Страшни истории

Страшни истории Kontaktinformationen, Karte und Wegbeschreibungen, Kontaktformulare, Öffnungszeiten, Dienstleistungen, Bewertungen, Fotos, Videos und Ankündigungen von Страшни истории, Munich.

10/07/2020
13/09/2018

Здравейте! Искате ли да направя класация “Топ 5 Страховити явления”?

09/01/2018

Италианката Леонарда Чанчули е една от най-известните жени-серийни убийци. Чанчули е позната още като Сапунджийката от Кореджо. Начинът, по който тази приятна дама на средна възраст се е сдобила с прякора си, е повече от ужасяващ.

Леонарда Чанчули е родена на 14-и ноември 1893 година в италианския град Монтела ди Авелино, Кампаня. Леонарда е нежелан плод от изнасилването на майка си и израства без обич и ласка. В юношеските си години дори прави два опита да се самоубие.

През 1914 година Чанчули се омъжва за държавния чиновник РафаелоПансарди, въпреки неодобрението на семейството си. Младото семейство се установява в град Вултуре, Южна Италия, където живее до 1930 година. Голямото земетресение от 1930 година разрушава дома им и Леонарда и съпругът ѝ се установяват в Кореджо, където предприемчивата италианка отваря малък семеен магазин.

Семейният живот носи на Леонарда 17 бременности. Три от тях завършват със спонтанен аборт, а десет от децата си италианката губи, докато са още невръстни деца. Четири деца оцеляват и Чанчули се заклева да бди над тях и да ги предпазва с всички сили.През 1939 година най-голямото дете на Чанчули – Джузепе бил достигнал до възрастта, която позволява да бъде привикан в армията. Страхът, че може да загуби още една рожба прояждал душата на Леонарда и тогава тя получила прозрение: Ако друг заеме мястото на сина ѝ в отвъдното, това ще възстанови баланса на нещата и Джузепе няма да замине на фронта.

Противно на очакванията италианката не била ревностна католичка, а често залитала към окултното и окултните практики. Леонарда се съветвала с врачки, гадателки, екстрасенси и дори сама имала славата на гадателка. Именно тази слава е причината съседката ѝ Фаустина Сети да потърси помощ от нея.

Фаустина Сети била застаряваща самотна мома, която потърсила услугите на Чанчули, за да си намери съпруг. В нейно лице неуравновесената италианка съзряла идеалната жертва, която да замести сина ѝ в отвъдния свят. Чанчули съставила ужасяващ план и хладнокръвно го привела в действие.

Първо убедила Сети, че ще ѝ намери съпруг, но от далечен град, наречен Пола. Леонарда посъветвала съседката си да не казва на никого за заминаването си, а просто да остави писмо за близките си, в което да ги увери, че е добре. Фаустина изпълнила заръката на приятелката си без да подозира, че по този начин подписва смъртната си присъда.

Предала писмата на Чанчули, за да ги изпрати, а после двете се почерпили с по чаша вино. Виното на Сети било натъпкано приспивателни и когато те подействали, Леонарда насякла приятелката си с брадва, събрала кръвта ѝ в леген и скрила останките от тялото ѝ в семейния килер.

На другият ден убийцата хладнокръвно събрала парчетата от трупа на Фаустина, сложила ги в дълбок съд и ги заляла със сода каустик. От тленните останки на доверчивата съседка излязъл чудесен сапун, който Сапундижийката от Кореджо продала изгодно в семейния си магазин.

Кръвта на Хаустина била изсушена. Тя се превърнала в специалната съставка на прословутите чаени кексове, които Леонарда приготвяла. Благодарение на кръвта те придобили чудесна хрупкава текстура и били високо оценени от клиенти, приятели, съседи и дори собствения ѝ съпруг. Разследването е показало, че Леонарда е успяла да се докопа и до спестяванията на жертвата си.

Смъртта на Фаустина дала някои зловещи предприемачески идеи на убийцата. Когато сапунът и кексчетата свършили, Леонарда изведнъж получила второ видение: Дева Мария ѝ доверила, че трябва да принесе по една жертва за всяко от децата си. Така съседката ѝ Франческа Соави се превърнала в следващата Й жертва.

Соави била подмамена, подобно на Сети, да напише писма на близките си, че заминава надалеч, за да си търси работа. След което се почерпила с подправено с приспивателни вино и завършила съществуването си по същия начин – безмилостно насечена и превърната в сапун и кексчета.

Престъпленията на серийната убийца започнали да се разплитат, когато близките на третата ѝ жертва Вирджиня Качиопо се усъмнили в изчезването ѝ. Вирджиния срещнала смъртта си подобно на първите две жертви на Сапунджийката от Кореджо, но нейните близки, които често я виждали да посещава Леонарда, изказали съмненията си в местната полиция.

