27/05/2026
💫 Имам една мечта…
Имам една мечта - да живея в държава, в която не крадем от ближния си, за да се издигнем.
Имам една мечта - да се развиваме и да правим бизнес без това да е за сметка на някой друг.
Имам една мечта - може би прекалено идеалистична - но ми се иска да ценим повече тези, които са до нас и ни подкрепят, когато това е най-трудно.
Имам мечта и най-вероятно тя е прекалено голяма…
Но ми се иска моите деца някой ден да растат в свят, в който могат да се доверят на обкръжението си.
А не да ги е страх, че утре най-близкият ще ги подведе.
Имам мечта и желание да се учим от грешките си. Навреме.
Да падаме. Да ставаме. И да продължаваме.
Но никога на цената на нечие доверие и още по - малко - на нечие разбито сърце.
Имам мечта, че някой ден това ще бъде реалност и ще се научим да ценим шансовете в живота си преди несъзнателно да сме ги пропиляли.
Заради глупави грешки.
Грешки, породени от алчност. От безразсъдство.
Грешки, диктувани от мания за величие.
Имам една мечта - Осмата Божия Заповед да стане първа.
Или поне настолна за хората в тази държава.
Да, имам мечта.
И тя е много по-голяма от това да построя сграда или цял комплекс.
И колкото е голяма, толкова е и проста.
Проста, но очевидно сложна за изпълнение.
Защото всички гледат. Съдят. И бързат да критикуват.
И най-вече се сравняват един с друг.
Конкурират се на “голямата сцена”.
Но ако се погледнат отстрани, ще видят, че всъщност са много малки на фона на целия останал свят.
А свят, в който един Ролекс на ръката тежи повече от нечия дума в устата, е свят в който няма мечти.
Има само интереси.
Но въпреки че аз не съм Мартин Лутър Кинг, продължавам да имам своите мечти.
Може би малко наивни. А може би не чак толкова малко.
Но те са там.
И аз продължавам да се надявам, че някой ден ще бъде този ден.
Днешният ден…
А вие какви мечти имате?