Застрахователен брокер ТТ ИНС

Застрахователен брокер ТТ ИНС В ЗБ ТТ Инс Ви помагаме да сключите наистина качествен?

Официалното съобщение и становище на КФН относно отнемане лиценза на ДаллБогг - какви са последиците за застрахованите л...
10/06/2026

Официалното съобщение и становище на КФН относно отнемане лиценза на ДаллБогг - какви са последиците за застрахованите лица:

С решение от днес, 9 юни 2026 г., Комисията за финансов надзор отне лиценза за извършване на застрахователна дейност на ЗАД „ДаллБогг: Живот

👉 Имам сериозна дискусия с колегите по повод трагедията от 6 юни с автобуса по пътя за Челопеч. Преди всичко искам да из...
08/06/2026

👉 Имам сериозна дискусия с колегите по повод трагедията от 6 юни с автобуса по пътя за Челопеч. Преди всичко искам да изкажа съболезнования на близките на загиналите в този тежък инцидент.
Към момента на поста е известно, че има двама загинали пътници от автобуса и двама загинали от леките автомобили.

По наличната до момента информация автомобилите са се движили със сскорост около 140–150 км/ч. Пробите за алкохол и наркотици на двамата водачи са отрицателни, като са взети и допълнителни кръвни проби. Официалната версия към този момент е, че е възможно да е имало гонка между автомобилите.

Появява се и още един много важен въпрос, че книжките и на двамата водачи са издадени в Чехия, като има съмнения относно тяхната законност и по този въпрос тече разследване. Отделно от това, по наличните данни шофьорът на автобуса се е движил съобразнно правилата за движение.

Въпрос! Кой ще плати кръвнината за загиналите, материланите щети и възстановяването на пострадалите? ❓

Опция 1: Застрахователят по „Гражданска отговорност“ на автомобилите!

На пръв поглед това изглежда като естественият отговор, но според мен има едно много сериозно „НО“.

Ако се докаже, че водачите са се движили с 140–150 км/ч, тоест с около два пъти над разрешената скорост, и ако се установи, че е имало гонка, това може да бъде квалифицирано като "груба небрежност". Подобно обстоятелство би могло да се докаже чрез свидетелскии показания, видеозаписи и останалите материали по разследването.

Освен това има съмненията, че свидетелствата за управление са били издадени по незаконна схема в Чехия срещу 4000 - 5000 евро..

Ако властите докажат, че книжките на двамата водачи са невалидни или незаконно придобити, застрахователят ще откаже плащане ❌ на обезщетение с аргумента, че водачите не са били правоспособни по надлежния ред. Според мен подобен отказ би издържал и в съда.

Опция 2: Гаранционният фонд може да обезщети претенциите!

При такава хипотеза според мен реалната възможност за обезщетяване остава Гаранционният фонд. Именно той може да поеме претенциите за имуществени и неимуществени вреди на пострадалите и на близките на загиналите, след което Фондът ще насочи регресни искове срещу виновнните водачи, за да търси възстановяване на изплатените суми. ✔️

P.S. Добре е, че пожарникарите са реагирали изключително бързо и са успели почти веднага да овладеят пожара, тръгнал от единия автомобил и обхванал автобуса, иначе жертвите и пострадалите вероятно щяха да бъдат много повече.

👉 "Тихомир, казах истината на застрахователя и той ми отказа, откъде да занм, че ако не съм бил в апартамента си повече ...
04/06/2026

👉 "Тихомир, казах истината на застрахователя и той ми отказа, откъде да занм, че ако не съм бил в апартамента си повече от 30 дена и не ми важи застраховката. От години съм шофьор в Испания и да ме няма по месец, два е нещо нормално и стана теч, комшиите се обадиха, дойде застрахователя и им казах, че не ме е имало и отказаха. Бесен съм, защото никой не ме предупреди за това, коя компания ще ми препоръчаш."

Да, това изскване го има в много имуществени полици, че при "продължително необитаване (30–60 дни) покритието се ограничава или отпада" за определени рискове.

А когато това се потвърди и от самия клиент, застрахователят отказва щетата аргумнетирано. ❌

По тази щета вече нищо не може да се направи!

Важно! За напред, задължително да се направи порверка на условията за обитаване и ако се надхвърля този период, е добре да минават роднини, приятели или комшии регулярно през имота и да проверяват състоянието му. ✔️

Препоръка! Докато няма обитаване в имота, ВиК щранговете да се затворят, за да няма повече изненади с водата :-)

👉 "Тишо, това покрива ли го ГО-то?", поредно питане по повод бурята в София, при която паднаха дървета върху две коли. З...
03/06/2026

👉 "Тишо, това покрива ли го ГО-то?", поредно питане по повод бурята в София, при която паднаха дървета върху две коли. За съжаление ГО-то няма да покрие тези щети.

