19/07/2024
Здравейте,
отдавна не съм писал тук, но това разбира се не значи, че съм спрял да търгувам копи трейдинг сметките.
Напротив - дори преди месец пуснах нова сметка AFX Diversified и целта на този пост е да дам повече информация за нея.
Появата й е бих казал еволюционна - следя обратната връзка от клиентите и давам вариант за сметка, която ще стои по-устойчиво като представяне. По принцип всички клиенти искат голяма доходност по възможност с нулева възможност за загуба, което само по себе си няма как да стане - риск и доходност вървят ръка за ръка. Досега всеки клиент избираше коя от четирите сметки с различен риск и потенциална доходност да следва и наблюденията ми са, че масово се избира текущо най-добре представящата се сметка. Но както при пазарите, така и при представянето на сметките трендът не е еднопосочен и дори и успешна сметка от време на време може да има сериозни дроудауни (корекции) и колкото потенциалната доходност е по-голяма, толкова по-сериозен може да бъде той. Това вкарва притеснения, защото се задейства емоционалното мислене и може да се загубят пари дори и следване на печеливша сметка.
Алтернативата досега беше да се следват направо всички сметки, но от една страна има потенциален проблем тъй като таксата добро управление е на ниво сметка, а не съвкупно на ниво 4-те сметки. Отделно когато следиш постоянно представянето на 4-те сметки, може да вземеш емоционално решение и занапред да промениш конфигурацията на следваните сметки.
За да реша тези потенциални проблеми въведох новата сметка AFX Diversified. Де факто аз не я търгувам индивидуално, а тя получава автоматично позиции от останалите 4 сметки посредством EA, като от по-рискованите сметки се получават 5 или 10 пъти по-малки позиции за да бъде представянето с по-малка волатилност. Конкретните получавани позиции са както следва:
От AFX Standard – 0,01 лота при валути, злато и сребро; 0,1 лота при индекси (минималните за платформата Карол МТ4) – същите позиции като изпращащата сметка AFX Standard
От AFX Small Positions – 0,01 лота при валути, злато и сребро; 0,1 лота при индекси (минималните за платформата Карол МТ4) - същите позиции като изпращащата сметка AFX Small Positions
От AFX Focus – 0,02 лота при валути, злато и сребро; 0,2 лота при индекси – 5 пъти по-малки позиции в сравнение с изпращащата сметка AFX Focus
От AFX Risk – 0,01 лота при валути, злато и сребро; 0,1 лота при индекси (минималните за платформата Карол МТ4) – 10 пъти по-малки позиции в сравнение с изпращащата сметка AFX Risk
Сметката е отворена с 4000 евро.
Както всяка моя сметка тя е вързана за myfxbook.com за да може да има пълна прозрачност. Пълната статистика за сметката може да се види на https://www.myfxbook.com/members/AFXStandard/afx-diversified/10960753
Подробна информация за това какво представлява копи трейдингът и за рисковете, свързани с него можете да намерите на уеб страницата https://karollbroker.bg/bg/advance-fx-copytrading
Клиентите на Карол, ползващи Карол МТ4, могат да следят стотици сигнални доставчици и копират Карол АД, следвайки сметките Advance FX (AFX).