Леонарда признала за престъпленията си още при първите разпити. Съдът я осъдил на 30 години затвор и 3 години в заведение за душевно болни. Сапунджийката от Кореджо излежава цялата си присъда, но когато през 1970 година е преместена в клиника за душевно болни, тя получава мозъчен кръвоизлив и умира.

Музеят по криминология в Рим още пази образци от сапуни, които една от най-жестоките серийни убийци в историята е произвеждала от останките на жертвите си.

Втора частДневникът на Тара10.11.1984''... Аз тръгнах да бягам. Бягах с всичка сила, но сянката беше под мен. Накрая се ...
21/12/2016

Втора част
Дневникът на Тара
10.11.1984
''... Аз тръгнах да бягам. Бягах с всичка сила, но сянката беше под мен. Накрая се качих на едно дърво с надеждата тя да се махне, защото тя ходеше само по земята и стените. Беше към 17:30 и се стъмваше. Слязох от дървото, а крачките ми с вървенето се засилваха все повече и повече. Влязох в една тъмна улица на която нямаше осветление. Започнах да си въобразявам, че някой ме следва и започнах да се оглеждам. Чувах странни звуци и сянката отново се появи. Сега какво да правя? Видях, че на горе долу 30 метра от мен има улична лампа и започнах да бягам натам. Но какво да видя там?! Видях котката ми с нейния нашийник, на който пишеше името й... Какво правеше тя там? И защо ме гледаше по този начин?.....

Така... Казахме 15:00, но стана малко раничко Ще качим трета глава след като съберем 20 лайка.

21/12/2016

Здравейте! В 15;00 очаквайте втората част на историята.

Ето какво измислихме за вас.Приятно четене ~.~Джейсън се беше прибрал късно от работа. Толкова беше изморен че даже без ...
20/12/2016

Ето какво измислихме за вас.Приятно четене ~.~
Джейсън се беше прибрал късно от работа. Толкова беше изморен че даже без да се преоблече си легна. Започна да сънува. В съня си той се събуждаше. Поглеждаше часа. Беше 03:13. Едно момиче с дълга черна коса и големи очи се опитваше да го убие. Качи се върху него и с едната ръка се опита да го души. Извеснъж Джейсън наистина се събуди. Погледна часа и беше 03:12...замисли се за момент....и се чу скърцането на вратата....

Здравейте! Решихме да напишем една история, която ще постваме на части. Приятно четене! Ето и първа глава: Дневникът на ...
19/12/2016

Здравейте! Решихме да напишем една история, която ще постваме на части. Приятно четене! Ето и първа глава:

Дневникът на Тара.
09.04.1894
Час:00;30 ,, Днес се върнах от училище точно в 12;50ч. Влязох у нас и видях черната ми котка ме гледаше някак... не знам... странно? Какво правеше тя със стената? Изправяше се и я дращеше...какво е това? Какво прави тя?..Но после си помислих че просто си чеше ноктите, защото беше малка още. Добре може да е това, но каква беше тази сянка на стената? Може би котката ми го прави заради нея? Не знам...Няма значение. Отидох и си легнах. Чух вратата. Сигурно тати се е прибрал от нощната си смяна. Тъкмо се онесох, и се чу скръцането на моята врата. Как?! Та аз спа на заключена врата? Погледнах и вратата беше леко притворена. Сигурно съм занравила да я заключа. Отидох, заключих я и пак си легнах. Онесох се отново, но този път това което чух не беше страшно...беше ужасяващо! Чух как котката ми мечеше от болка. Станах и отидох да проверя какво става. Когато отидох в коридора видях как котката ми беше заклана. На стената пишеше ,,Трябваше да дойдеш по-рано, за да спасиш котката." Толкова много се уплаших! Започнах да крещя и отидох в стаята на нашите. Те спаха? Ама как така не чуха всичко това?! Започнах да побутвам мама, но тя не се събуждаше. Какво ставаше?! На стената бавно се изписа с кръв "Бягай".....

Е това беше първата част. 10 лайка за следващата.

18/12/2016

Това ни го разказа една приятелка която е била в този университет..Попитахме я дали може да споделим с Вас.. И ето...

