као и претходних година уприличена на Бадњи дан, како би свако могао да достојанствено дочека најрадоснији хришћански празник Божић. Организатори су изразили очекивање да ће им овога пута град Чачак изаћи у сусрет и омогућити им да у Дому културе поделе пакете и организују културно – уметнички програм.
Глас западне Србије