Ogólnopolski Dom dla Osób Niesłyszących im. ks. Czesława Wali

Ogólnopolski Dom dla Osób Niesłyszących im. ks. Czesława Wali Ogólnopolski Dom dla Osób Niesłyszących im. ks. Czesława Wali, Bank Pekao SA, numer rachunku: 4

Kochani czytelnicy, prezentujemy dla was pocztówkę - cegiełkę dla naszych ofiarodawców. Proszę zwrócić uwagę na Giewont ...
27/02/2019

Kochani czytelnicy, prezentujemy dla was pocztówkę - cegiełkę dla naszych ofiarodawców. Proszę zwrócić uwagę na Giewont i "rękę Boga", która przypomina nam co jest w życiu najważniejsze - Bóg, który jest źródłem wszelkiej miłości, Krzyż, by nam wskazać niełatwą drogę, i Jezus, który jest żywym dowodem miłości Ojca i naszej jedności z nim.

Pocztówki są wydrukowane, można się zgłaszać po nie osobiście w Rudniku nad Sanem, lub otrzymać pocztą ofiarując datek na budowę Ogólnopolskiego Centrum dla Niesłyszących. Serdeczne dzięki w imieniu naszym i osób niesłyszących.

Bardzo prosimy o podzielenie się tym ze swoimi znajomymi!!!
❤️❤️❤️

Zapraszam wszystkich na stronę nowo powstałej Fundacji imienia ks. Wali - http://fundacjakswali.pl Znajdziecie tam wszys...
10/12/2018

Zapraszam wszystkich na stronę nowo powstałej Fundacji imienia ks. Wali - http://fundacjakswali.pl
Znajdziecie tam wszystkie informacje o naszych działaniach, oraz o tym jak możecie pomóc.
Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość dzięki której ta fundacja mogła powstać i będzie służyć naszemu wspólnemu dobru.

Fundacja ks. Czesława Wali
ul. Piaskowa 11A
37-420 Rudnik nad Sanem
województwo podkarpackie
POLSKA
Bank Pekao SA
48 1240 2760 1111 0010 8632 4130
Wpłaty zagraniczne:
kod SWIFT: PKOPPLPW
darowizny w dolarach amerykańskich USD:
PL 77 1240 2760 1787 0010 8632 7056
darowizny w Euro:
PL 84 1240 2760 1978 0010 8632 7274
KRS: 0000754401; REGON: 381629872, NIP: 6020137403
e-mail: [email protected]
tel. 695 636 658

Fundacja ks. Czesława Wali na rzecz powstania Ogólnopolskiego Domu Dla Osób Głuchoniemych, Samotnych Oraz Niepełnosprawnych im. ks. Czesława Wali w Rudniku Nad Sanem.

04/11/2018
25/09/2018

Kilka zdjęć z Ogólnopolskiej Pielgrzymki Niesłyszących do Rudnika nad Sanem z dnia 23/06/2018. Odbyła się na placu budowy Ogólnopolskiego Domu dla Osób Niesłyszących w Rudniku nad Sanem, gdzie mieszkają i opiekują się głuchymi siostry ze zgromadzenia św. Filipa Smaldone - patrona niesłyszących.

25/09/2018

Szczęść Boże, witam na stronie pierwszego Ogólnopolskiego Domu dla Osób Niesłyszących. Z przyjemnością informuję, że dzięki waszej pomocy budowa trwa zgodnie z planem, i choć droga do końca jeszcze daleka, to mam nadzieję że wkrótce dom ten będzie służył potrzebującym i stał jako świadectwo dobroci i wielkości naszego narodu. Chętnych wspomóc to dzieło proszę o wpłacanie ofiar na rachunek Ogólnopolskiego Domu dla Osób Niesłyszących - 94 9430 0006 0044 0457 3000 0001.
Serdeczne Bóg zapłać - ks. Czesław Wala

