18/06/2026
У сарадњи Народне банке Србије и Факултета дигиталних уметности Универзитета Метрополитан у Нишу у понедељак, 15. јуна, одржано је треће студентско такмичење „Моја новчаница”.
Студенти су представили креативна и иновативна решења, показујући како се уметност, дизајн и савремене технологије могу успешно спојити у промишљању визуелног идентитета новца.
🏆 Прво место освојила је Нађа Ђорђевић.
🥈 Друго место припало је Катарини Радосављевић.
🥉 Треће место освојила је Теодора Момчиловић.
Честитамо награђеним студентима и свим учесницима на показаној креативности и посвећености.
🏛️☺️Одабрани радови биће представљени јавности на јесен у изложбеном простору Народне банке Србије.
#