А кой ще плати щетите по колите?

Отговор: Ще ги плати застрахователят, само ако колите имат "Каксо"! ✔️

През летните месеци подобни инциденти се случват често, особено в София, където паркоместата са силно ограничени.

Препоръка: По възможност избягвайте паркиране под стари или изсъхнали дървета, въпреки, че от снимката се вижда как напълно здраво дърво е паднало! ❌

👉 В събота бях лектор на събитието „Квадратни Метри 2026“, по покана на  Dimovsky  и в рамките на краткото време, с коет...
02/06/2026

👉 В събота бях лектор на събитието „Квадратни Метри 2026“, по покана на Dimovsky и в рамките на краткото време, с което разполагах, успях да поставя фокус върху ключова тема за "Щетите" от застрахователни събития. Защото всяка неплатена щета удря директно по доходността на имота. А при по-сериозни щети вече не е застрашена само доходността, а и самата инвестиция и възстановяването може да се превърне в дълъг и тежък процес.

Нямаше време да засегна и друга важна тема, кои покрития и застрахователни продукти са практически задължителни за хора, които управляват цели портфейли от имоти и следят внимателно доходността си.

Не успях да споделя и един интересен казус, при който наемателка сменя пердетата в хола, залита назад от стола, хваща се за близкия 65-инчов телевизор, той пада и се разбива. ❌

Иначе, 65 инчовия телевизор е отказан по имуществената полица, той ще бъде изплатен по коренно друг продукт, който регулира отношенията между Наемодател и Наемател.

Също така, исках да споделя и за покритието "Loss of Rent" и как Инвестоторите да се предпазят от загуби на кеш потока генериран от наемите. ✔️

За сметка на това успях да засегна други много важни и интересни теми, особено темата свързана с банковото финансиране и с пропуските, за които не се знае по застраховките на инвестиционни имоти.

👉 Водата се отдръпна от опустошителните наводнения в страната, но калта, влагата, мухъла, раздутите мебели и врати остан...
27/05/2026

👉 Водата се отдръпна от опустошителните наводнения в страната, но калта, влагата, мухъла, раздутите мебели и врати останаха. Сега идва време за възстановяване и въпросът е:

"Кой ще плати щетите?"

Когато няма застраховка, хората остават да чакат държавна помощ. А тя, колкото и важна да е, почти никога не е достатъчна за пълното възстановяване на един дом.

Социалният министър Ефремова обясни, че помощта, която може да бъде получена, е минимум три вида:

"Максималният размер е близо 4000 евро, разделена на три - еднократна, допълнителна и фонд "Социална закрила" - подмяна на унищожени електроуреди. Помощите са следните - 1171 евро еднократна, допълнителна - 1500 евро и до 1300 евро за оборудване. За тях има осигурени пари в бюджета и се изплащат изключително бързо".

Да, това е добра подкрепа, защото има хора, които реално зависят от такава помощ, предвид техния социален статус.

Проблемът е, че тези средства няма да бъдат достатъчни за пълното възстановяване на засегнатите имоти, защото разходите за нова кухня, подове, мебели, боядисване, техника и хладилник често надхвърлят значително отпуснатата помощ. ❌

От дуга страна, хората с имуществени полици, ще могат да разчитат на много по-големи и адекватни обезщетения, за да си възстановят домовете! ✔️

👉 Внимание! Влизаме в сезона на градушките! Вчара градушки са засегнали земеделски култури в Кърдажали, Стара Загора, Си...
12/05/2026

👉 Внимание! Влизаме в сезона на градушките! Вчара градушки са засегнали земеделски култури в Кърдажали, Стара Загора, Силистра и Плевен... а в Мъглиж мълния подпали къща и остави семейство без дом.

Всичко това показва колко бързо едно „обикновено лошо време“ може да се превърне в сериозна щета.

Препоръка! Каквито и да са услиовията в момента, помислете за момент дали всеки има защита за дома, за колата или бизнеса си! ✔️

Забелязал съм, че хората имат едни и същи модели на поведение:

„На мен няма да ми се случи“,
„Градушката няма да е толкова силна“,
„Ще го оправим някак“,

или пък "ще подадем молба за помощи към държавата."

Истината, е че човек не се замисля серизоно докато не види:

– счупени керемиди
– наводнени апартаменти
– ударени от градушка коли
– изгоряла техника след токов удар или мълния и т.н.