16/09/2018

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na przestrzeni lat mego kapłańskiego posługiwania biskup sługa Boży Piotr Gołębiowski, jako wikariuszowi zlecił pracę w duszpasterstwie osób niesłyszących. Byłem wówczas po trzech latach kapłańskiej służby. Przyznam się że z posłuszeństwa udałem się na kurs języka migowego w Panewnikach w 1967 roku. Przyjąłem tę wiadomość bez entuzjazmu, po prostu nie widziałem siebię w roli pasterza niesłyszących. Ogromna gorliwość i miłość do tych osób przez osobę księdza prałata Konrada Lubosa, krajowego pasterza niesłyszących, oraz zapalonych duchem i miłością kapłanów, którzy organizowali kurs języka migowego dla duszpasterzy mających podjąć pracę w świecie głuchych, jako młody kapłan zrozumiałem jak bardzo potrzeba tym ludziom pozbawionym słuchu, dżwigającym na swej drodze tak ciężki krzyż, pomocy, wsparcia i opieki duszpasterskiej.
Jest to moim zdaniem najtrudniejsza forma niepełnosprawności, gdyż pomimo tego że jest zupełnie na pierwszy rzut oka niewidoczna, to tak bardzo człowieka izoluje od wielu dobrodziejstw życia w społeczeństwie, z których my, osoby słyszące, korzystamy na codzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Starałem się jak umiałem słuchać wykładów i uczyć się języka migowego. Po skończonym kursie i zdaniu egzaminu wróciłem na parafię Krynki, a ksiądz biskup zlecił mi opiekę nad niesłyszącymi w Skarżysku-Kamiennej.
Rozpocząłem pracę od jednej osoby, która zaczęła powiadamiać innych, których znała w okręgu Skarżyska i Wąchocka, i tak zaczęły się moje spotkania, wspólne msze i spowiedzi święte w świecie głuchych. Z każdym rokiem ten świat ciszy stawał się bliższy i droższy mojemu sercu. Okazało się, że niesłyszących na terenie województwa Świętokrzyskiego było bardzo wielu, dlatego zakładałem nowe ośrodki w Końskich, Opocznie, Starachowicach, Ostrowcu i Sandomierzu. Tak przez 50 lat posługiwałem niesłyszącym, poznawałem bliżej ich bardzo trudne życie, ale równocześnie odkrywałem ich tęsknotę i pragnienie bliskości Boga. Poznawałem ich przeciwności i trudności, ich osamotnienie, cierpienia i krzyże.
Z potrzeby rodziły się nowe pomysły, aby w miarę możliwości poszerzać posługi duszpasterskie w Świętokrzyskim sanktuarium. Zauważyłem że niesłyszący nie mają własnego ośrodka dedykowanego dla świata ciszy. Osoby starsze są bardzo osamotnione, zwłaszcza kiedy dzieci dorosły i przyszła chwila choroby. Zrodziło się pragnienie aby dla tych ludzi stworzyć specjalny ośrodek, aby stał się ich własnością i wspólnym domem, by mogli się w nim spotykać, a niesłyszący osamotnieni potrzebujący opieki i pomocy mogli w odpowiednich warunkach zamieszkać.
Dlatego gdy przyszedł czas mojej emerytury postanowiłem przekazać działkę po rodzicach w Rudniku nad Sanem na cel wybudowania pierwszego w Polsce domu dla osób niesłyszących. Kiedy wróciłem 5 lat temu do swojego domu rodzinnego, rozpocząłem załatwianie formalności umożliwiających wybudowanie takiego domu. Starania te trwały długo - przeszło cztery i pół roku, aż wreszczie w maju 2018r. otrzymałem zezwolenie dzięki ogromnej życzliwości miejscowego burmistrza pana Waldemara Grochowskiego, oraz bezinteresownej pomocy rodaka z Rudnika nad Sanem, pełniącego obecnie funkcję wicestarosty powiatu Nisko - pana Adama Macha. Dołączyła się nieliczna grupa osób rozumiejących potrzebę, i pierwszego czerwca firma F.H.U.P. "DOMREX" rozpoczęła budowę ośrodka.
Dom ten zaprojektowany jest dla ludzi starszych, 50 osób stałego pobytu i drugie 50 pobytu czasowego, ma 4400 metrów kwardatowych powierzchni użytkowej. Wierzę ufając dobremu Bogu, że gorliwe polskie serca będą to dzieło dalej wspierać wdowim groszem, by ten dom był ich darem i świadectwem prawdy, że w naszej ojczyźnie żyją wspaniali Polacy, potrafiący się dzielić życzliwością, dobrocią, modlitwą i wsparciem materialnym, a Pan niewidzialny, ale kochający wszystkich, za te gesty bezinteresownej pomocy będzie błogosławił, ubogacał i napełniał pokojem każde polskie serce i całą naszą ojczyznę.
Z darem mojej pamięci modlitewnej, aby spłacać mój dług wdzięczności, przesyłam kapłańskie pozdrowienie i Boże błogosławieństwo na każdą chwilę pielgrzymowania - ks. Czesław Wala.

Adres

Rudnik Nad Sanem

Telefon

720768245

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ogólnopolski Dom dla Osób Niesłyszących im. ks. Czesława Wali umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij