06/06/2026
🏔️Витоша вече е с още една новоизградена чешма, създадена по дългосрочната ни програма с Mastercard - ВОДИМ.
На 30 май над 20 доброволци от ОББ и ДЗИ подариха времето си за изграждането на две микровлажни зони и за почистването на пътеката към детския екостационар „Бели брези“, където се намира новата чешма. 👏
По повод инициативата, Анна Атанасова-Димитрова, нашият изпълнителен директор „Банкиране на дребно“, коментира:
„Тази доброволческа акция е част от инициативите по съвместната програма на ОББ и Mastercard ВОДИМ, която поставя основен фокус върху опазването на водното богатство в страната от извора до чешмата. Тази част от проекта, която започна през миналата година с откриването на чешмата, до която сме събрали, е свързана с възстановяването на планинските водоизточници и чешми и оформянето на микровлажни зони. Те са от изключително значение както за хората, така и за животинските видове и поддържането на биоразнообразието.“
🔗Повече за инициативата от миналата събота можеш да прочетеш тук: https://www.ubb.bg/news/view/obb-i-mastercard-izgradiha-poredna-nova-cheshma-v-priroden-park-vitosha-v-ramkite-na-svoyata-programa-vodim
💧Научи повече и за от този линк: https://www.ubb.bg/vodim