Препоръка! Тези, които имат полици да си проверят покритията за градушки и какво трябва да направят, ако се случи градушка! ❌

👉 "трагедията се размина за малкопадна кофраж от 5ти етаж на пътното платно на ул. Отец Паисий до ъгъла с Цар Симеонмину...
04/05/2026

👉 "трагедията се размина за малко
падна кофраж от 5ти етаж на пътното платно на ул. Отец Паисий до ъгъла с Цар Симеон
минута по рано там минаваха коли и пресичаше жена
изкривени са железата на защитите над тротоара"

Така ми го подадоха този казус мойте хора от мрежата, за анализ и експертиза.

Най-важното е, че НЯМА пострадали! Това винаги ми е било водещото при всяка по-рискова щата! ✔️

Иначе можеше да има някой...

1)пострадал човек, който минава пеша отдолу,

2)...или просто е спрял с колата си отдолу, когато се е срутил кофража.

Ако някой беше пострадал трябваше да мине веднага през болнично заведение (Пирогов, най-добре), за да му окажат първа помощ и да си извади съответните документи, които после ще са му необходими за завеждане на щетата.

Щетата трябва да се заведе по отговорността на строителя и/или по личната злополука, ако пострадалото лице има такава. ✔️

Ако пък имаме пострадала кола, тогава се възстановява по "Каското", а застрахователя си регресира към строителя. ✔️

Ако колата няма каско, тогава трябва да се претендира по отговорността а строителя! ✔️

Препоръка! При претенции по отговонрости винаги да се ползва експерт!

👉 "Тихомир, скоро влизаме в нашия мечтан дом, взехмe го напълно oбзaведен, толкова много го харесахме с жена ми, чак се ...
29/04/2026

👉 "Тихомир, скоро влизаме в нашия мечтан дом, взехмe го напълно oбзaведен, толкова много го харесахме с жена ми, чак се влюбихме в него. Обзвеждането е супер, всичко е ново и в меки топли цевтове, за нас си е направо луксозно изпълнение. В този ред на мисли, искам да го застраховам и мога ли да направя две застраховки при различни застрахователи, за да съм на 100% сигурен, че е застраховано ккатоп трябва? Благодаря!"

Тишо: "В никакъв случай не прави тази грешка!" ❌

Вместо по-голяма сигурност може да се получи точно обратния ефект.

Примерно, ако има щета от ВиК теч за 500 евро и се претендира по нея и към двата застрахователя, те няма да платят общо 1000 евро, защото това ще е неоснователно обогатяване, което е наказуемо по Наказателния кодекс.

За този теч от 500 евро, двамата застрахователи трябва да се разберат кой каква част ще плати до тези 500 евро и принципно всеки от тях ще прехвърля задължението за плащане към другия.(проблем)

Също така ще бъде платена двойна премия, което няма смисъл. ❌

Препръка! Застраховай само при един застраховател, но провери кой е най-добрият избор за домът на мечтите :-) ✔️

👉 „Спряха ме на пътя… взеха ми книжката… заради неплатена „Гражданска“.“ Това може да се случи и на някой от нас, НО:Съд...
24/04/2026

👉 „Спряха ме на пътя… взеха ми книжката… заради неплатена „Гражданска“.“ Това може да се случи и на някой от нас, НО:

Съдът каза: "Това е незаконно!"

Ето какво стои зад случая: В края на 2025, жена спряна на пътя е санкционирана тежко, с отнета книжка за 6 месец, отнети 10 точки и глоба за 550 лв., за това, че кара дерегистриран кола, заради неплатена "Гражданска". ❌

Жената завежда дело и на двете инстанции печели, защото има нарушена процедура от институциите за неуведомяване за изтекла "Гражданска", което води до служена дерегистрация!

По данни да полицията на месец имат десетки такива случаи, като спрат някой със служебна дерегситация да му вземат книжката, да свалят номерата, да ноложт глоба и да викнат пътна помощ да откара колата, за да не пречи на движението.

Оказва се, че дори полицаите не знаят за двете решения на съда, че това е незаконно без спазена процедура по уведомяването за дерегистрация! ❌

Address

бУлица "Александър Стамболийски" № 125-2
Sofia
1303

Opening Hours

Monday 09:00 - 18:00
Tuesday 09:00 - 18:00
Wednesday 09:00 - 18:00
Thursday 09:00 - 18:00
Friday 09:00 - 18:00

Telephone

+35929865335

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Застрахователен брокер ТТ ИНС posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share