Ще ви разкажа една случка. Тогава бях в университета през 1994. Бях се преместила от родния си град, за да уча там затова стоях в общежитието. Университета беше на 10 минути от града и беше висока сграда. Общежитията за момчета и момичета бяха на горе долу 2 минути от училището. Познавах едно момиче. Няма да кажа истинското име а ще и казвам Бека. В общежитието се случваха много странни неща. Понякога даже някои откачаха и ги водеха в лудницата. Стаите бяха за 6 човека. Приятелката на Бека всяка нощ се събуждаше крещейки ,,ДОЙДОХА,ТУК СА!''. А когато я питахме какво е сънувала винаги разказваше едно и също. Човек с обратни крака.Момичето вече не можеше да спи. От 6-7 дни не мигаше. А когато се опитваше казваше, че тези ХОРА са я дърпали на една черна поляна. Сряда вечерта в 23:00 тя пак извика ,,ДОЙДОХА!'' и се хвърли от 10-тия етаж на общежитието и умря. Тази случка беше описана във вестниците като ,,САМОУБИЙСТВО'' не, не беше.. На Бека и беше станало много гадно защото бяха добри приятелки... Всяка седмица в Петък е позволено да се къпем понеже сме много ученици. Започваше в 22:00 до 23:30. Беше едно огромно място и имаше много кабинки за къпане. Бека е влязла в 23:00. Видяла,че само една кабинка е заета. Влязла и се изкъпала възможно най-бързо защото водата е била студена. Когато излязла обаче от последната кабинка водата не е спирала да тече. Тя си казала, че няма как някой да се къпе защото водата станала ледено студена. Отворила вратата на кабинката и видяла момиче. С обратни крака. Започнала да крещи и отишла в стаята си. Приятелките и са питали какво не е наред и тя е разказала. Приятелките започнали да се смеят без причина. Бека попитала защо се смеят и те казали,, ТАКИВА ЛИ БЯХА КРАКАТА'' и като посочили своите крака. И те са били такива...
Надяваме се Ви е било интересно и мистериозно...

18/12/2016

Защо не й повярвахте?

През 2010 година една жена на име Александра Крос ходела на терапия. Причината да ходи на психиатър била заради кошмарите които е сънувала. Тя твърдеше че винаги когато спи сънува един мъж, със зловеща усмивка и със кръв на устата. Този мъж е казвал ,,Идвам.''. и всяка нощ се е приближавал още повече. За да се спаси от това 10 месеца е била в лудницата и когато лекарите са решили че се е оправила са я пуснали да си ходи у тях.

След 1 седмица са я намерили мъртва в къщата и. Някой беше влязъл у тях през прозореца на спалнята й и на стената беше на стената и било написано с кръв ,, Защо не й повярвахте?''

И ето какво е била писала Александра в дневника си когато е била в лудницата :

19.11.2010
,, Беше някъде към 3 часа вечерта. Говорех с приятелката си по Скайп но по едно време бъгна и се затвори. Помислих че при нея е огаснал тока и си пуснах филм. Изведнъж лаптопа се изключи и лампата започна да пресвятка. Събудих баща си за да види шалтера, той погледна и каза че няма нищо. Понеже в нашия град често се случваха такива неща с електричеството и тати каза че до утре ще се оправи и си легнахме. По едно време чух шум. Сякаш някой беше счупил нещо. Отидох в кухнята и видях счупена чашка но нямаше никой. Погледнах към терасата на кухнята и видях някой да скача. Взех си фенера и излязох да видя. Не приличаше на човек. Беше нещо черно..като сянка.Сянката продължи да бяга. Взех камък и продължих да я следвам. Хвърлих го но не подейства. Отказах се и се прибрах. Вечерта сънувах черното нещо...''

20.11.2010
,,Сутринта когато ходех на училище видях черното нещо да ме следва. Дано се откаже защото ми омръзна да живея със страх всеки ден!''

21.11.2010
,,В часа влезе заедно със мен. Казах на учителката но тя не ми вярваше! Хвърлих чантата си към сянката но не подейства. Даже по лошо..трябваше да отида при педагогическия съветник! Никой не ми вярва, но той ме следва!''

22.11.2010
,,Вече ми омръзна! Всеки ден, всяка минута черното нещо ме следва!"

23.11.2010
,,Когато се събудих видях майка ми и баща ми мъртви в хола. Утре ще е погребението."

24.11.2010
,,На погребението пак видях черното нещо. Вече ужасно много ме е страх. Ще отида на клиника!''

25.11.2010
,,От днеска съм в лудницата. И Сянката пак е тук. Този път ми отряза ръката. Болеше много. Когато лекарите ме видяха погледнаха камерите които бяха в стаята. На камерите сама си режех ръката!"

26.11.2010
,,Вече не ме боли толкова. Тази сутрин ми отряза пръст от крака и го хвърли през прозореца. Лекарите ме преместиха в по- безопасна и с повече камери стая. Причината бе че сама съм се рязала. Но те не разбираха че не аз, а черното нещо ме нараняваше!"

27.111.2010
,,Днеска черното нещо уби лекаря който влезе в стаята ми. Отряза главата му и го закачи на бравата на вратата. Вече и полицаите ме пазят. Но колкото и да се опитам да им обясня че аз нищо не правя, те не ми вярват..."

05/10/2016

Adresse

Munich

Webseite

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von Страшни истории erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Teilen